Usterki występujące w Cupra Formentor

KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Bezawaryjność

Post autor: KiMCIO »

kmw pisze: 29 sty 2024, 18:23 Tak sobie przeglądam tematy na forum jako osoba stojąca przed wyborem Formentora i można powiedzieć włos jeży się na głowie :shock: ale z drugiej strony wiadomo, że zawsze najczęściej dzielą się opinią, pisze osoby niezadowolone, których dotknęła jakaś usterka/usterki.
A czy są osoby, które nie mają zastrzeżeń i po prostu sobie jeżdżą, a na forum weszli w celu poznania modelu itp.
Tzn. czy w ogóle istnieją takie Formentory, których nic nie trapi?
Też tak myślałem przed zakupem… rzeczywistość dała mi w pysk, a poziom serwisów jest żenujący, ale masz golfa to pewnie już znasz poziom obsługi.

Mam też toyote ze znacznie większym przebiegiem i tam jest święty spokój.
RobBob
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:07

Re: Usterki waszych aut

Post autor: RobBob »

robak91 pisze: 13 paź 2023, 17:07 Na razie (odpukać) auto jest sprawne……..
Czy po wymianie przepustnicy jest ok?? Też miałem te same objawy, przepustnicę wymienili ale walczą z „start/stop” bo w październiku sam się odstawił, obecnie zgodnie z wskazaniami producenta sprawdzają magistralę CAM co ogólnie powoduje że autko w dniu dzisiejszym zaliczyło SZÓSTY tydzień pobytu w serwisie.
VZ 310
Robert
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

RobBob pisze: 01 lut 2024, 10:04 ale walczą z „start/stop”
Co jest nie tak z SS?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Charls pisze: 01 lut 2024, 18:18
RobBob pisze: 01 lut 2024, 10:04 ale walczą z „start/stop”
Co jest nie tak z SS?
każdy chce to wyłączyć, a nasz kolega dostał niedziałający SS w gratisie. :-)
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: slawlik »

rsmiech pisze: 01 lut 2024, 19:57
Charls pisze: 01 lut 2024, 18:18
RobBob pisze: 01 lut 2024, 10:04 ale walczą z „start/stop”
Co jest nie tak z SS?
każdy chce to wyłączyć, a nasz kolega dostał niedziałający SS w gratisie. :-)
U mnie praktycznie przez całą zimę nie działa SS bo ostatnio jeżdżę na krótkich dystansach i system nie spełnia kryteria żeby prawidłowo działać
RobBob
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:07

Re: Usterki waszych aut

Post autor: RobBob »

rsmiech pisze: 01 lut 2024, 19:57
Charls pisze: 01 lut 2024, 18:18
RobBob pisze: 01 lut 2024, 10:04 ale walczą z „start/stop”
Co jest nie tak z SS?
każdy chce to wyłączyć, a nasz kolega dostał niedziałający SS w gratisie. :-)
Taaaa dostałem w gratisie a w grudniu check engine na S-ce i laweta. S/S wyłączył się w październiku, na początku grudnia dwu sekundowy na czerwono komunikat „rozładowany akumulator” prostownik też wskazał 11,6V po naładowaniu trasa 150 km i laweta. Przy 130 na tempomacie pierwszy komunikat „czujniki parkowania potem line Assist, front ….. i cała choinka po kolei a na koniec chek engine 1500 obr max i człapanie szczęśliwie 600m do zjazdu. No i teraz lanie pomyj na serwis; dwa serwisy Cupra w Poznaniu , po komunikacie o akumulatorze próba umówienia się z serwisem na diagnozę, lecz ze względu na nadchodzące święta i nowy rok pierwszy termin diagnozy po połowie stycznia czyli za miesiąc.
20 grudnia laweta zajechała do serwisu, po licznych telefonach i mailu do Cupra Polska po świętach akcja ruszyła”ze wstępną diagnozą „turbina” olej w dolocie i na filtrze, po kilku dniach nie turbina lecz przepustnica. Po wymianie 250km jazd próbnych bez choinki i chck engine. Tylko S/S pozostał i Forek już szósty tydzień w serwisie pozostał. Producent nakazał sprawdzić magistralę CAM , na chwilę obecną jest błąd na łączeniu kompa z kamerą cofania co nawet serwis przyznaje że to bez związku z S/S. Frustracja w zenicie z bliskimi decyzjami na spuszczenie złoma w trybie natychmiastowym i never again VAG
VZ 310
Robert
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Szczerze współczuję problemów. Natomiast na check engine limp mode (ograniczenie obrotów do 1500) trudno gdziekolwiek dojechać.
W takim przypadku to wyłączamy i włączmy i zazwyczaj można jechać dalej.
Można to zrobić nawet podczas jazdy wyłączamy/włączamy, wybieramy bieg. Przetestowane dziesiątki razy zanim udało się dopracować finalną modyfikację ECU.
Na pierwszy raz to jednak raczej się zatrzymajcie w bezpiecznym miejscu i tam włączyć wyłączyć i spróbować jechać dalej.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
RobBob
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:07

Re: Usterki waszych aut

Post autor: RobBob »

rsmiech pisze: 01 lut 2024, 23:52 Szczerze współczuję problemów. Natomiast na check engine limp mode (ograniczenie obrotów :mrgreen: do 1500) trudno gdziekolwiek dojechać.
W takim przypadku to wyłączamy i włączmy i zazwyczaj można jechać dalej.
Można to zrobić nawet podczas jazdy wyłączamy/włączamy, wybieramy bieg. Przetestowane dziesiątki razy zanim udało się dopracować finalną modyfikację ECU.
Na pierwszy raz to jednak raczej się zatrzymajcie w bezpiecznym miejscu i tam włączyć wyłączyć i spróbować jechać dalej.
Po zjeździe z węzła pięć razy wyłączyłem i włączyłem, za każdym razem po ok 50 metrach ta sama choinka i tryb awaryjny.
Może odpięcie aku by pomogło, lecz po fakcie mam w innych autach 10 oczkową w podłokietniku :mrgreen:
VZ 310
Robert
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Slavek »

Borykałem się ostatnio z problemem nieodpalania auta. Pokazywało się po kolei że taki i taki system nie działa i nara. Podłączony booster powodował natychmiastowe odpalenie. Dwa razy zdarzyło się ze po kilku, kilkunastu minutach, auto włączało się normalnie. W aso zrobili aktualizację a wynikało to, że tak należy, z pisma z centrali seata. Ma pomóc. Obaczym....
2.0 190 koni
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

Słaby akumulator skutkuje często taką choinką. Miałem to samo w Peugeot 3008 II. Odepnij wtyczkę układu zarządzania energią to odpali normalnie.
ODPOWIEDZ