Usterki występujące w Cupra Formentor

Adrianb9410
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2023, 23:56

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Adrianb9410 »

Cześć. Ogólnie kupiłem forka vz z 2 ręki, sprowadzony z niemiec. Leasing w G&G auto. Wszystko prześwietlone jak to pan sprzedający potwierdził. Podjechałem pod blok i chciałem zarejestrować użytkownika głównego - bez sukcesu.
Rok temu miałem tez forka vz tylko miał wypadek - kasacja. Użyłem konta jakie używałem w tym forku. Zalogować się do aplikacji mogę, w samochodzie również. natomiast mam całkowity bak dostępu do funkcji Cupry Connect. Utwożyłem nowe konto, również je opłaciłem - ponownie mogę być zalogowany w samochodzie i w telefonie - bez żadnych możliwości użytkowania aplikacji. Zarejestrować nowego konta w samochodzie nie mogę... Do sedna brak możliwości uworzenia użytkownika głównego, brak aplikacji sklep/store, brak możliwości utworzenia użytkownika głównego na obu kontach. Po zresetowaniu systemu do ustawień fabrycznych bez zmian. Czy ktoś może wiedzieć w czym tkwi problem? Ktoś miał podobnie???
Ponawiam pytanie czy jest ktoś w stenie pomóc?
Kunbo
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2023, 09:17

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kunbo »

Dideq pisze: 20 gru 2023, 19:00
Kunbo pisze: 18 gru 2023, 15:31 Formentor kupiony we wrześniu. Przebieg 3400 km. Obecnie oprogramowanie 1940.
Jak było zimniej nie działało otwieranie. Pomagało dłuższe przytrzymanie czujnika zamykania ale nie zawsze, szczególnie w drzwiach pasażera. Poza tym jak temp spadła poniżej -5 to po odpaleniu silnika, wyjściu z pojazdu i otwarcia tylnych lewych drzwi - samochód łączył się z serwisem. Udało mi się to nagrać i pojechałem do ASO to zgłosić (Plichta Gdańsk na Lubowidzkiej). Jak się okazało temat z otwieraniem jest im znany i zwalili na pogodę, ale jeśli chodzi o samoczynne dzwonienie to zrobili oczy. Dopiero po przeczytaniu tego wątku widzę że większość ma podobne problemy, a ASO musiało o tym wiedzieć więc mi ściemniali. Jestem już umówiony na wymianę panelu. Mają dać znać jak przyjedzie.
Ponadto zauważone usterki:
- bagażnik nie zawsze działa z czujnika na nogę i raz otworzył się do połowy
- front assist potrafi działać w ograniczeniu mimo, że wszystko jest czyste
- side assist raz działa, raz nie. Po zgłoszeniu w ASO stwierdzili że winny był brudny czujnik ale to bzdura bo dalej jest tak samo
- często w aplikacji mam komunikat że światła są włączone, co oczywiście jest nieprawdą
- fotel nie zawsze się ustawia do kluczyka.
- podczas jazdy system chce zmienić ustawienia kierowcy mimo że użytkownik jest prawidłowy,
- problem z łączeniem z AA ale mi akurat pomogło wejście w tryb programisty i poprzestawianiu ustawień.
To tyle.
Dodam tylko że może warto jak będziemy w ASO żądać od nich na piśmie, że nie są w stanie wyeliminować danego problemu tj. odblokowania auta z klamki? Ja w każdym razie planuje tak zrobić jak będę na wymianie panelu.
Jakie opcje poprzestawiałeś w trybie programisty, jeśli mogę wiedzieć? Dzięki. :)
Nie pamiętam już. Na pewno włączyłem opcję deweloperską i coś z debugowaniem. W google poszukaj, tam to wyczytałem. Przesiadłem się ostatnio na Iphona i jak na razie jest zdecydowanie lepiej ;)
Kunbo
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2023, 09:17

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kunbo »

Adrianb9410 pisze: 20 gru 2023, 23:35 Cześć. Ogólnie kupiłem forka vz z 2 ręki, sprowadzony z niemiec. Leasing w G&G auto. Wszystko prześwietlone jak to pan sprzedający potwierdził. Podjechałem pod blok i chciałem zarejestrować użytkownika głównego - bez sukcesu.
Rok temu miałem tez forka vz tylko miał wypadek - kasacja. Użyłem konta jakie używałem w tym forku. Zalogować się do aplikacji mogę, w samochodzie również. natomiast mam całkowity bak dostępu do funkcji Cupry Connect. Utwożyłem nowe konto, również je opłaciłem - ponownie mogę być zalogowany w samochodzie i w telefonie - bez żadnych możliwości użytkowania aplikacji. Zarejestrować nowego konta w samochodzie nie mogę... Do sedna brak możliwości uworzenia użytkownika głównego, brak aplikacji sklep/store, brak możliwości utworzenia użytkownika głównego na obu kontach. Po zresetowaniu systemu do ustawień fabrycznych bez zmian. Czy ktoś może wiedzieć w czym tkwi problem? Ktoś miał podobnie???
Ponawiam pytanie czy jest ktoś w stenie pomóc?
Cześć, a czy robiłeś wszystko zgodnie z instrukcją?
https://www.cupraofficial.pl/content/da ... 7-2020.pdf
Strona 175.
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Usterki waszych aut

