Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: UsZ_ »

Zamówione 11.08.2023: 2.0, 190KM, 18", Desire Red, DCC, kamery 360, elektryczna klapa, Navi Systems XL + pakiet asystentów, Matrix LED, składany hak.
Wstępne info mówi o 50ym tygodniu produkcji, ale to do potwierdzenia przez fabrykę.
Pelikkan
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2023, 17:35

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Pelikkan »

Zamówione 11.08.23. Magnetic Tech 1.5 DSG, Comfort+, Copper+, hak, kubełki, 19" miedziane, ceramika przez salon. Odbiór najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. W tym papierologia zamknięta.
Produkcja była na 38 tydzień i faktycznie to się potwierdziło. Zaskoczył mnie stosunkowo długi czas podróży do salonu i terminu wydania.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KiMCIO »

Pelikkan pisze: 19 paź 2023, 17:39 Zamówione 11.08.23. Magnetic Tech 1.5 DSG, Comfort+, Copper+, hak, kubełki, 19" miedziane, ceramika przez salon. Odbiór najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. W tym papierologia zamknięta.
Produkcja była na 38 tydzień i faktycznie to się potwierdziło. Zaskoczył mnie stosunkowo długi czas podróży do salonu i terminu wydania.
Jak moje 😂 tylko ja nie robiłem ceramiki w salonie. Poza tym ja poszedłem w folię
Pelikkan
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2023, 17:35

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Pelikkan »

Też tak chciałem, ale na folię już budżetu brakło :) Tak przy okazji to dziś dowiedziałem się, że VW Bank zmienił warunki leasingu i sporo wyższe oprocentowanie dostałem. Salon się gimnastykował i dzięki dodatkowym rabatom rata wzrosła nie o 15% a o 5%. Ze strony banku lipa na całego, zwłaszcza, że samochód już na placu.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KiMCIO »

Mi obniżyli ratę 😂
Tyle, że ja mam kredyt a nie leasing.
Mir4s
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2023, 22:46

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Mir4s »

Pelikkan pisze: 20 paź 2023, 12:03 Też tak chciałem, ale na folię już budżetu brakło :) Tak przy okazji to dziś dowiedziałem się, że VW Bank zmienił warunki leasingu i sporo wyższe oprocentowanie dostałem. Salon się gimnastykował i dzięki dodatkowym rabatom rata wzrosła nie o 15% a o 5%. Ze strony banku lipa na całego, zwłaszcza, że samochód już na placu.
Tak, bank VW zmienił ofertę ale wg. dealera w Szczecinie to ciągle się dynamicznie zmienia. Zamawiając auto suma opłat wynosiła 106% dla VZ Tribe przy założeniu 20%/rata/20% i mamy się spotkać ze sprzedającym jeszczę raz to policzyć. Szczerze ,jeżeli czegoś podobnego nie zaoferuje to z auta po prostu zrezygnuje ,bo 113-117% to przegięcie.
Pelikkan
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2023, 17:35

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Pelikkan »

Gdyby nie to że diler wziął na siebie większość kosztów tego działania to też bym się zastanawiał. Finansowanie 17% to już rozbojowe jest w całym rozrachunku. No i żadna promocja. Banki normalnie i fundusze takie są w stanie zaoferować.
Finalnie cieszę się że w przyszłym tygodniu już będę miał Formentora.
Paweel
Formenciarz
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Paweel »

Aż tak skoczył do góry leasing?
Zamawiałem swojego pod koniec sierpnia. I procent leasingu był przyzwoity. Ale nie załatwiałem dokumentów.
Jak to wygląda teraz?
Black vz 2.0 310KM
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

Mir4s pisze: 20 paź 2023, 16:25
Pelikkan pisze: 20 paź 2023, 12:03 Też tak chciałem, ale na folię już budżetu brakło :) Tak przy okazji to dziś dowiedziałem się, że VW Bank zmienił warunki leasingu i sporo wyższe oprocentowanie dostałem. Salon się gimnastykował i dzięki dodatkowym rabatom rata wzrosła nie o 15% a o 5%. Ze strony banku lipa na całego, zwłaszcza, że samochód już na placu.
Tak, bank VW zmienił ofertę ale wg. dealera w Szczecinie to ciągle się dynamicznie zmienia. Zamawiając auto suma opłat wynosiła 106% dla VZ Tribe przy założeniu 20%/rata/20% i mamy się spotkać ze sprzedającym jeszczę raz to policzyć. Szczerze ,jeżeli czegoś podobnego nie zaoferuje to z auta po prostu zrezygnuje ,bo 113-117% to przegięcie.
Tymczasem Alfa się chwali leasingiem 101%, na Stelvio idzie wyrwać 15% rabatu, jak policzysz wszystkie koszty może wyjść taniej od VZ Tribe.
Mir4s
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2023, 22:46

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Mir4s »

Paweel pisze: 20 paź 2023, 20:19 Aż tak skoczył do góry leasing?
Zamawiałem swojego pod koniec sierpnia. I procent leasingu był przyzwoity. Ale nie załatwiałem dokumentów.
Jak to wygląda teraz?
Kiepsko za tydzień mam spotkanie , także coś więcej powiem. Może uda mu się ogarnąć jakaś indywidualna ofertę jaka była podczas zamawiania. Jeżeli nie bierzesz na 3 lata z wpłata 20% to wychodzi minimum 113%
ODPOWIEDZ