Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

kmw
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, 22:52

Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: kmw »

Cześć,
Dopiero zastanawiam się nad kupnem Formentora.
Z zewnątrz i w środku jest super, choć mam świadomość, że to przepłacony techniczny odpowiednik takich modeli jak Leon, Golf it'd, to ten design jest naprawdę świetny. Miałem 3 jazdy testowe i na ostatnim urlopie w wypożyczalni dostałem właśnie Formentora 1.5 TSI choć wstępnie zamawiałem coś innego, to z zadowoleniem przystałem na taki stan rzeczy. I:
W 3 z 4 Formentorów jakimi jeździłem coś skrzypiało przy skręcaniu kół na postoju, tak jakby łożysko MacPhersona. W jednym prawie nowym pani sprzedawca powiedziała, że to nowe auto i coś musi się jeszcze poukładać i przestanie skrzypieć :shock: :D
W tym z wypożyczalni, bardzo zdziwiło mnie to, że w środku wszędzie gdzieś stuka, trzeszczy, skrzypi...
Auto dość świeże, 2022, 28tys km, a było głośniejsze niż moje 13 letnie Renault z przebiegiem 300tys km. Deska, słupki, coś pod schowkiem, drzwi, coś z tyłu... Po równym asfalcie było ok, ale wystarczyło bardziej chropowaty asfalt, taki gruboziarnisty albo co gorsza droga nieutwardzona i była tragedia i symfonia coraz to nowych dźwięków. Fakt, że tak akurat było sporo takich nieutwardzonych dróg i że pewnie kolejni kierowcy nie oszczędzali na nich auta (choć przy twardszym zawieszeniu Formentora trudno jechać szybko po dziurach), to byłem bardzo zdziwiony, było to najgłośniejsze auto jakim jeździłem od lat jeśli chodzi o odgłosy wnętrza.
Czy w Waszych Formentorach też że wzrostem km na liczniku dochodzą nowe irytujące odgłosy z wnętrza?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: rsmiech »

kmw pisze: 28 sty 2024, 23:15 Cześć,
Dopiero zastanawiam się nad kupnem Formentora.
Z zewnątrz i w środku jest super, choć mam świadomość, że to przepłacony techniczny odpowiednik takich modeli jak Leon, Golf it'd, to ten design jest naprawdę świetny. Miałem 3 jazdy testowe i na ostatnim urlopie w wypożyczalni dostałem właśnie Formentora 1.5 TSI choć wstępnie zamawiałem coś innego, to z zadowoleniem przystałem na taki stan rzeczy. I:
W 3 z 4 Formentorów jakimi jeździłem coś skrzypiało przy skręcaniu kół na postoju, tak jakby łożysko MacPhersona. W jednym prawie nowym pani sprzedawca powiedziała, że to nowe auto i coś musi się jeszcze poukładać i przestanie skrzypieć :shock: :D
W tym z wypożyczalni, bardzo zdziwiło mnie to, że w środku wszędzie gdzieś stuka, trzeszczy, skrzypi...
Auto dość świeże, 2022, 28tys km, a było głośniejsze niż moje 13 letnie Renault z przebiegiem 300tys km. Deska, słupki, coś pod schowkiem, drzwi, coś z tyłu... Po równym asfalcie było ok, ale wystarczyło bardziej chropowaty asfalt, taki gruboziarnisty albo co gorsza droga nieutwardzona i była tragedia i symfonia coraz to nowych dźwięków. Fakt, że tak akurat było sporo takich nieutwardzonych dróg i że pewnie kolejni kierowcy nie oszczędzali na nich auta (choć przy twardszym zawieszeniu Formentora trudno jechać szybko po dziurach), to byłem bardzo zdziwiony, było to najgłośniejsze auto jakim jeździłem od lat jeśli chodzi o odgłosy wnętrza.
Czy w Waszych Formentorach też że wzrostem km na liczniku dochodzą nowe irytujące odgłosy z wnętrza?
Przytoczę za klasykiem, "...Nie ma zbyt głośnych samochodów, po prostu mają za ciche audio..." Wypróbowałeś 3, myślisz że ten którego zamówisz i odbierzesz będzie wyjątkowy? Co Ci odpowiedzieć? Nie będzie.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: Horde »

To ja mam wyjątkowy egzemplarz albo odpowiednio głośne audio :D
Czasem usłyszę jakiś plastik ale to raczej fotelik z tyłu czy jak była różnica temperatur i np. nagrzane plastiki.
W każdym razie na pewno nie mam takiej kakofonii dźwięków jaką opisujesz.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: alfiorz »

U mnie również cisza. Po zakupie parę razy coś usłyszałem z przedniego prawego koła przy wjechaniu w dziurę na parkingu na mocno skręconych kołach, ale się uspokoiło. Nic nie trzeszczy, ani nie skrzypi nawet ostatnio przy porannych -15 było ok. Obecnie najechane 7,5tys. kilometrów.
Możliwe, że trzeszczenie to kwestia modeli z szyberdachem. Jest mniejsza sztywność nadwozia.
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: Dideq »

U mnie trzeszczy jak złapie mróz po odwilży. Jak gdzieś woda wcieknie i zamarznie to... :evil:
A tak to jak piszą koledzy wyżej, czasem gdzieś coś puknie, ale łódzkie słynne dziurawe drogi :lol: . Nadwozie pracuje i nic się z tym nie zrobi.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: Krzysztof »

U mnie w środku zupełna cisza, niezależnie od pory roku. Pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń, przyjemny samochód. W ogóle wnętrze zasługuje na duży plus :)
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: Fermentor »

A w moim od nowości lata coś pod podłogą (HGW?) jakby jakaś odkręcona śrubka... Mocniejsze przyspieszenie/ hamowanie/ ostry zakręt... i słychać jak coś dosłownie leci i stuka... Czasem się zablokuje i jest cisza jakiś czas. Wtedy myślę OK... naprawiło się :D Nic z tych rzeczy, za chwilę znowu napierd... Oczywiście w ASO jest błoga cisza... :oops: Sprawdzałem wszystko co się dało od bagażnika zaczynając... nic.
No i zaraz roczek... niestety zaczynają skrzypieć plastiki w drzwiach... szybko :/
___
2.0 190KM DSG 4Drive
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: KiMCIO »

Nagraj im film i niech szukają
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: Fermentor »

KiMCIO pisze: 30 cze 2024, 16:27 Nagraj im film i niech szukają
Będę próbować :P
___
2.0 190KM DSG 4Drive
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Trzeszczenie, stuki, skrzypienie wewnątrz

Post autor: KiMCIO »

Fermentor pisze: 30 cze 2024, 20:09
KiMCIO pisze: 30 cze 2024, 16:27 Nagraj im film i niech szukają
Będę próbować :P
Bez dowodów to Cię spuszczą na drzewo… taki to poziom serwisów mamy teraz.
ODPOWIEDZ