Awarie systemu infotainment

Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Awarie

Post autor: Fermentor »

rsmiech pisze: 06 wrz 2023, 12:02 Tak jak pisałem wcześniej, panel sterujący górny dostaje od czas do czasu zawiechy, wówczas nie działa możliwość załączenia oświetlenia ...
Potwierdzam, u mnie to samo... już kilka razy. :(


Inny temat.
Dziwi mnie też takie "bulgotanie z baku" na postoju. :shock: :D Nie jest to jakaś mega awaria ale dziwne...
Najbardziej słychać na miejscu pasażera z prawej strony. W życiu przerabiałem już sporo aut różnych marek (poza VAG-iem) i nigdy takiego efektu odpowietrzania nie było. :D
Zawsze tankuje do pełna. Wydaje mi się, że jak jest pełny to nie ma "czkawki" ale jak z baku ubędzie 1/4 - 1/2 paliwa zaczyna bulgotać na postoju. Jak otworzę kurek paliwa przestaje, za jakiś czas znowu.

Czy TTTM, macie tak samo????
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

Fermentor pisze: 10 wrz 2023, 19:58
rsmiech pisze: 06 wrz 2023, 12:02 Tak jak pisałem wcześniej, panel sterujący górny dostaje od czas do czasu zawiechy, wówczas nie działa możliwość załączenia oświetlenia ...
Potwierdzam, u mnie to samo... już kilka razy. :(


Inny temat.
Dziwi mnie też takie "bulgotanie z baku" na postoju. :shock: :D Nie jest to jakaś mega awaria ale dziwne...
Najbardziej słychać na miejscu pasażera z prawej strony. W życiu przerabiałem już sporo aut różnych marek (poza VAG-iem) i nigdy takiego efektu odpowietrzania nie było. :D
Zawsze tankuje do pełna. Wydaje mi się, że jak jest pełny to nie ma "czkawki" ale jak z baku ubędzie 1/4 - 1/2 paliwa zaczyna bulgotać na postoju. Jak otworzę kurek paliwa przestaje, za jakiś czas znowu.

Czy TTTM, macie tak samo????
do tej pory nie zwróciłem uwagi, albo nie wystąpiło, przysłucham się...
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Tompson
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2023, 21:56

Re: Awarie

Post autor: Tompson »

Witam,

Pod czas zbliżania się przodem do jakiegoś obiektu włącza się kamera na monitorze która pokazuje jak blisko jesteś do obiektu. Po miesiąca użytkownika auta zamiast obrazku pokazuje się czarny ekran. Jednak pod czas cofania się kamery 360 działają poprawnie. Problem powstaje właśnie tylko pod czas jazdy do przodu.

W serwisie powiedzieli czekać na update, ale czekam już rok…


Formentor 2023, 2000km, oprogramowanie najnowsze
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

Tompson pisze: 23 paź 2023, 22:07 Witam,

Pod czas zbliżania się przodem do jakiegoś obiektu włącza się kamera na monitorze która pokazuje jak blisko jesteś do obiektu. Po miesiąca użytkownika auta zamiast obrazku pokazuje się czarny ekran. Jednak pod czas cofania się kamery 360 działają poprawnie. Problem powstaje właśnie tylko pod czas jazdy do przodu.

W serwisie powiedzieli czekać na update, ale czekam już rok…


Formentor 2023, 2000km, oprogramowanie najnowsze
i się nie doczekasz jeśli się nie upomnisz.
Ale nie o upgrade tylko zgłoś że nie działa Ci kamera 360C tak jak powinna i mają usunąć usterkę.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Awarie

Post autor: Rybak »

Z tego co czytałem na grupie na FB to kamera sie nie włącza gdy zbliżasz sie do przeszkodzy. Włącza sie tylko wizualacja czujników. Jeśli chcesz mieć widok z kamery to wystarczy dotknąć tabletu.
Carlitos
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2023, 01:32

Re: Awarie

Post autor: Carlitos »

Rybak pisze: 26 paź 2023, 22:32 Z tego co czytałem na grupie na FB to kamera sie nie włącza gdy zbliżasz sie do przeszkodzy. Włącza sie tylko wizualacja czujników. Jeśli chcesz mieć widok z kamery to wystarczy dotknąć tabletu.
Bzdura. U mnie się uruchamia :D soft 1940
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Awarie

Post autor: piotriix »

Carlitos pisze: 28 paź 2023, 09:02
Rybak pisze: 26 paź 2023, 22:32 Z tego co czytałem na grupie na FB to kamera sie nie włącza gdy zbliżasz sie do przeszkodzy. Włącza sie tylko wizualacja czujników. Jeśli chcesz mieć widok z kamery to wystarczy dotknąć tabletu.
Bzdura. U mnie się uruchamia :D soft 1940
Potwierdzam.
Te sterowniki to bubel i przeważnie za zakłócenia odpowiada tylna kamera.
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Awarie

Post autor: Rybak »

Carlitos pisze: 28 paź 2023, 09:02
Rybak pisze: 26 paź 2023, 22:32 Z tego co czytałem na grupie na FB to kamera sie nie włącza gdy zbliżasz sie do przeszkodzy. Włącza sie tylko wizualacja czujników. Jeśli chcesz mieć widok z kamery to wystarczy dotknąć tabletu.
Bzdura. U mnie się uruchamia :D soft 1940
U mnie 1940 i sie nie uruchamia :P pokazuje sie widok z czujników a ekran po prawej stronie staje sie przyciemniony, ale widze kafelki z głównego ekranu. Jak dotknę jednej z 4 stref kamer to wtedy uruchamia się odpowiednia kamera.
Jeżeli wrzucam wsteczny to odpala się tylna kamera, jak zmienię na D to wtedy odpala się przednia kamera. Ale jeżeli wcześniej kamery nie były włączone a ja dojeżdżam do przeszkody (np. parkujące przodem wjeżdżając na parking) to odpalają się tylko przednie czujniki. Aby włączyć przednią kamerę muszę dotknąć jej strefę na wizualizacji czujników.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: Horde »

Dzisiaj przejeżdżając przez Środę Wielkopolską widziałem Formentora na lawecie, niezbyt optymistyczny widok....
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: Awarie

Post autor: Matador »

Horde pisze: 31 paź 2023, 19:52 Dzisiaj przejeżdżając przez Środę Wielkopolską widziałem Formentora na lawecie, niezbyt optymistyczny widok....
Spoko, pewnie przesyłka do salonu 😉
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
ODPOWIEDZ