Usterki występujące w Cupra Formentor

Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

alfiorz pisze: 03 lis 2023, 11:55 Twoja Cupra chyba domaga się doładowania akumulatora.
Wątpię bo nie kręcę się tylko w koło komina ale sprawdzę, ew doładuję. ;) Jakoś po 1 m-cu użytkowania na testerze miałem SOH = 100%, SOC = 91%
___
2.0 190KM DSG 4Drive
KOMARCINO64
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:24

brak ostrości kamera cofania , metaliczny dźwięk na niskich prędkościach

Post autor: KOMARCINO64 »

Na drugi dzień po odbiorze auta kamera cofania nie ma ostrości - całkowicie rozmyty obraz. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów na niskich prędkościach pojawia się metaliczny hałas jak metal o metal. 1.5 TSI DSG
Karolina
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2023, 10:33

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Karolina »

Dzień dobry,
Czy komuś jeszcze pojawia się problem z podejmowaną przez samochód próbą połączenia z biurem obsługi? Cyklicznie w trakcie jazdy wyskakuje mi komunikat, że znaleziono błąd i system podejmuje próbę połączenia z biurem. Nie jestem w stanie tego wyłączyć, w tym czasie oczywiście nie działa nic - radio, nawigacja, zestaw głośnomówiący. Takie próby łączenia potrafią trwać nawet kilka minut. Jest to strasznie denerwujące, zwłaszcza kiedy problem występuje kiedy np. muszę korzystać z nawigacji w trakcie jazdy.

W serwisie byłam dwukrotnie, za każdym razem przeprowadzali aktualizację, przy czym wczoraj usłyszałam, że ponad to nie są w stanie NIC zrobić, trzeba czekać na kolejną aktualizację, która wykluczy problem. Oczywiście nie wiadomo kiedy aktualizacja się pojawi, a po dwóch aktualizacjach tracę nadzieję, że wykluczy ona problem... ;/ Samochód odebrałam z końcem kwietnia 2023 r. i uważam, że to żart, że wyskakują takie problemy po 7 miesiącach użytkowania, strach się bać co będzie dalej.

Kolejna sprawa to problem z dotykowym otwieraniem samochodu - od ok. 1,5 tygodnia jestem w stanie w ten sposób otworzyć tylko klapę bagażnika i zamknąć auto, ale o otwieraniu drzwi mogę pomarzyć. W serwisie wczoraj usłyszałam, że ta funkcja nie działa przy mrozie i dużej wilgotności, Pan w serwisie zgodził się ze mną, że to absurd, ale formentor ma od jakiegoś czasu nowe klamki, których czujniki są właśnie tak wrażliwe. Rozwiązaniem byłaby wymiana klamek, ale oczywiście producent tego robić nie chce....
Nabieram przekonania, że kupiłam bubel, z którym teraz będzie trzeba się męczyć ;/
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Karolina pisze: 06 gru 2023, 09:09 Dzień dobry,
Czy komuś jeszcze pojawia się problem z podejmowaną przez samochód próbą połączenia z biurem obsługi? Cyklicznie w trakcie jazdy wyskakuje mi komunikat, że znaleziono błąd i system podejmuje próbę połączenia z biurem. Nie jestem w stanie tego wyłączyć, w tym czasie oczywiście nie działa nic - radio, nawigacja, zestaw głośnomówiący. Takie próby łączenia potrafią trwać nawet kilka minut. Jest to strasznie denerwujące, zwłaszcza kiedy problem występuje kiedy np. muszę korzystać z nawigacji w trakcie jazdy.

W serwisie byłam dwukrotnie, za każdym razem przeprowadzali aktualizację, przy czym wczoraj usłyszałam, że ponad to nie są w stanie NIC zrobić, trzeba czekać na kolejną aktualizację, która wykluczy problem. Oczywiście nie wiadomo kiedy aktualizacja się pojawi, a po dwóch aktualizacjach tracę nadzieję, że wykluczy ona problem... ;/ Samochód odebrałam z końcem kwietnia 2023 r. i uważam, że to żart, że wyskakują takie problemy po 7 miesiącach użytkowania, strach się bać co będzie dalej.

Kolejna sprawa to problem z dotykowym otwieraniem samochodu - od ok. 1,5 tygodnia jestem w stanie w ten sposób otworzyć tylko klapę bagażnika i zamknąć auto, ale o otwieraniu drzwi mogę pomarzyć. W serwisie wczoraj usłyszałam, że ta funkcja nie działa przy mrozie i dużej wilgotności, Pan w serwisie zgodził się ze mną, że to absurd, ale formentor ma od jakiegoś czasu nowe klamki, których czujniki są właśnie tak wrażliwe. Rozwiązaniem byłaby wymiana klamek, ale oczywiście producent tego robić nie chce....
Nabieram przekonania, że kupiłam bubel, z którym teraz będzie trzeba się męczyć ;/
Dzień dobry.

