Wyświetlanie na ekranie

Bronek007
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 27 paź 2021, 10:11
Been thanked: 3 times

Wyświetlanie na ekranie

Post autor: Bronek007 »

Witam, czy ktoś z Was próbował zrzucić z telefonu na ekran samochodu np. telewizję lub jakiś inny obraz z telefonu? Coś na zasadzie screen share lub może w jakiś inny sposób.
1,5 TSI, 7 dsg
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: MacGul »

Tak, zagadnienie nazywa się w przypadku telefonów z Androidem : Mirror Link ( dla starszych i chyba nie za starych ), Android Auto - ( dla w miarę nowych i nowych ), a dla iOS Apple CarPlay.

Aby sparować telefon z ekranem auta poszukaj opcji FullLink na ekranie auta. Potrzebny będzie kabel usbc - android albo usbc - iOS
VZ 310
Maciej
meu
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12
Lokalizacja: wlkp
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: meu »

Nie wiem jak w Android ale przez Apple CarPlay filmu nie obejrzysz z telefonu - podobnie jak zdjęć. To nie działa jak screenshare przez Facetime czy Airplay. Jest kilka aplikacji, których możesz używać i Infotainment wyświetla je prawie identycznie jak w telefonie. Aplikacje nawigacyjne (np. Google Maps, Yanosik czy Mapy Apple), interfejs wykonywania połączeń głosowych (telefon), aplikacje do streamingu dźwięku jak Spotify. Fajne jest to, że Yanosik może działać w tym samym czasie co Google Maps i gadać przez głośniki o zagrożeniach podczas gdy na pełnym ekranie uruchomione są mapy Google.
Filmy odtwarzałem ale z pendrive i tylko podczas postoju (da się to ograniczenie wyłączyć za pomocą VCDS czy OBDeleven). Niestety nie są całkiem na pełnym ekranie (odrobinę zajmują jakieś ramki).
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: MacGul »

Apple ma filozofię ze musi być maksymalnie bezpiecznie. Treść która pojawia się na ekranie jest osobno zdefiniowana w aplikacji. Konfiguracja parametrów aplikacji musi się odbywać na telefonie, a na ekranie w aucie może być tylko treść z minimalna interakcja z użytkownikiem. Sama aplikacja tez musi należeć do kilku kategorii które Apple uważa za dopuszczalna na ekranie samochodu - nawigacja, stacje benzynowe oraz ładowarki , miejsca parkingowe i odtwarzacze multimedialne - ale tylko audio ( w tym readery audiobooków i radio internetowe).
Czyli żeby aplikacja działała z CarPlay musi należeć do jednej z tych kategorii i musi być napisana tak żeby wyświetlała treści na ekranie samochodu. Z tego powodu YouTube czy safari nie będzie możliwe do oglądania na ekranie auta.
VZ 310
Maciej
diabolus
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2023, 19:36

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: diabolus »

Sceen2Auto działa spokojnie ale trzeba to instalować np z aplikacji wcześniej ściągniętejnp. AAAD - tak taka jest jej nazwa.
Działają również telewizje wszelkiej maści jak netflix youtube i polsat sport czy Netia Go.

Nie trzeba mieć roota czy coś na komórce!
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: Charls »

Czy w tym aucie jest opcja ostrzegania przed fotoradarami, radarami i kamerami? Pytam bo w Peugeot 3008 II po wykupieniu subskrypcji miałem taką usługę niezależnie od nawigacji, nazywało się to strefy niebezpieczne, tutaj pomimo aktywnej subskrypcji nie znajduję takiej opcji.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: MacGul »

Nie ma ostrzegania przed fotoradarami.
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
Mattee1987
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2023, 16:26
Lokalizacja: PWL
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: Mattee1987 »

Charls pisze: 06 lut 2024, 11:40 Czy w tym aucie jest opcja ostrzegania przed fotoradarami, radarami i kamerami? Pytam bo w Peugeot 3008 II po wykupieniu subskrypcji miałem taką usługę niezależnie od nawigacji, nazywało się to strefy niebezpieczne, tutaj pomimo aktywnej subskrypcji nie znajduję takiej opcji.
Szef miał ze 3 lata temu Pegeota i tam to działało dlatego, że ta nawigacja ich to była jakaś apka z której normalnie można też na komórkach korzystać. Nazwy nie pomnę ale to działało na zasadzie sublicencji dla Peugeota.

Pozostaje Yanosik po AA ;)


Z innej beczki trochę...
Czy da się edytować 'ekrany' na wyświetlaczu?
W lewym mamy dane dotyczące spalania, zasięgu, temp itp, w prawym jest radio, nawi itp.
Da się dane przeżucić jakoś na prawą stronę wyświetlacza ''zegarów"
Chciałbym po lewej mieć temperatury a po prawej spalanie albo zasięg ale nijak nie mogę tego wyedytować...
1.5 TSI 150KM DSG // Magnetic Tech
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: Charls »

Mattee1987 pisze: 19 mar 2024, 16:57 Szef miał ze 3 lata temu Pegeota i tam to działało dlatego, że ta nawigacja ich to była jakaś apka
Wykupiona subskrypcja na stronie lub w apce ale fakt posiadania aplikacji MyPeugeot nie ma znaczenia, tutaj wykupisz subskrypcję i nie masz ostrzegania o strefach niebezpiecznych
Awatar użytkownika
Mattee1987
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2023, 16:26
Lokalizacja: PWL
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Wyświetlanie na ekranie

Post autor: Mattee1987 »

Źle się wyraziłem... chodziło mi o to, że Pegueot miał jakby nawigajce Waze jako fabryczną.
Tylko że to nie był Waze a coś innego tylko nazwy nie pamiętam ;)

Tutaj i tak jestem w szoku że roboty drogowe pokazuje na bieżąco ;)
1.5 TSI 150KM DSG // Magnetic Tech
ODPOWIEDZ