Przednia szyba + wycieraczki

MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: MisterBolt »

Cześć,
Mieliście problem z przednią szybą i wycieraczkami w deszczu?
Wycieraczka się zacina na pierwszym biegu, jak chodzą szybko to nie zacinają się, ale w obu przypadkach robią się smugi na szybie.
Jak poleję płynem do spryskiwaczy to chwilę jest ok, ale po kilku przejechaniach znowu się zacina.
Nie da się jechać na automatycznych wycieraczkach bo wkur*** te zacinanie co chwilę.
Próbowałem wyczyścić szybę alkoholem, ale nic nie dało. Znajomy, który kładł mi folię PPF powiedział, że trzeba by zrobić polerkę szyby.
Wy robiliście coś ze swoimi?
Umówiłem się też za tydzień na serwis zobaczyć co powiedzą.
2023 VZ 310KM
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: UsZ_ »

MisterBolt pisze: 22 paź 2023, 23:29 Znajomy, który kładł mi folię PPF powiedział, że trzeba by zrobić polerkę szyby.
Zmień znajomych, szyby czołowej nie można polerować, bo mogą pojawić się refleksy. Auto na gwarancji jest, jedź do salonu i zgłoś usterkę, ewentualnie wymień wycieraczki.
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: MisterBolt »

Wycieraczki raczej są dobre tak na oko(fabryczne jeszcze i mało używane). Bardziej bym właśnie tę szybę obstawiał bo jak brałem tym alkoholem to się robiły takie ślady z góry na dół cały czas w tym samym miejscu.
Takie jakby water spoty, ale nie schodziły w ogóle.
2023 VZ 310KM
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: slawlik »

One się nie zacinają tylko skaczą po szybie jest to w skutek stosowania wosku na myjni ja mam ten sam objaw po spryskaniu szybie przez chwilę jest ok przy większej prędkości nic takiego nie występuje bo pęd wiatru dociska wycieraczkę.
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: MisterBolt »

Od prędkości samochodu akurat nie zauważyłem zależności, czy 20 czy 140 skaczą na wolnym biegu.
Wcześniej miałem ściachaną szybę w samochodzie przez kamienie i nic nie skakało, a teraz nówka i takie cyrki
2023 VZ 310KM
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: RyBoL »

Mam ten sam problem w Leonie, ale myślałem, że to może być wina ceramiki nałożonej na szybę.
Skacze Wam podczas powrotu pióra czy od razu od "startu"?

U mnie problem jest tylko z powrotem, zaczyna całkiem nieźle :D
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: MisterBolt »

Powrót głównie. Ja nic na szybę przednią nie kładłem właśnie żeby nie przeszkadzało wycieraczkom.
2023 VZ 310KM
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: RyBoL »

MisterBolt pisze: 23 paź 2023, 20:45 Powrót głównie. Ja nic na szybę przednią nie kładłem właśnie żeby nie przeszkadzało wycieraczkom.
Dobrze wiedzieć, dzięki za założenie tego wątku. Zgłoszę to przy najbliższej wizycie w serwisie i może coś zaradzą.
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: MisterBolt »

Byłem w serwisie w poniedziałek. Mimo, że tłumaczyłem babce, która ode mnie przyjmowała auto, że problem występuje tylko bez używania płynu to serwisant wziął samochód z parkingu może na 5 min.
Wychodzę, patrzę, a samochód nawet kropelką wody nie ochlapany. Psiknięte tylko płynem i zadowoleni, że działa 😄
Dopiero jak przyszedł jakiś manager gwarancyjny czy ktoś taki to z butelką wody pokazałem mu o co chodzi. Wymienił testowo jedną wycieraczkę i było okej, więc zgodziłem się zakupić nowe wycieraczki u nich bo dali duży rabat(minęło 6 miesięcy, więc nie mógł mi już tego wymienić za free). Wczoraj pierwszy raz w deszczu jechałem i znowu to samo tylko teraz w drugą stronę... skaczą jak idą do góry... co jest jeszcze gorsze bo teraz walą w boczną uszczelkę szyby przez te skakanie...
Aż wymieniłbym z chęcią na stare, ale zostawiłem im w serwisie ucieszony, że już po problemie 😅
2023 VZ 310KM
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Przednia szyba + wycieraczki

Post autor: rsmiech »

Odtłuść szybę oraz pióro wycieraczki środkiem typu ACP (All Purpose Cleaner) lub/i Izo propanolem, a następnie zalej jakiś markowy płyn do spryskiwaczy, np. shell,BP lub polecam produkty Autoland. Alternatywnie możesz też dodać do płynu trochę gliceryny np. kosmetycznej. Powinno pomóc.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
ODPOWIEDZ