Usterki występujące w Cupra Formentor

Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Bezawaryjność

Post autor: Dideq »

A są marki aut których nic nie trapi?
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Bezawaryjność

Post autor: UsZ_ »

kmw pisze: 29 sty 2024, 18:23 Tak sobie przeglądam tematy na forum jako osoba stojąca przed wyborem Formentora i można powiedzieć włos jeży się na głowie :shock: ale z drugiej strony wiadomo, że zawsze najczęściej dzielą się opinią, pisze osoby niezadowolone, których dotknęła jakaś usterka/usterki.
A czy są osoby, które nie mają zastrzeżeń i po prostu sobie jeżdżą, a na forum weszli w celu poznania modelu itp.
Tzn. czy w ogóle istnieją takie Formentory, których nic nie trapi?
Mój się trzyma dobrze. Przez 3k km raz się tablet zresetował, a tak to spokój.
kmw
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, 22:52

Re: Bezawaryjność

Post autor: kmw »

Dideq pisze: 29 sty 2024, 18:28 A są marki aut których nic nie trapi?
Nie chodzi mi o to, nie zrozum mnie źle. Formentor jest świetny, bardzo mi się podoba, dlatego chcę go kupić, ale tutaj na forum wiele usterek się powtarza i chciałbym wiedzieć, czy to jednak nieduży odsetek, czy jednak z Formentorem jest tak, jak kiedyś było/jest z Alfami, trzeba kochać i cierpieć :lol:
Może dzisiaj cała motoryzacja tak wygląda, ja zatrzymałem się na 13 letnim Renault w dieslu z 300tys km i 5 letnim Golfie TSI 100tys km, w których absolutnie nic się nie dzieje, ale fakt one są jeszcze z czasów kiedy nie było chociażby asystentów montowanych tak powszechnie jak dzisiaj.
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Bezawaryjność

Post autor: eyeballer »

Ja jestem jak na razie zadowolony. Mam 2.0 190KM auto z listopada 2023r. i jeszcze nie doświadczyłem żadnej zwiechy z ekranem, nigdy nic samo nie dzwoniło po pomoc jedynie faktycznie jak jest bardzo mokro i łapie przymrozek to auto otwiera się tylko z pilota keyless nie działa ale zamykanie na klamce działa przynajmniej u mnie . Poza tym wszystko ok. I życze sobie żeby tak zostało.
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

U mnie panel przy podsufitce miesiąc po wymianie działa poprawnie. ;)

Kufa, znowu na autostradzie bez ostrzeżenia skończył się płyn do spryskiwaczy ... :P :D
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Bezawaryjność

Post autor: Dideq »

U mnie pojawia się skądś woda na tylnej szybie w środku. Podobno winna byłą listwa oświetlenia tablicy rejestracyjnej, może jej uszczelka. Wymieniona i obserwuję. Nic innego póki co się nie dzieje. Auto z listopada 2023.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Bezawaryjność

Post autor: rsmiech »

K. J. P.... sprawa nie dotyczy tylko formentorow. Najnowsza platforma MQB niedomaga wszędzie, i w 4x 0000 (Audi) i VW i w skodzie i w porsche i w cuprze. Głównie chodzi o multimedia i asystantów. Kolejnym minusem jest obsługa aso, która zamiast zajmować się poważnymi usterkami mechanicznymi jest zajebana robotą pseudousterek softwarowych niemożliwych do wykrycia i usunięcia, które pojawiają did i znikają. Takie czasy.
....
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Bezawaryjność

Post autor: Horde »

Ja poza wymianą podsufitowego panelu nie narzekam. Nic mi nie piszczy, nie skrzypi, keyless działa, tablet od 1940 się nie resetuje i oby tak zostało bo lubię to autko.
MarcinX
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2023, 10:13
Been thanked: 1 time

Re: Bezawaryjność

Post autor: MarcinX »

Ponad 8k przebiegu i zero problemów poza początkowymi resetami tabletu, ale po aktualizacji jest idealnie - absolutny brak problemów przy codziennym użytkowaniu.
Trokadero
Formenciarz
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2023, 08:00
Been thanked: 2 times

Re: Bezawaryjność

Post autor: Trokadero »

Mój Formentor ma przebieg 59 tyś . Oprócz wymiany modułu od systemu SOS i czasami problemem z otwieraniem jak stoi na zewnątrz w deszczu lub śniegu na resztę nie narzekam . Przeglądy robię co 12-14 tyś km . Auto codziennie użytkowane , 70% trasa reszta po mieście .
Fomentor było 327 KM 420 Nm jest 398 KM 532 Nm
ODPOWIEDZ