Głośna praca przednich amortyzatorów

MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: MacGul »

No właśnie .... w kabinie słychać "gumowe trzeszczenie", pierwotnie myślałem że to coś z uszczelkami drzwi, albo klapy bagażnika.
Wszystkie takie tropy wyeliminowałem, a jak otworzę klapę silnika i docisnę auto do podłoża to dźwięk pięknie słychać.
Tylne zawieszenie cisza, tylko przód. Dźwięk na tyle głośny ze nawet przy radiu ustawionym na 1/5 słychać w kabinie.
Czy amorki mogą wydawać taki dźwięk ?? - mam aktywne zawieszenie, wersja 310 km. Inne podejrzane miejsca ? ( łożyska amorów na górze, zawieszenie silnika ?? ).
Też tak może macie ( i się czepiam bo ten typ tak ma ? ) ?

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: rydel »

Gumy stabilizatora tak "piszczą" jak jest zimno. Możesz je sam przesmarować jakimś WD40 ale to wystarcza tylko na jakiś czas. W ASO powinni ci to przesmarować jakimś porządnym smarem.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: Michal »

Dokładnie tak jak wyżej.
WD40 starczy na max parę dni, potem odparuje.
Lepiej zastosuj od razu smar silikonowy w sprayu, może być też wazelina techniczna.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: MacGul »

Dzięki, popsikam i zobaczymy :)
VZ 310
Maciej
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: MacGul »

No chyba nie to … posikałem, żadnej różnicy. Chyba ze za słabo albo nieskutecznie.
Auto stoi w ogrzewanym garażu ( 20 stopni ), jak wyjadę to cały czas słychać, niezależnie jak długo będzie na dworze. Przy otwartym oknie tez słychać z zewnątrz ( i chyba tylko z prawej strony ). Rozpędzam auto do 20km/h puszczam gaz i pięknie się coś telepie. Niezależnie od prędkości częstotliwość jest ta sama, tryb jazdy nie zmienia tez odgłosu. Jak przy otwartej klapie bujne autem to słychać ( raczej z okolic gornego mocowania amortyzatorow ), jak bujne silnikiem to tez słychać.
Postaram sie nagrać ten dźwięk.

Maciej
VZ 310
Maciej
Bastek333
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2021, 12:55

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: Bastek333 »

MacGul pisze: 07 sty 2022, 16:29 No chyba nie to … posikałem, żadnej różnicy. Chyba ze za słabo albo nieskutecznie.
Auto stoi w ogrzewanym garażu ( 20 stopni ), jak wyjadę to cały czas słychać, niezależnie jak długo będzie na dworze. Przy otwartym oknie tez słychać z zewnątrz ( i chyba tylko z prawej strony ). Rozpędzam auto do 20km/h puszczam gaz i pięknie się coś telepie. Niezależnie od prędkości częstotliwość jest ta sama, tryb jazdy nie zmienia tez odgłosu. Jak przy otwartej klapie bujne autem to słychać ( raczej z okolic gornego mocowania amortyzatorow ), jak bujne silnikiem to tez słychać.
Postaram sie nagrać ten dźwięk.

Maciej
Na grupie facebookowej ktos wpominal ze mial rozwalony amortyzator - auto poszlo na naprawe gwarancyjna - ale podobno cienko z czesciami... Pewnie warto pojechac do serwisu i zglosic usterke ... zawsze tez mozesz podjechac na stacje diagnostyczna i poprosic o sprawdzenie amorow i zawieszenia...
jaysiou
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2022, 17:40

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: jaysiou »

U mnie jest to samo, ale tylko przez ~5km po wyjeździe z garażu, potem dźwięk ustaje. Jak jest w okolicy zera to słychać stukanie, jak powyżej kilku stopni na plusie to gumowe trzeszczenie. W ASO przy okazji dwóch wizyt nic nie znaleźli.

Każę im przesmarować gumy tak jak pisaliście, zobaczymy czy coś to da.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Głośna praca przednich amortyzatorów

Post autor: MacGul »

Sprawa już zamknięta. Winny był prawy przedni rygiel klapy silnika - klapa miała minimalny luz. Po regulacji cisza.
VZ 310
Maciej
ODPOWIEDZ