Post autor: eyeballer »

Witam wszystkich,
chciałbym Was zapytać czy macie problem ze ściąganiem auta na prawo? Ja odbierając auto po ok. 100km zauwazyłem że musze dokrecać kierownice w lewo bo jak puszczam to zjezdza w prawo. Podjechałem na ustawienie geometrii i wyszło że mam przestawioną zbieżność tylnej i przedniej osi. Niestety po korekcie auto dalej zjeżdza w prawo może mniej ale dalej nie jedzie prosto. Facet mi powiedział żeby poprzestawiać koła ale przecież auto jest nowe ma przejechane 1000km. Macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Auto ma utrzymywać kierunek na wprost. Dziwię się natomiast dlaczego zwlekano z tym przez 1000km.
W takim wypadku mogą sugerować, że geometria został przestawiona np. z powodu najechania na dziurę.

Miałem podobny przypadek odbierając w salonie nową mazdę CX30.
Po wielkich uroczystościach związanych z odbiorem, wyjeżdżam z salonu i czuję, że auto delikatnie ściąga w prawo.
Wykonałem telefon do sprzedawcy i natychmiast wróciłem do salonu, gdzie pomimo zapewnień serwisu, że z pewnością jest wszystko w porządku nalegałem, żeby to zdiagnozować.
Moje obawy potwierdził pomiar, i poprawiono to.

Zamiana stronami (jeśli typ bieżnika na to pozwala, nie są to opony kierunkowe) lub wymiana kół pomiędzy osiami może pomóc.
Jeśli nie - serwis. Być może układ kierowniczy wymaga przeprowadzenia adaptacji.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Jazda na serwis bez własnej diagnozy mija się z celem, bo cię spławią i okłamią. Jak zwykle w ASO.
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Usterki waszych aut

Post autor: eyeballer »

Tylko chodzi o to że ja odbierałem auto 600 km od mojego zamieszkania. I tak pierwsze 100km może 200km było ok. Dopiero pod koniec drogi jak pusciłem kierownice auto zaczęło miec tendencje do zjezdzania w prawo. Pytanie czy jak pojade do ASO w którym nie kupiłem auta bo mam najbliżej ok. 140km nie każą mi jechać do ASO w którym odebrałem samochód a tu trochę dalej. Druga sprawa że salon ASO zamontował mi zimówki runflat-y. Ktoś pisał że nie można zakładać takich opon na te felgi choć sprzedawca zapewniał mnie że czujniki ciśnienia są ponoć w amaortyzatorach i nie ma znaczenia jakie założymy. I jeszcze jedno zimówki mam kierunkowe więc nie wiem czy bawić się w zamianę czy może felgi felerne czy zostawić jak jest i zobaczyć jak auto będzie się zachowywało na oponach letnich. Jak myślicie?
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Formentor nie ma czujników ciśnienia, sprawdza na podstawie prędkości obrotowej koła.
To niezłe bajki wciskał ten sprzedawca.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Nie ma znaczenie w którym ASO. Podczas odbioru sprzedawca powinien z toba kofigurujac system pod ciebie, przy okazji powinni wpisać domyślne ASO, które wybrałeś jako właściwe miejscu zamieszkania.
Jeśli nie masz całych kol, to nie warto zmieniać opon na letnie, szkoda roboty. Sprawdź ew. wyrównaj ciśnienia w oponach, zamień przód z tyłem, najpierw jedna strone, jazda testowa, potem druga strona. Dowiesz sie czy cis się zmieniło? Nastepniec podjedz do pobliskiej stacji diagnostycznej, warsztatu opisz problem i uzbrojony w niezależna diagnozę udaj sie od aso.
Pytanie, czy gdy puścisz kierownice i auo sciaga, to czy kierownica w tym czasie pozostaje w pozycji na wprost, czy jest lekko skręcona?
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Usterki waszych aut

Post autor: eyeballer »

Kierownica jest prosto a auto po chwili zaczyna zjezdzać w prawo ale jak jak odpuszcze gaz jedzie w miare prosto.
ODPOWIEDZ