Usterki występujące w Cupra Formentor

Thomas84
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2024, 00:32

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Thomas84 »

eyeballer pisze: 29 gru 2023, 13:17 Byłem dziesiaj sprawdzic opony bo tylko to mi pozostało skoro geometria ustawiona i okazało się że dwie opony są do wymiany bo mają bicia powyżej 120N a norma jest do 100N dlatego jak mi facet powiedział opona cały czas bije i sciaga auto. Założyli je na tył, pozostałe zoptymalizowali przyznam ze jest dużo lepiej. Ale dopiero na jakieś trasie w pełni sprawdze jaki efekt to dało. Podsumowując warto coś takiego zrobić bo przynajmniej człowiek się dowie czy nowe opony są po prostu sprawne i wolne od wad. Niestety nie wszyscy wulkanizatorzy dysponują takim urządzeniem a wizualnie nikt nie jest w stanie tego ocenić.
Daj znać czy po przejechaniu dłuższej trasy nadal jest dobrze i auto nie ściąga. Pytam, bo mam ten sam problem, a już 4 razy byłem na geometrii zawieszenia.
2.0TSI 245KM
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: piotriix »

Horde pisze: 04 sty 2024, 17:04
piotriix pisze: 04 sty 2024, 15:45 Mi przestał działać całkowicie.
Ten od nowości, czy wymieniany?
Czekam na wymianę.
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Usterki waszych aut

Post autor: eyeballer »

Thomas84 pisze: 06 sty 2024, 00:39
eyeballer pisze: 29 gru 2023, 13:17 Byłem dziesiaj sprawdzic opony bo tylko to mi pozostało skoro geometria ustawiona i okazało się że dwie opony są do wymiany bo mają bicia powyżej 120N a norma jest do 100N dlatego jak mi facet powiedział opona cały czas bije i sciaga auto. Założyli je na tył, pozostałe zoptymalizowali przyznam ze jest dużo lepiej. Ale dopiero na jakieś trasie w pełni sprawdze jaki efekt to dało. Podsumowując warto coś takiego zrobić bo przynajmniej człowiek się dowie czy nowe opony są po prostu sprawne i wolne od wad. Niestety nie wszyscy wulkanizatorzy dysponują takim urządzeniem a wizualnie nikt nie jest w stanie tego ocenić.
Daj znać czy po przejechaniu dłuższej trasy nadal jest dobrze i auto nie ściąga. Pytam, bo mam ten sam problem, a już 4 razy byłem na geometrii zawieszenia.
Wczoraj wrociłem z trasy niestety dalej sciaga ale mniej. Zgłosiłem do sprzedawcy wadę dwóch opon potwierdzonymi wydrukami z serwisu i czekam na decyzje. Ponoć opony są ubezpieczone od wad mechanicznych ale to jest wada fabryczna i..... pewnie będą debatować ciekawe ile.
Ps. Po co robiłeś 4 razy geometrie??
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

eyeballer pisze: 06 sty 2024, 10:15 Wczoraj wrociłem z trasy niestety dalej sciaga ale mniej. Zgłosiłem do sprzedawcy wadę dwóch opon potwierdzonymi wydrukami z serwisu i czekam na decyzje. Ponoć opony są ubezpieczone od wad mechanicznych ale to jest wada fabryczna i..... pewnie będą debatować ciekawe ile.
Ps. Po co robiłeś 4 razy geometrie??

Wbij gwóźdź i będzie 100% wada mechaniczna... ;) :D
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Awatar użytkownika
ProRog
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2023, 21:04

Re: Usterki waszych aut

Post autor: ProRog »

Witam szanowne grono :) czy ktoś z Was miał do czynienia z taką usterką jeżeli tak to czy doszło do uszkodzenia kamery np. od mrozu ? bo nic innego mi nie przychodzi do głowy padła jak przymroziło :) lub jest to błąd software? kamera od 2 dni nie pokazuje obrazu ( czarny ekran) czujniki działają normalnie brak innych komunikatów . Oprócz serwisu jakieś porady restart systemu nie pomógł . Pozdrawiam i w Nowym roku Życzę Wszystkim zero awarii i usterek :)
Załączniki
kamera 1.jpg
kamera 1.jpg (51.93 KiB) Przejrzano 1002 razy
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Dideq »

Ja już drugi raz zauważyłem spływającą po tylnej szybie wodę... od środka. Są to pojedyncze krople, ale jednak. I nie jest to od zaparowania. Również nie myłem auta ostatnio.
Ktoś się z tym spotkał?
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

