Usterki występujące w Cupra Formentor

Marol12
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2024, 13:53

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Marol12 »

Marol12 pisze: 14 sty 2024, 14:30
Fermentor pisze: 06 gru 2023, 22:32
Horde pisze: 06 gru 2023, 21:06 ... Dziwne, że większość czasu działa prawidłowo, a od czasu do czasu wariuje.
Ja dokładnie tak miałem. Początkowo nie działał tylko czasami, potem coraz częściej a na końcu wcale nie reagował na dotyk.
Włożyli nowy panel i działa. Upgrade-u softu w tym czasie nie było.
Mam dokladnie podobny problem z prawidlowym dzialaniem systemy bezkluczykowego a dokladniej z otwieraniem auta. A jaki wlasciwie wymienili panel w sewisie ze problem zniknął?
Pepe29
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2023, 06:40
Been thanked: 2 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Pepe29 »

Niestety, u mnie też panel górny jest do wymiany. Na szczęście nigdzie nie dzwonił. Problem jest z włączeniem i wyłączeniem oświetlenia. Innych raczej się nie używa. Przyciski nie zawsze działają. Serwis w połowie lutego. Czasami też pojawiają się komunikaty po "małej" aktualizacji systemu 1940 o udostępnianiu lokalizacji i zmianie ustawień. Pomimo potwierdzeń komunikaty wracają.
Mam pytanie także o zamykanie drzwi. Czy macie też tak, że tylne drzwi musicie mocniej popychać przy zamykaniu? Przednie zamykają się dużo lżej.
1.5 TSI DSG 2023
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

3 tygodnie temu wymienili mi panel. Za wyjątkiem jednego przypadku samoistnego wybrania nr telefonu, zaraz po wymianie, jeszcze na parkingu serwisu, jak do tej pory panel działa prawidłowo. A męczę go co każdą jazdę.
Jedne tylne drzwi rzeczywiście wymagają szczególnej troski, zdarza mi się ich nie domknąć używając tej samej siły co pasażera lub kierowcy.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Zadzwonił raz, zadzwoni kolejny ;-)
Pepe29
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2023, 06:40
Been thanked: 2 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Pepe29 »

rsmiech pisze: 26 sty 2024, 16:09 3 tygodnie temu wymienili mi panel. Za wyjątkiem jednego przypadku samoistnego wybrania nr telefonu, zaraz po wymianie, jeszcze na parkingu serwisu, jak do tej pory panel działa prawidłowo. A męczę go co każdą jazdę.
Jedne tylne drzwi rzeczywiście wymagają szczególnej troski, zdarza mi się ich nie domknąć używając tej samej siły co pasażera lub kierowcy.
U mnie z obu stron tylne drzwi ciężej się domyka.
1.5 TSI DSG 2023
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

KiMCIO pisze: 26 sty 2024, 16:14 Zadzwonił raz, zadzwoni kolejny ;-)
Wiem. Mam auto z grupy VAG od 2 lat. Nie oczekuje zbyt wiele. Jednak kilka tygodni bez konkretnej usteeki, to wyczyn którym warto się pochwalić. Xd.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Toyota mi takich numerów nie robi… no nic, tak czy owak auto trzeba sprzedać, kasa na nieruchy pójdzie.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

KiMCIO pisze: 27 sty 2024, 07:27 Toyota mi takich numerów nie robi… no nic, tak czy owak auto trzeba sprzedać, kasa na nieruchy pójdzie.
Fakt z Toyotą nie ma generalnie problemów, choć na przełomie lat również zdarzyły się restarty info, a na oiszczące hamulce serwis też potrafił stwierdzić, że to normalne.
Za to jest nudna, zbyt się cenią i mają złodziejskie finansowanie, a w podobnych pieniądzach nie na u nich nic ciekawego.

Również mam wymieniony panel, zobaczymy teraz.
W serwisie mówili, że po wymianie nikt nie wrócił z tą samą usterką, ale może to po prostu taka gadka, bo co mają powiedzieć.
Karolina
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2023, 10:33

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Karolina »

U mnie z początkiem roku w końcu serwis wymienił panel górny i na razie, odpukać, samochód sam nie dzwoni i światła działają prawidłowo. Mam nadzieję, że to już koniec problemów... ;/
kmw
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, 22:52

Bezawaryjność

Post autor: kmw »

Tak sobie przeglądam tematy na forum jako osoba stojąca przed wyborem Formentora i można powiedzieć włos jeży się na głowie :shock: ale z drugiej strony wiadomo, że zawsze najczęściej dzielą się opinią, pisze osoby niezadowolone, których dotknęła jakaś usterka/usterki.
A czy są osoby, które nie mają zastrzeżeń i po prostu sobie jeżdżą, a na forum weszli w celu poznania modelu itp.
Tzn. czy w ogóle istnieją takie Formentory, których nic nie trapi?
ODPOWIEDZ