Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Marek
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2023, 20:28

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Marek »

Paweel pisze: 16 gru 2023, 21:19
Marek pisze: 16 gru 2023, 20:36 Zamówiony 16.11.2023 miał być w ciągu 2 tygodni ale nadal oczekuje 🤔
Jeśli zamawiałeś pod swoją konfigurację to nawet w obecnej chwili miesiąc to zbyt krótko.
Ja zamawiałem swojego 28 sierpnia. We wtorek wjechał na plac.
Więc widzisz, że trochę to trwa. Dealer z regóły na umowie wstępnej wpisuje pół roku.
Nie mówię że nie będzie wcześniej, ale po dwóch tygodniach to bym się raczej nie spodziewał.

Dowiedzieć się że dotarł do Poznania
adu102
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2023, 16:25

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: adu102 »

Pod koniec września zamówiona wersja 2.0 190KM. Wyprodukowana 20 XI, teraz jest w Poznaniu, planowany odbiór 21 XII. Generalnie wszystko zgodnie z wcześniej deklarowanymi terminami w wersji optymistycznej.
Paulr
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Paulr »

adu102 pisze: 18 gru 2023, 19:22 Pod koniec września zamówiona wersja 2.0 190KM. Wyprodukowana 20 XI, teraz jest w Poznaniu, planowany odbiór 21 XII. Generalnie wszystko zgodnie z wcześniej deklarowanymi terminami w wersji optymistycznej.
Dziwne bo mój wyprodukowany 21 listopada i odebrany w listopadzie...
Krzyś809
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2023, 21:32

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Krzyś809 »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Pod koniec listopada zamówiłem Formentora 1.5, ambient, czujniki , klapa. Na umówię piszą, że odbiór do kończ marca2024, zobaczymy. Na forum doczytałem, że dają bonusy, ale ja przy zamawianiu nic nie wiedziałem i nie negocjowałem. Co mogę w tej chwili zrobić , jakieś sugestie?
greg_the_lazy
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2023, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: greg_the_lazy »

Zamówiony 15 września... Właśnie dotarł do Poznania i jedzie do salonu.

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM 7-biegowa automatyczna DSG
Lakier: Graphene Grey
Wnętrze: tapicerka materiałowa ze skórą ekologiczną w kolorze czarnym, fotele kubełkowe
Wyposażenie dodatkowe:
* 18-calowe dojazdowe koło zapasowe
* Adaptacyjne zawieszenie (DCC)
* BeatsAudioTM: System audio klasy premium o mocy 340W ze wzmacniaczem, 9.głośnik.subwooferem i dźwiękiem surround
* Navi System+
* Pakiet Comfort+
* Pakiet Copper+
* Pakiet wspomagania jazdy XL dla samochodów z Navi System+
* Przygotowanie do montażu haka holowniczego
* Schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu i wzmacniaczem sygnału
CUPRA Formentor 2.0 TSI 190 - Graphene Grey
Marek
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2023, 20:28

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Marek »

Marek pisze: 18 gru 2023, 15:10
Paweel pisze: 16 gru 2023, 21:19
Marek pisze: 16 gru 2023, 20:36 Zamówiony 16.11.2023 miał być w ciągu 2 tygodni ale nadal oczekuje 🤔
Jeśli zamawiałeś pod swoją konfigurację to nawet w obecnej chwili miesiąc to zbyt krótko.
Ja zamawiałem swojego 28 sierpnia. We wtorek wjechał na plac.
Więc widzisz, że trochę to trwa. Dealer z regóły na umowie wstępnej wpisuje pół roku.
Nie mówię że nie będzie wcześniej, ale po dwóch tygodniach to bym się raczej nie spodziewał.

