Aktualizacje

Furmanos
Formenciarz
Posty: 72
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:47
Lokalizacja: Myślenice
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Furmanos »

U mnie przy 1940 co chwilę wyskakiwał ten komunikat właśnie po jakiejś małej OTA.

Po wgraniu 1969 nie wyskoczył ani raz.
Cupra Formentor VZ STAGE1 + ic do88 431KM 546NM
Awatar użytkownika
AlucardPL
Formenciarz
Posty: 64
Rejestracja: 20 gru 2023, 23:02
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Aktualizacje

Post autor: AlucardPL »

Pytanko, czy wersja 69 sama się załaduje? Czy trzeba samemu ściągać i wgrywać czy też jechać do serwisu?
Furmanos
Formenciarz
Posty: 72
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:47
Lokalizacja: Myślenice
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Furmanos »

AlucardPL pisze: 15 sty 2024, 19:29 Pytanko, czy wersja 69 sama się załaduje? Czy trzeba samemu ściągać i wgrywać czy też jechać do serwisu?
Na razie nie ma OTA, kiedy będzie nie wiadomo.
Można samemu albo ASO.
Cupra Formentor VZ STAGE1 + ic do88 431KM 546NM
Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Re: Aktualizacje

Post autor: Paleus »

rsmiech pisze: 15 sty 2024, 18:52 Wydaje mi się, że powyższy komunikat pojawia się raczej po otrzymaniu jakiejś cichej aktualizacji po OTA (On The Air).
W przypadku nowego pojazdu i wersji infortaintment (dwie, trzy wstecz 18xx), otrzymywałem takie komunikaty nawet kilka razy w tygodniu.
Wówczas często po akceptacji, moje ustawienia jazdy Custom były utracone.
Nigdy pojawienie się takiego komunikatu nie miało związku z żadną wprowadzoną zmianą w ustawieniach, jakichkolwiek.
Komunikat ten pojawiał się losowo bez wyraźnej przyczyny.
Zauważyłem, że często miało to związek z samoistnym restartem systemu po zwieszeniu. Restartował się a potem pojawiał się ów komunikat.
W wersji 1940 i aktualnej 1969 komunikat ten pojawia się o wiele rzadziej, dosłownie kilka razy, oraz nie zauważyłem żadnej zmiany moich ustawień.
No moje obserwacje też wiążą się z updatem. Póki co, miałem ten komunikat pierwszy raz, pojawiał się praktycznie zawsze po nowym uruchomieniu. Jak zaakceptowałem, to podobnie jak u Ciebie, straciłem kilka ustawień customowych. Co ciekawe, w momencie kliknięcia OK, mrugnalal po obu stronach paska ledowego pod szyba na pomarańczowo.

Ps. Serwis nie był w stanie wytłumaczyć co to i wskazał, aby kliknąć OK...
DyL
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2021, 15:32
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacje

Post autor: DyL »

ainsztain pisze: 07 sty 2024, 23:33 Wielkie dzięki. Słabo szukałem jednak.
Udało się Tobie wykonać aktualizację offline? Ile czasu trwała?
Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Aktualizacje

Post autor: rydel »

MacGul pisze: 20 gru 2023, 16:42 ... w przypadku Apple CarPlay jak udostępnia się internet z telefonu to nie działa CarPlay - więc jak CarPlay to internet z danych komórkowych dla aplikacji widocznych na CarPlay ( no bo one działają na telefonie, tylko wyświetlają się na ekranie auta), natomiast auto musi mieć internet z wykupionego pakietu lub z hotspotu ( ale nie może być nim telefon który jest podłączony do CarPlay).
Do CarPlay/AA musi być włączone BT oraz wifi w telefonie. Tyle że udostępnianie internetu z telefonu iOS ( tryb hotspot ) wyklucza się z działaniem CarPlay.
Jesteś pewny?? Ja udostępniam internet z telefonu (słucham radia internetowego) i CarPlay normalnie działa.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Aktualizacje

Post autor: rsmiech »

mam tak samo, nie mam wykupionego pakietu danych Cupra, wówczas działa tylko nawigacja, radio internetowe nie.
Udostępniam internet z telefonu i radio cyfrowe zaczyna działać.
Warunek: musi być ważna cupra connect. Bez tego radio internetowe nie działa
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
ainsztain
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2024, 21:21

Re: Aktualizacje

Post autor: ainsztain »

DyL pisze: 16 sty 2024, 14:07
ainsztain pisze: 07 sty 2024, 23:33 Wielkie dzięki. Słabo szukałem jednak.
Udało się Tobie wykonać aktualizację offline? Ile czasu trwała?


Ściągnąłam pliki ale trochę się wystraszyłem, że próba aktualizacji gdy nie ma się pakietu usług aktywnego może usunąć stare mapy i jednocześnie nie pozwolić na korzystanie z nowego pakietu. Czy ktoś mógłby to potwierdzić, lub powiedzieć że to nieprawda?
Z góry dziękuję za sugestie.
DyL
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2021, 15:32
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacje

Post autor: DyL »

U mnie aktualizacja zrobiła się po dwóch ok. 1h tras. Nie ma absolutnie żadnego komunikatu o trwaniu lub zakończeniu procesu. Pendrive cały czas był podpięty i po drugiej trasie zerknąłem w informacji o wersji i już były nowe mapy.

Dla jasności - nie mam aktywnej subskrypcji Cupra Connect, ani pakietu danych.
ainsztain
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2024, 21:21

Re: Aktualizacje

Post autor: ainsztain »

DyL pisze: 07 lut 2024, 20:33 U mnie aktualizacja zrobiła się po dwóch ok. 1h tras. Nie ma absolutnie żadnego komunikatu o trwaniu lub zakończeniu procesu. Pendrive cały czas był podpięty i po drugiej trasie zerknąłem w informacji o wersji i już były nowe mapy.

Dla jasności - nie mam aktywnej subskrypcji Cupra Connect, ani pakietu danych.

Dzięki za info. Więc czas się brać do pracy.

Pendrive włożony. Na razie nic się nie zmieniło. Pojeżdżę trochę, zobaczę co dalej. Wciąż wersja 2023.1
ODPOWIEDZ