Usterki występujące w Cupra Formentor

Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

Production dates: 31.3.2023 - 20.4.2023
https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts ... l/10009907
ale nie ma nic o Polsce
___
2.0 190KM DSG 4Drive
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: piotriix »

Górny panel świruje i robi co chce.
Zbytnio mu nie przeszkadzam chce dzwonić niech dzwoni ,chce wzywać pomoc niech wzywa.
Zgłaszającym mówię ,że to ich zakichany produkt do nich dzwoni to niech sobie z nim pogadają.
Kamerki 360 też mają swój tryb działania czyli,, działam kiedy mi się spodoba,,.
Na usuniecie usterki czekam już od lipca.
No cóż zachciało mi się wieśvagona to mam :oops:
Przewaga dzięki technice.
Ps.Panel świruje zawsze jak jest osadzona na nim para wodna .Geniusze z wieswagona nie przewidzieli ,że jest zima.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Panel niestety dalej się odzywa, ale z mniejszą częstotliwością i nie jest tak upierdliwy jedna-dwie próby i mogę wyłączyć przyciskiem z panelu, a nie na tablecie co wcześniej się nie udawało i musiałem zawsze na tablecie przerywać.
Może ktoś potwierdzić czy wymiana na pewno rozwiązuje problem?
Czy czasem nie okazuje się, że po wymianie po czasie wraca.
Rozumiem, że były to wadliwe panele?
Tylko zastanawia mnie skoro tak jest, problem znany od dłuższego czasu to czemu nowe auta cały czas wychodzą z tym wadliwym.
Mają zapasy na magazynie, czy jak.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Ja mam forka z 02.2022, u mnie panel sufitowy świruje od nowości z nasileniem w okresie jesienno zimowym, w taki sposób, że nie reaguje na dotyk, oraz samoistnie uchyla / zamyka dach panoramiczny lub żaluzje. Nigdy nie zdarzyło się aby wybierał numeru serwisu.
Mam wrażenie, że wybieranie numeru nasiliło się właśnie w nowych fermentorach. W przyszłym tygodniu obiecano mi wymianę panelu, obym nie trafił z deszczu pod rynnę.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Paulr
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Paulr »

Też mnie to zastanawia. Mam auto wyprodukowane pod koniec listopada tego roku a panel sufitowy to porażka. Migają lampki. Dzwoni itp. Zadzwoniłem na serwis to nie mają terminów. Jak stwierdziłem że w dzień ok ale wieczorem ( a mamy porę roku taka że prawie cały czas jest ciemno) te lampki mocno przeszkadzają. To mi powiedzieli by wezwać serwis przez panel i może na miejscu zrobią.... Ale skoro przez te kilka lat produkcji. Można zakładać że do dziś bo wątpię w ciągu ostatnich kilku dni montowali inne. To wymiana chyba nie ma najmniejszego sensu bo na co wymieniają na dobry.? Więc jaki sens jest montować w fabryce taki co działa jak działa jak mają lepsze?? Czy komuś wymienili i problem się rozwiązał ?
marny_popis
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2023, 13:38
Been thanked: 3 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: marny_popis »

Paulr pisze: 08 gru 2023, 14:46 Też mnie to zastanawia. Mam auto wyprodukowane pod koniec listopada tego roku a panel sufitowy to porażka. Migają lampki. Dzwoni itp. Zadzwoniłem na serwis to nie mają terminów. Jak stwierdziłem że w dzień ok ale wieczorem ( a mamy porę roku taka że prawie cały czas jest ciemno) te lampki mocno przeszkadzają. To mi powiedzieli by wezwać serwis przez panel i może na miejscu zrobią.... Ale skoro przez te kilka lat produkcji. Można zakładać że do dziś bo wątpię w ciągu ostatnich kilku dni montowali inne. To wymiana chyba nie ma najmniejszego sensu bo na co wymieniają na dobry.? Więc jaki sens jest montować w fabryce taki co działa jak działa jak mają lepsze?? Czy komuś wymienili i problem się rozwiązał ?
Wyprodukowane pod koniec listopada i już odebrałeś?, express dostawa
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

Mój poprzedni panel nie dzwonił sam tylko przestało działać oświetlenie i wszystkie dotykowe przyciski. Po wymianie na razie wszystko działa prawidłowo. I oby tak zostało... ;)
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Fermentor pisze: 08 gru 2023, 20:54 Mój poprzedni panel nie dzwonił sam tylko przestało działać oświetlenie i wszystkie dotykowe przyciski. Po wymianie na razie wszystko działa prawidłowo. I oby tak zostało... ;)
Ile czasu masz ten nowy panel?
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

Horde pisze: 08 gru 2023, 21:56 Ile czasu masz ten nowy panel?

Całe dwa tygodnie... :D Nie odbieraj mi nadziei... To mój 1szy VAG. :D
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Fermentor pisze: 08 gru 2023, 22:25
Horde pisze: 08 gru 2023, 21:56 Ile czasu masz ten nowy panel?

Całe dwa tygodnie... :D Nie odbieraj mi nadziei... To mój 1szy VAG. :D
Nie no jestem z Tobą i liczę,, że to rozwiązuje problem 👍😉 Mój też pierwszy i cały czas żyje nadzieją, że nie będę żałował 🙂
ODPOWIEDZ