Dowiedzieć się że dotarł do Poznania

Byłem odebrać 29 grudnia... tylko 600km przejechałem bo okazało się, że auto ma awarie układu kierowniczego i nawet nie wjechało do wydania. Tylko dyskutując z sprzedawcą musiałem podpisać ze w trakcie odbioru wyskoczył błąd. Nie wydali auta i teraz nie wiadomo kiedy będzie sprawne. Ciekawe co na to producent i jak zachowa się wobec klienta :roll:
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 77
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38
Been thanked: 3 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Iwanka »

Marek pisze: 02 sty 2024, 21:12
Marek pisze: 18 gru 2023, 15:10
Paweel pisze: 16 gru 2023, 21:19

Jeśli zamawiałeś pod swoją konfigurację to nawet w obecnej chwili miesiąc to zbyt krótko.
Ja zamawiałem swojego 28 sierpnia. We wtorek wjechał na plac.
Więc widzisz, że trochę to trwa. Dealer z regóły na umowie wstępnej wpisuje pół roku.
Nie mówię że nie będzie wcześniej, ale po dwóch tygodniach to bym się raczej nie spodziewał.

Dowiedzieć się że dotarł do Poznania

Byłem odebrać 29 grudnia... tylko 600km przejechałem bo okazało się, że auto ma awarie układu kierowniczego i nawet nie wjechało do wydania. Tylko dyskutując z sprzedawcą musiałem podpisać ze w trakcie odbioru wyskoczył błąd. Nie wydali auta i teraz nie wiadomo kiedy będzie sprawne. Ciekawe co na to producent i jak zachowa się wobec klienta :roll:
No to zrobiles sprzedawcy mega hiper przysluge bo jakbys napisal ze auto zostalo uszkodzone przy przegladzie zerowym (czyli gdy bylo przygotowywane po przyjezdzie z fabryki), dealer mialby nielada problem. A tak napisza ze niezgodziles sie na odbior bo zapalila sie lampka "check engine" czyli wada ukryta. Prawda jest taka ze panowie mechanicy na parkingu wewnetrznym urzadzaja sobie wyscigi. Sam widzialem jak traktuja auta, jeden wielki pisk opon i manewry zywcem wyjete z filmu pt szybcy i wsciekli" . Ja bym zarzadal zwrotu za zmarnowany czas i podroz oraz super zadoscuczynienia np. pakiet serwisowy na 5 lat. oraz oczywiscie inny egzemplarz auta fabrycznie sprawny a nie naprawiany.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: marcin90.10 »

Witam,
Panowie na początek chciałem się przywitać bo jestem nowy.
Formentor zamówiony bodajże 02.03.2024, salon miał dać znać kiedy przewidziana jest produkcja. Niedawno dzwoniłem i planowana produkcja na 14 tydzień tego roku. Co mnie zdziwiło to to ze musiałem się upominać... Dostałem info że czas produkcji to do 3 dni roboczych a później transport do kraju. Dostałem też info że chcieliby wydać go jeszcze w kwietniu. Jak to wszystko wygląda od momentu wyprodukowania? Jakie procedury są kolejno i ile to mniej więcej trwa? Nie żeby mi się śpieszyło ale chciałbym poplanować wszystko.
Druga kwestia to sam odbiór. Na co zwracać uwagę? O co dokładnie pytać? Czy można negocjować jakieś gratisy i kiedy to robić?
Przepraszam że tak dopytuje ale to będzie pierwszy samochód z salonu więc chciałbym mniej więcej się przygotować.
Pozdrawiam
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KiMCIO »

Trwa to różnie, transport to około tygodnia, zależy czy gotówką czy finansowanie i jakie finansowanie. Co do negocjacji - robi się to przed zakupem, jak zwykle.

Ja wziąłem rabat, dywaniki, przegląd olejowy po dotarciu. Może coś zapomniałem…

Na co zwracać uwagę - na wszystko 😂
Głownie to na uszkodzenia, naprawy, niedomagania systemów i funkcji.
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: marcin90.10 »

Finansowanie to leasing firmowy. Powiedzieli mi że transport do 2 tygodni w zależności czym. Nie strasz że mam zwracać uwagę na uszkodzenia i naprawy....aż tak źle się obchodzą z samochodami w transporcie? A jak to jest z blachami. Ja mam dealera w Krakowie ale coś wspominali że jeżeli u Nas w mieście jest przedstawiciel bankowy to można załatwić blachy niekoniecznie Krakowskie
ODPOWIEDZ