VCDS, OBDeleven i inne

Awatar użytkownika
Asus1986
Formenciarz
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2023, 17:54
Been thanked: 1 time

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Asus1986 »

Charls pisze: 21 lut 2024, 17:07 Zawsze zakodować możesz u kogoś innego, w końcu tak duzo tutaj tych opcji nie ma a diagnostykę możesz robić VCDS czy nawet Car Scannerem tylko z wtyczką iCar Pro
Ze mną to jest raczej tak, że jak mam jakiś sprzęt to innym robię. W rodzinie jeszcze A4 B9, Q5 FY FL, w firmie 4 Froki i z 15 Skód :D Chciałbym też mieć możliwość robienia logów, a tego VCDSem ryżowym też nie zrobię ze względu na SFD.
1.5 TSI DSG
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: rsmiech »

do robienia diagnostyki oraz logów z parametrów silnika a także innych modułów nie potrzebujesz SFD ani OBD11
Wystarczy Ci aplikacja CarScaner i dowolny tani interfejs typu ELM. Oczywiście te droższe interfesy, sprawdzone/polecane mogą działać lepiej/szybciej.
Do logów możesz też użyć innych aplikacji, np Torque czy nawet RaceChrono w którym możesz połączyć widok zegarów/parametrów, z mapą, wideo, czasami okrążeń a nawet filmik z telemetrią wygenerować (w wersji płatnej).

Zaletą darmowej i płatnej apki CarScanera jest to, że nie ogranicza się tylko do modułu silnika. Naprawdę wiele potrafi. W trybie logów czy danych na żywo można śledzić dla forka: 01 silnik, 02 skrzynia, 03ABS, CLima.

Logi w OBD11 (Chart) to porażka. Za każdym razem musisz z niemal nieskończonej listy dostępnych parametrów, której dodatkowo nie możesz filtrować, wybrać te które chcesz śledzić. Nie możesz sobie zapisać tego w formie templata do powtórnego użycia.
Za to eksport przez email do arkusza csv działa super.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Charls »

Asus1986 pisze: 21 lut 2024, 17:13

Ze mną to jest raczej tak, że jak mam jakiś sprzęt to innym robię. W rodzinie jeszcze A4 B9, Q5 FY FL, w firmie 4 Froki i z 15 Skód :D Chciałbym też mieć możliwość robienia logów, a tego VCDSem ryżowym też nie zrobię ze względu na SFD.
No to jeśli taka jest sytuacja to nie ma się nad czym zastanawiać tylko wyposażyć się w obd11
Awatar użytkownika
Asus1986
Formenciarz
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2023, 17:54
Been thanked: 1 time

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Asus1986 »

rsmiech pisze: 21 lut 2024, 18:41 do robienia diagnostyki oraz logów z parametrów silnika a także innych modułów nie potrzebujesz SFD ani OBD11
Wystarczy Ci aplikacja CarScaner i dowolny tani interfejs typu ELM. Oczywiście te droższe interfesy, sprawdzone/polecane mogą działać lepiej/szybciej.
Do logów możesz też użyć innych aplikacji, np Torque czy nawet RaceChrono w którym możesz połączyć widok zegarów/parametrów, z mapą, wideo, czasami okrążeń a nawet filmik z telemetrią wygenerować (w wersji płatnej).

Zaletą darmowej i płatnej apki CarScanera jest to, że nie ogranicza się tylko do modułu silnika. Naprawdę wiele potrafi. W trybie logów czy danych na żywo można śledzić dla forka: 01 silnik, 02 skrzynia, 03ABS, CLima.

Logi w OBD11 (Chart) to porażka. Za każdym razem musisz z niemal nieskończonej listy dostępnych parametrów, której dodatkowo nie możesz filtrować, wybrać te które chcesz śledzić. Nie możesz sobie zapisać tego w formie templata do powtórnego użycia.
Za to eksport przez email do arkusza csv działa super.
To ja coś źle zrozumiałem z tym SFD i mi się ubzdurało, że wtedy nie można nawet zlogować danego sterownika. CarScanner kojarzę, bo nawet kiedyś tą apkę sobie na tablecie zainstalowałem. Szkoda, że OBD11 ma słabe to logowanie, bo tak to trzeba coś kombinować z dodatkowym sprzętem. ELM jakiś mam ale na kablu pod lapka, bo kupowałem kiedyś żeby diagnozować i kodować Forscanem, ale wolałbym coś właśnie pod tel najlepiej.
1.5 TSI DSG
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Charls »

Zwykły interfejs BT ELM zaloguje tylko ECU, musi być taki który czyta protokół CAN a takim jest np. iCar Pro Vgate
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Charls »

Dziś ustawiłem sobie OBD Eleven na tablecie korektor dźwięku, wcześniej tego nie miałem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: KiMCIO »

Taki Beats bez Beats :D
Elegancko moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Matador »

Mam Formentora z 08.2023 bez Beats i fabryczne jest korektor dźwięku, dokodowalem tylko "ilość paliwa do zatankowania" oraz "komfortowe zamykanie drzwi"(na lato) przez OBD Carista Pro 7.2 beta-2
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Matador »

Dopytam czy jest fabrycznie funkcja domykania szyb przed deszczem ( czy do kodowania) ponieważ jest czujnik deszczu który opcjonalnie daje taką możliwość.
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: VCDS, OBDeleven i inne

Post autor: Charls »

KiMCIO pisze: 22 lut 2024, 11:40 Taki Beats bez Beats :D
Elegancko moim zdaniem.
Najważniejsze że działa i można basu dodać :D
ODPOWIEDZ