Usterki występujące w Cupra Formentor

piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: piotriix »

Fermentor pisze: 08 gru 2023, 20:54 Mój poprzedni panel nie dzwonił sam tylko przestało działać oświetlenie i wszystkie dotykowe przyciski. Po wymianie na razie wszystko działa prawidłowo. I oby tak zostało... ;)
Długo czekałeś na wymianę?
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: slawlik »

Ja wczoraj umyłem samochód a dzisiaj mróz o dziwo klamki działają cis tam kiedys jak jechałem w trasie to co jakiś czas zaswiecalo się światełko w podsufitce chciałem to nagrać ale nagle przestało jedyna jak na razie usterka to zepsuło się podświetlanie progu napis cupra.
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

piotriix pisze: 09 gru 2023, 06:27 Długo czekałeś na wymianę?
Coś ok miesiąca. Teraz wszędzie długo się czeka na części zamienne. :(
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Paulr
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Paulr »

Wiedziałem że mam w aucie samo opuszczające się lusterko po stronie pasażera. Ale że mam kamery 360 nie było mi to jakoś potrzebne. Jednak auto mam tydzień i z ciekawości sprawdziłem jak to działa. ( nie miałem tego w żadnym aucie wcześniej. ) I okazało sie ze po ustawieniu w prawo na joysticku do lusterek i włączeniu wstecznego auto wybiera funkcje ostrzegania przed samolotami. Lusterko zamiast zjechać w dół kieruje się na niebo.. miał ktoś podobnie?;-)
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: slawlik »

Obniżanie lusterka trzeba zaprogramowac.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Paulr pisze: 10 gru 2023, 14:07 Wiedziałem że mam w aucie samo opuszczające się lusterko po stronie pasażera. Ale że mam kamery 360 nie było mi to jakoś potrzebne. Jednak auto mam tydzień i z ciekawości sprawdziłem jak to działa. ( nie miałem tego w żadnym aucie wcześniej. ) I okazało sie ze po ustawieniu w prawo na joysticku do lusterek i włączeniu wstecznego auto wybiera funkcje ostrzegania przed samolotami. Lusterko zamiast zjechać w dół kieruje się na niebo.. miał ktoś podobnie?;-)
tak jak napisano wcześniej, lusterka trzeba zaprogramować.
Pozycje lusterek są zapisywane podczas programowania ustawień fotela.
Jednakże, wielkość obniżenia programujemy przechodząc w tablecie do: Pojazd>zewnętrze>lusterka następnie ustawiamy pokrętło lusterka na R, wybieramy wsteczny bieg na dźwigni skrzyni, ustawiamy lusterko dla cofania. Wyłączenie wstecznego zapamiętuje ustawienie wielkości obniżenia. Całość przy załączonym silniku/zapłonie.
Uwaga ! Automatyczne obniżanie lusterka po wbiciu wstecznego działa tylko gdy pokrętło lusterka jest na pozycji R (prawe), nie zadziała w innej pozycji np. gdy załączymy ogrzewanie i to moim zdaniem jest bez sensu.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Paleus »

Co do usterek. Czy u Was zawieszenie z przodu głośno pracuje? Mam DCC (o ile to ma znaczenie) I bez względu czy jeżdżę na letnich 19, czy zimowych 18, zawieszenie wydaje z siebie dziwne dźwięki, jakby końcówka drążka była uszkodzona. Taki nie metaliczny dźwięk, tylko jakby juz jakąś guma była luźna... słychać z prawej i lewej strony. U mnie 6tys przebiegu dopiero i już by były luzy? Też to słyszycie czy Macie ciszę?
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: MacGul »

U mnie było podobnie - a zimnym silniku nie, na ciepłym już tak - jakbym siedział na starej skrzypiącej kanapie. Po kilku podejściach do tematu wyszło że prawe łożysko amortyzatora było do wymiany - to co jest est na górze.
Po wymianie uje cisza.
VZ 310
Maciej
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Rozmawiałem z serwisem odnośnie awarii panelu, ale oczywiście jakaś konsultacja, mam podjechać na diagnostykę.
W moim mieście nie ma serwisu i kawałek muszę podjechać więc szkoda mi czasu na bezcelową podróż.
Dodatkowo dzieje się to losowo i może się zdarzyć, że jak podjadę to wszystko będzie ok. co zresztą wspomniałem w rozmowie z serwisem.
W jaki sposób wyegzekwowaliście wymianę panelu?
Schvenck
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2023, 12:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Schvenck »

W moim przypadku wymagany był film pokazujący usterkę. Więc mozesz to zrobić na dwa sposoby albo zostawiasz im samochód i może przy ich testach wyjdzie błąd. Albo nagrywasz film z panelem i to jest wystarczające do wymiany.
ODPOWIEDZ