Aktualizacje

piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Aktualizacje

Post autor: piotriix »

Wczoraj kolejna czyli trzecia aktualizacja w tym miesiącu
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Dideq »

Do Waszej wiadomości.
Jak zrywa połączenie z AA bezprzewodowym to najprawdopodobniej przełącza się na WiFi 2,4 GHz. Na 5 GHz działa bez problemów.
Paulr
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Aktualizacje

Post autor: Paulr »

Zapytałem jakiś czas temu jak wygląda aktualizacja map jak nie wykupie cupra conect. Starczy dać auto hot spota czy i mapy będą aktualizowane ( działają w offline) czy już nawet nie będzie aktualizacji ?
Pepe29
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2023, 06:40
Been thanked: 2 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Pepe29 »

Dideq pisze: 14 gru 2023, 12:04 Ja mam nawyk że przed zgaszeniem auta zawsze wyłączałem radio. Po prostu jak wsiadam następnym razem to pierwsze co to SS wyłączam. :) A wczoraj robiło jakąś aktualizację.
U mnie przy wyłączonym radiu pokazuje się kafelek START-STOP ale nie jest aktywny i nie można wyłączyć funkcji. Jak odpalę zapłon to pojawia się normalne menu.
1.5 TSI DSG 2023
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacje

Post autor: Horde »

Pepe29 pisze: 18 gru 2023, 15:49
Dideq pisze: 14 gru 2023, 12:04 Ja mam nawyk że przed zgaszeniem auta zawsze wyłączałem radio. Po prostu jak wsiadam następnym razem to pierwsze co to SS wyłączam. :) A wczoraj robiło jakąś aktualizację.
U mnie przy wyłączonym radiu pokazuje się kafelek START-STOP ale nie jest aktywny i nie można wyłączyć funkcji. Jak odpalę zapłon to pojawia się normalne menu.
Opcja start-stop aktywna jest tylko przy uruchomionym silniku. Musisz zrobić tak jak koledzy wcześniej wspomnieli wtedy zamiast menu będziesz miał ekran startowy z aktywnym start-stop, i możesz wtedy wyłączyć, albo po uruchomieniu silnika przytrzymaj dłużej przycisk na tablecie, wtedy też pojawi się ekran ze start-stop.
Awatar użytkownika
majcher
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 19 sie 2021, 21:47
Been thanked: 3 times

Re: Aktualizacje

Post autor: majcher »

Paulr pisze: 18 gru 2023, 15:02 Zapytałem jakiś czas temu jak wygląda aktualizacja map jak nie wykupie cupra conect. Starczy dać auto hot spota czy i mapy będą aktualizowane ( działają w offline) czy już nawet nie będzie aktualizacji ?
Same już się nie zaktualizują. Można pobrać z gdzieś z netu i wgrać z pena. Cupra connect nie odcina auta od internetu, tylko od niektórych usług.
Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Aktualizacje

Post autor: rydel »

Paulr pisze: 18 gru 2023, 15:02 ... Starczy dać auto hot spota czy i mapy będą aktualizowane ( działają w offline) czy już nawet nie będzie aktualizacji ?
Mapy nie będą aktualizowane
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Aktualizacje

Post autor: eyeballer »

Witam wszystkich,
jestem nowym uzytkownikiem Formentora i mam pytanie odnosnie aktualizacji map. Czy trzeba sciagnac mapy z jakiegos serwera czy najnowsze mapy sa zaktualizowane w sofcie np. 1940.I jeszcze jedno w samochodzie jest karta sim i czy trzeba dokupic jakis pakiet danych zeby aktualizacje się sciagały czy ten transfer jest darmowy.
Pozdrawiam
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Aktualizacje

Post autor: MacGul »

Nie ma fizycznego sim'a - jest esim. Działanie esim jest częścią pakietu CupraConnect
Usługa "radio internetowe" oraz "hotspot" wymagają wykupienia pakietu danych ( cubic telecom ) lub przez własny internet kierowcy/pasażera.
Można udostępnić autu internet z telefonu lub usb sticka ( WIFI ).
Aktualizacje "systemowe" są darmowe, przychodzą po dostępnym aktualnie połączeniu internetowym.
Ruch drogowy, mapy aktualizowane automatycznie tak długo jak masz aktywną usługę CurpaConnect.
VZ 310
Maciej
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Aktualizacje

Post autor: eyeballer »

Dzieki za odpowiedz.
Odnośnie tego radia internetowego to jest to zwykle radio do ktorego trzeba miec pakiet danych czy jakas dodatkowa usługa? I jeszcze jedno odnośnie udostępnienia internetu. Jeśli mam podlaczone Android auto to oprócz BT włącza mi się od razu Wifi a skoro jest połaczone z Wifi to udostepniam tez internet z telefonu i musze włączyć jakąś opcje.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