Usterki występujące w Cupra Formentor

Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kriss »

Ja jeżdżę 17 miesięcy i nie miałem żadnej usterki i nic nie aktualizowalem.
platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: platek71 »

Charls pisze: 19 lut 2024, 22:15
platek71 pisze: 19 lut 2024, 19:44 Jak jest napisany program - przy ilu obrotach przerzuca w trybie normal przy normalnej jeździe? :) Nie chciałbym ciągle latać na sporcie :)
Jeździsz cały czas agresywnie że o to pytasz? Przy normalnej jeździe nie ma to większego znaczenia, skrzynia daje radę, DQ500 która jest mocniejszą skrzynią podobnie pracuje choć ma ma większe lagi. Poza tym jak depniesz na gaz jest kickdown i nie będzie sie męczyć od 1300 rpm
Raczej normalnie i nie chcę, żeby za szybko zmieniał... ;)
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

platek71 pisze: 22 lut 2024, 19:55
Raczej normalnie i nie chcę, żeby za szybko zmieniał... ;)
jeśli to będzie twój pierwszy automat, to podpowiem, że kluczem jest odpowiednie operowanie gazem. auto trzyma relatywnie niskie obroty (okolice 1500), i przy ok. 80 ma już zapięty ostatni bieg. do tego auto "uczy " się stylu jazdy kierowcy. zawsze w razie potrzeby możesz na chwile przestawić skrzynię na S lub zbić bieg czy dwa manetką jak potrzebujesz, po bodajże 20 czy 30 sekundach bez zmiany biegu manetką samo wraca do trybu automatycznego. więc nawet bez klikania po tablecie w poszukiwaniu zmiany trybu jazdy idzie auto szybko przestawić w dynamiczniejszy tryb.
Pamiętaj, kupujesz auto dla siebie i nie podejmuj decyzji na podstawie internetowych podpowiadaczy (takich jak ja ;) ). Umów się na jazdę próbną automatem i zobacz czy ci pasuje.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2024, 22:44 przez alfiorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kriss »

Automat ma wady i zalety , pali 2 litry więcej niż manuał.Passat 2 litrowy manuał pali tyle co 1.5 formentor automat.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

DSG to nie klasyczny automat żeby palił 2 litry więcej, to zautomatyzowana skrzynia manualna, samochód spala podobnie jak manual i w tabelkach i w rzeczywistości
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kriss »

Wiem co piszę mam jedno i drugie.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

Kriss pisze: 22 lut 2024, 21:34 Automat ma wady i zalety , pali 2 litry więcej niż manuał.Passat 2 litrowy manuał pali tyle co 1.5 formentor automat.
standardowa różnica w spalaniu między manualem a automatem to 0,5-1litra w takim samym aucie. Przy czym wartości bliżej litra to dla skrzyń hydrokinetycznych.
to, że 2-litrowy passat w manualu pali tyle co 1,5litrowy forek to podziękuj eko-świrom i walce o każdy gram CO2 na teście WLTP.
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kriss »

W dieslu jest mała różnica,ale w benzynie jest kolosalna ,nie mówię tu o jeździe emeryckiej tylko normalnej, przecież te mechatroniki coś musi napędzać.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

To nie jest kwestia mechatroniki. klima ma większy wpływ na spalanie. to kwestia innych przełożeń, w skrzyniach klasycznych (hydrokinetycznych) przy małych prędkościach jest uślig i w mieście może więcej palić, stare skrzynie miały mało biegów więc też to się przekładało na spalanie. teraz masz nawet 10-biegowe, żeby trzymać cały czas optymalne obroty. przy skrzyni DSG masz tak naprawdę 2-sprzęgłową skrzynię manualną z automatem zmieniającym biegi. więc różnica w spalaniu to kwestia różnicy przełożeń i umiejętności w operowaniu gazem.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

To jest moja trzecia skrzynia DSG po DQ250 i DQ500 oraz dwie hydrokinetyczne więc też wiem co piszę, DSG nie podwyższa spalania tylko budowa crossovera czy też SUV-a , wyższy prześwit, mniej opływowa sylwetka niż w passacie. Mechatronika nie powoduje oporów jak konwerter w hydrokinetyku. Mechatronika tylko zmienia biegi i nie bierze udziału w przeniesieniu napędu jak w hydrokinetyku konwerter olejowy, turbina olejowa, tarczki itd... DSG to taka zautomatyzowana skrzynia manualna
ODPOWIEDZ