Dideq pisze: 06 sty 2024, 15:55 Ja już drugi raz zauważyłem spływającą po tylnej szybie wodę... od środka. Są to pojedyncze krople, ale jednak. I nie jest to od zaparowania. Również nie myłem auta ostatnio.
Ktoś się z tym spotkał?
Sprawdź, czy nie podwinęła się gdzieś uszczelka od klapy i czy uszczelka od wiązki elektrycznej jest na miejscu.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

ProRog pisze: 06 sty 2024, 13:00 Witam szanowne grono :) czy ktoś z Was miał do czynienia z taką usterką jeżeli tak to czy doszło do uszkodzenia kamery np. od mrozu ? bo nic innego mi nie przychodzi do głowy padła jak przymroziło :) lub jest to błąd software? kamera od 2 dni nie pokazuje obrazu ( czarny ekran) czujniki działają normalnie brak innych komunikatów . Oprócz serwisu jakieś porady restart systemu nie pomógł . Pozdrawiam i w Nowym roku Życzę Wszystkim zero awarii i usterek :)
Wyjmij bezpiecznik nr F21 pod kierownicą, jak nie pomoże zdejmij na chwilę klemę (-) z akumulatora. Jeśli nie ruszy to zostaje serwis.
Thomas84
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2024, 00:32

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Thomas84 »

eyeballer pisze: 06 sty 2024, 10:15
Thomas84 pisze: 06 sty 2024, 00:39
eyeballer pisze: 29 gru 2023, 13:17 Byłem dziesiaj sprawdzic opony bo tylko to mi pozostało skoro geometria ustawiona i okazało się że dwie opony są do wymiany bo mają bicia powyżej 120N a norma jest do 100N dlatego jak mi facet powiedział opona cały czas bije i sciaga auto. Założyli je na tył, pozostałe zoptymalizowali przyznam ze jest dużo lepiej. Ale dopiero na jakieś trasie w pełni sprawdze jaki efekt to dało. Podsumowując warto coś takiego zrobić bo przynajmniej człowiek się dowie czy nowe opony są po prostu sprawne i wolne od wad. Niestety nie wszyscy wulkanizatorzy dysponują takim urządzeniem a wizualnie nikt nie jest w stanie tego ocenić.
Daj znać czy po przejechaniu dłuższej trasy nadal jest dobrze i auto nie ściąga. Pytam, bo mam ten sam problem, a już 4 razy byłem na geometrii zawieszenia.
Wczoraj wrociłem z trasy niestety dalej sciaga ale mniej. Zgłosiłem do sprzedawcy wadę dwóch opon potwierdzonymi wydrukami z serwisu i czekam na decyzje. Ponoć opony są ubezpieczone od wad mechanicznych ale to jest wada fabryczna i..... pewnie będą debatować ciekawe ile.
Ps. Po co robiłeś 4 razy geometrie??
Może zacznę od początku. Auto odebrałem z salonu i wyjeżdżając zauważyłem, że kierownica nie jest ustawiona do jazdy na wprost. Zgłosiłem temat i zaprosili mnie do sprawdzenia geometrii zawieszenia. Okazało się, że faktycznie jest źle ustawiona. Poprawili i kierownica niby była już lepiej ale za to auto zaczęło ściągać do prawej strony, wróciłem się do nich i jeszcze dwukrotnie poprawiali ale szału nie było. Umówiłem wizytę w kolejnym serwisie w nadziei, że może oni ogarną temat. Niestety ostatnio już czwarty serwis sprawdzał ale też bezskutecznie. Moja teoria jest tylko jedna. W przypadku zawieszenia wielowahaczowego idealnie musi być ustawiony tył zawieszenia, bez żadnych odchylek (tolerancji), bo jeśli delikatnie odbiega od parametrów właściwej nastawy (a dopuszczalne są odchyłki) to później przód też będzie źle ustawiony bo jest ustawiany względem tyłu. Tłumaczę im to ale bronią się wydrukami z geometrii i tłumaczą że jest dobrze. Jak jest dobrze to czemu auto źle jedzie. Łatwiej ustawić zbirzność w przypadku tylnej belki stałej. Co oznacza, że komfortowe zawieszenie jest tylko problematyczne.
2.0TSI 245KM
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 77
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38
Been thanked: 3 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Iwanka »

Wg mnie musisz poprosic dokumentacje na papierze z przeprowadzonych napraw z komentarzami mechanikow przed i po probach napraw. Na szczescie pojazd nowy na gwarancji wiec kazda wizyta jest skrzetnie zapisywana w elektronicznej ksiazce wozu. Potem zlec rzeczoznawcy o wydanie opinii aby zaczac batalie o naprawe/usuniecie usterki. Moim zdaniem jesli auto sciaga i nie mozna tego naprawic nalezy sprawdzic czy mozna powolac sie na paragraf pt "sprzedaz niezgodna z umowa". Moze wowczas zaczna dzialac skutecznie.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
ODPOWIEDZ