U mnie zdarza się komunikat łączenia z serwisem związany z działaniem panelu w podsufitówce (pierwszy przycisk po prawej
) z tym, że u mnie zdarza się sporadycznie i mogę anulować połączenie.
Użytkownik @KIMCIO też miał taki problem i jemu wymienili panel.
Spróbuj może jak tutaj proponowano zrestartować tablet, odłączyć od akumulatora i zresetować całość.
Jakie masz oprogramowanie, wersja? Na forum można pobrać wersję 1969 to można też spróbować.
Wiem, że to co napiszę to banalne, ale widzę totalną spychologię i olanie sprawy przez serwis. Jeśli masz możliwość to spróbowałbym w innym.
Co do bezkluczykowego otwierania drzwi to nie mam takiego problemu i nie widziałem nigdzie na forum takiego przypadku.
Też mam taką obawę, że fajny samochód ale bardzo awaryjny, czego się obawiam bo kupuję na dłuższy okres.
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: UsZ_ »

Pierwsza sprawa, to górny panel do wymiany, znany temat na grupach FB Formentora.

Otwieranie i zamykanie bezkluczykowe ma problemy z ujemnymi temperaturami i dlatego może teraz nie działać.


Na Twoim miejscu pojechałbym do serwisu z żądaniem auta zastępczego i naprawy Twojego, skoro połowa rzeczy w nim nie działa
Paulr
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Paulr »

Ja mam auto od piątku. Dziś coś klika i migają lampki sufitowe. Włączają się i wyłączają. Do tego nawiązuje połączenie z serwisem. Co ciekawe połączył się w końcu z obsługą klienta odebrał gościu i po rozmowie wszystko się naprawiło. ;-)
Karolina
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2023, 10:33

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Karolina »

Dziękuję za odpowiedzi! Właśnie też nabieram przekonania, że serwis totalnie mnie olewa, a problem się naprzykrza, bo mój system próbuje się łączyć z serwisem, ale ciągle bezskutecznie. Odbiera to przyjemność z jazdy, a nie po to człowiek kupuje nowy samochód, żeby się denerwować usterkami kilka miesięcy po wyjeździe z salonu..
Sprawdzę wersję oprogramowania. Wczoraj w serwisie wgrali jakąś aktualizację z 1 grudnia, która swoją drogą tylko pogorszyła problem. Bo po poprzedniej aktualizacji, przeprowadzonej ok. połowy listopada problem występował znacznie krócej, po 3-4 próbach połączenia wszystko wracało do normy, w tej chwili próba łączenia była ponawiana przez ok. 5 minut.
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

Ja ten panel właśnie wymieniłem gwarancyjnie bo... najpierw świrował a potem przestał działać. W ASO powiedzieli, że to znany problem.
___
2.0 190KM DSG 4Drive
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: MacGul »

Karolina pisze: 06 gru 2023, 09:09 Kolejna sprawa to problem z dotykowym otwieraniem samochodu - od ok. 1,5 tygodnia jestem w stanie w ten sposób otworzyć tylko klapę bagażnika i zamknąć auto, ale o otwieraniu drzwi mogę pomarzyć. W serwisie wczoraj usłyszałam, że ta funkcja nie działa przy mrozie i dużej wilgotności, Pan w serwisie zgodził się ze mną, że to absurd, ale formentor ma od jakiegoś czasu nowe klamki, których czujniki są właśnie tak wrażliwe. Rozwiązaniem byłaby wymiana klamek, ale oczywiście producent tego robić nie chce....
Potwierdzam - jak jest zimno to otwieranie zasadniczo nie działa. Mam auto z 2021 roku i co zima to tak samo. Co ciekawe mam tez w domu Octavie 4 i tam przy tych samych warunkach atmosferycznych działa zawsze. Klamki troszkę inne wizualnie, ale myślę ze czujnik ruchu ma taki sam ...

Co do problemu z dzwonieniem to albo panel sufitowy jest walnięty ( sam inicjuje blednie polaczenie ), albo .... może jednak jest jakiś problem z autem i poprawnie probuje to zgłosić, tylko nikomu w serwisie nie chciało się tego sprawdzić.
VZ 310
Maciej
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

To jakie są u Was temperatury, że czujniki przestają działać?
U mnie maksymalnie dochodziło do -10 i czujniki działają, drzwi się otwierają i zamykają bezkluczykowo. Auto mam z tego roku.
Panel raczej żyje swoim życiem bo potrafi też inny przycisk tak dziać i słychać i widać jak się włącza i wyłącza. Zrobiłem aktualizację zobaczymy, czy coś to zmieni. Dziwne, że większość czasu działa prawidłowo, a od czasu do czasu wariuje.
ODPOWIEDZ