Ambient Light

Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Ambient Light

Post autor: rydel »

AdamN pisze: 25 paź 2023, 14:37 A czy wykupienie cupra connect da mi wgląd w książkę serwisowa ?
Nie
JANUSZ003
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2023, 10:43

Re: Ambient Light

Post autor: JANUSZ003 »

Czyli nie ma możliwości sprawdzenia przed zakupem używanego samochodu np. ile i czego dotyczyły naprawy gwarancyjne ? Jedynie liczenie na to że salon nas nie oszuka w tym względzie ?
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Ambient Light

Post autor: Slavek »

Witam, wracając do samego włączania lub wyłączania oświetlenia ambient. Reasumując, to oświetlenie działa tylko gdy na sztywno są włączone światła mijania lub postojowe a gdy mamy na AUTO i jest jasno (działają tylko dzienne DRL) to ambient jest w kabinie zgaszone? Wróciłem właśnie z aso i jest właśnie tak jak opisałem a wydawało mi się , byłem przekonany, że wcześniej ambient świeciło się zawsze, niezależnie czy światła były mijania czy dzienne :roll: :roll:
2.0 190 koni
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Ambient Light

Post autor: Kriss »

Tak jak opisałeś.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ambient Light

Post autor: KiMCIO »

Elektronika działa w formentorze jak chce, więc mogło ci się palić zawsze ;-) niemniej była to awaria.
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Ambient Light

Post autor: Slavek »

KiMCIO pisze: 28 lis 2023, 16:43 Elektronika działa w formentorze jak chce, więc mogło ci się palić zawsze ;-) niemniej była to awaria.
Póki co, w trakcie krótkiego okresu posiadania, uwag nie mam.
2.0 190 koni
Pelikkan
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2023, 17:35

Re: Ambient Light

Post autor: Pelikkan »

Podobnie u mnie. Zero problemów. Ambient działa dokładnie tak jak kolega opisał. Tylko po zmroku :)
Jedyna rzecz na którą mogę narzekać to ładowarka indukcyjna. Już wiem że to była strata pieniędzy. Nie widzę żadnych korzyści. No chyba że przed wyjściem na zimno potrzebuje mieć jakiś gorący przedmiot.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ambient Light

Post autor: KiMCIO »

Ja właśnie w serwisie, bo samochód dzwoni na sos sam kiedy chce i oświetlenie w panelu sufitowym działa kiedy chce i jak chce.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ambient Light

Post autor: Horde »

KiMCIO pisze: 30 lis 2023, 10:17 Ja właśnie w serwisie, bo samochód dzwoni na sos sam kiedy chce i oświetlenie w panelu sufitowym działa kiedy chce i jak chce.
Mam dokładnie to samo, z tym, że dzwonienie na numer alarmowy mam tylko rano przy pierwszym uruchomieniu samochodu, przy kolejnych uruchomieniach w ciągu dnia już nie wystąpuje. Ostatnio zrobiłem doładowanie akumulatora i po tym mam ten efekt.Panel sufitowy też różne działa, ale wraca do normy po ponownym zablokowaniu z zewnątrz samochodu i odblokowaniu. Daj znać co powiedzieli w serwisie i czy naprawili. Musiałeś na dłużej zostawić samochód? Jaka masz wersję oprogramowania?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Ambient Light

Post autor: rsmiech »

Panel sterujący sufitowy od początku płata mi figle. Trochę działa, trochę nie działa. Nie reaguje na dotyk.
Problem w tym że w moim przypadku steruje również roletą i uchylnym dachem. Zauważyłem, że jego złe działanie nasila się w okresie jesienno zimowo wiosennym.
W moim wypadku nie dzwoni ale uchyla i zamyka samoistnie dach. Serwis nic z tym do tej pory nie zrobił, tłumacząc się, że w tej chwili nie widzą usterki.
Kilka dni temu zablokował się permanentnie, nie mogę załączyć oświetlenia wewnętrznego ale przynajmniej nie uchyla dachu. :-)
Czekam na propozycję terminu wizyty w ASO. Mam nadzieję, że się do tej pory nie odblokuje.
Odłączenie od zasilania przywraca funkcjonalność.
Na zakończenie podzielę się, że otwarty dach zamknie się automatycznie po kilku minutach od zamknięcia pojazdu, gdyby jednak zależało komuś, żeby awaryjnie zrobić to prędzej, to należy długo przytrzymać przycisk kłódki na kluczyku.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
ODPOWIEDZ