Usterki występujące w Cupra Formentor

Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

No to ok. A może to przez "lane assistance" ? Sprobuj wyłączyc i sprawdź.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Paleus »

Horde pisze: 23 gru 2023, 09:26 Formentor nie ma czujników ciśnienia, sprawdza na podstawie prędkości obrotowej koła.
To niezłe bajki wciskał ten sprzedawca.
Tym bardziej w amortyzatorach...
Do zrobienia geomatria i to najlepiej w dwóch warsztatach dla pewności.
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 77
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38
Been thanked: 3 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Iwanka »

Jesli auto jechalo prosto przez pierwsze 100-200km oraz zauwazyles, ze przy puszczeniu gazu efekt sciaganie sie zniejsza moze to swiadczyc o zlej zbieznosci lub przestawieniu sie jagiegos elementu zawieszenia z przodu np niedokreconej odpowiednio tuleji metalowo-gumowej wahacza ( efect moze sie zmieniac pod wplywem obciazenia auta i/lub przyspieszania, hamowania). Ja bym zglosil usterke do serwisu i niech szukaja. W serwisie dysponuja kompletem kol wiec jesli Twoje opony sa powodem nietrzymania kierunku jazdy najlatwiej to ustala w serwisie). Na czas naprawy pewnie dadza Ci zastepcza Cupre.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Usterki waszych aut

Post autor: eyeballer »

Byłem dziesiaj sprawdzic opony bo tylko to mi pozostało skoro geometria ustawiona i okazało się że dwie opony są do wymiany bo mają bicia powyżej 120N a norma jest do 100N dlatego jak mi facet powiedział opona cały czas bije i sciaga auto. Założyli je na tył, pozostałe zoptymalizowali przyznam ze jest dużo lepiej. Ale dopiero na jakieś trasie w pełni sprawdze jaki efekt to dało. Podsumowując warto coś takiego zrobić bo przynajmniej człowiek się dowie czy nowe opony są po prostu sprawne i wolne od wad. Niestety nie wszyscy wulkanizatorzy dysponują takim urządzeniem a wizualnie nikt nie jest w stanie tego ocenić.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Mam jeszcze pytanie odnośnie panelu, czy działa Wam w każdej sytuacji, np. rano wsiadacie do samochodu i przed uruchomieniem silnika działa włączenie/wyłączenie oświetlenia czy wyłączenie oświetlenia przy otwartych drzwiach?
Tak samo w innych sytuacjach, w trakcie jazdy, po wyłączeniu silnika, na postoju itp?
Prośba o sprawdzenie kilkukrotnie na różnych etapach jazdy.
U mnie panel czasem działa, czasem nie i nie wiem, czy to zależy od uruchomienia systemu i zalogowania głównego użytkownika, czy od czegoś innego, czy nie.
Pytam bo nie wiem, jak powinno być, na moje powinno działać w każdej sytuacji, ale nie chce przy wizycie w serwisie, żeby wciskali mi, że tak ma być, że to jest od czegoś zależne.
Na razie uspokoiło się z dzwonieniem, ale wydaje mi się, że to jest wynik wyższych temperatur, poczekam jak przymrozi.
Wysłałem filmik z wadliwym działaniem panelu, ale na razie bez odzewu więc pewnie będę musiał i tak odwiedzić serwis.
Pytanie do tych, którym wymieniono panel, czy wszystko teraz ok, nadal działa Wam prawidłowo?
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Tak, teraz panel ze światłem działa. Niemniej są inne usterki w tym szorujące hamulce.
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: piotriix »

Mi przestał działać całkowicie.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

piotriix pisze: 04 sty 2024, 15:45 Mi przestał działać całkowicie.
Ten od nowości, czy wymieniany?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Panel ma działać cały czas, niezależnie od zalogowania czy startu systemu multimedialnego. Na tym właśnie polega jego usterka, że czasem działa, czasem nie, czasami zawiesza się na kilka sekund, czasem, na kilka/kilkanaście minut aż ostatecznie zawiesi się całkowicie i to dobry moment żeby udać się do serwisu.
Ja byłem umówiony na wymianę panelu na 2 stycznia, ale ASO odwołało wizytę na pół godziny przed, tłumacząc się najpierw chorobą pracownika, który był odpowiedzialny za jego wymianę, a w następnej kolejności trwającą przez kilka dni inwenturą i brakiem możliwości wydania panelu z magazynu.
KJP. :lol: Następny termin na najbliższy poniedziałek.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Dziękuję. W takim razie muszę konkretniej zadziałać w tym temacie.
ODPOWIEDZ