Usterki występujące w Cupra Formentor

fajfel_89
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2024, 15:15

Re: Usterki waszych aut

Post autor: fajfel_89 »

Hej Panie i Panowie,

Udało mi się załatwić od salonu wersję VZ 310 na cały weekend.
Autko żonie jak i mi bardzo się podoba. Jednak widzę, że lista z rzeczami do przetestowania, którą chciałem sprawdzić podczas jazdy będzie długa :)
Rozumiem, że czasy, kiedy po kupnie nowego auta masz z głowy problemy już minęły.. Próżno na rynku aut nowych szukać czegoś z podobnymi osiągami w lepszej cenie. No to kusi, ale po przeczytaniu CAŁEGO forum wlewa się we mnie wiadro niepewności. Czy jest aż tak źle? Wiem, że na takich forach najwięcej znajdzie się słabych historii bo przecież częściej człowiek ma ochotę podzielić się tym, że coś nie działa niż pisać "u mnie wszystko ok" bo takie forum by było nudne, ale czuje się mocno zbombardowany historiami typu nowe auto ale grzeb przy akumulatorze, nowe auto i grzeb w bezpiecznikach itp. No przecież żona to mnie zje jak po takim zakupie auto zamiast pod domem będzie stało pod serwisem :D
Z informacji, które dostarczyło mi szanowne grono wynika, że podczas gdy autko będzie u mnie na te dwa najbliższe dni muszę zwracać uwagę na .. no właśnie.. wszystko? :)
Panel na dachu, zawieszenie dcc czy głośne, czy asystenci nie wariują, czy oprogramowanie nie daje pupy, czy działa system bezdotykowego otwierania. Coś jeszcze? :)

Serce na pewno powie brać, a rozum? Brać czy nie brać. Pytanie raczej do tych, który odbierali wersje wyprodukowane raczej niedawno. Nie kupuje tej używki, którą dostane na testy jak coś będę zamawiał nową. VZ 310. A może będzie lift warto czekać lub nowa generacja. Ciekawe, czy eko przepisy w ewentualnej nowej wersji/lifcie nie zmniejszą mocy.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

nie zapomnij zwracać uwagi na patrole Policyjne.
Przez weekend, w dodatku w demówce, nic nie zauważysz. :-). Informuj.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: slawlik »

A na panel w podsufitce odłączenie akumulatora na 30 min coś da bo tak mi zasugerował w serwisie.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Chwilowo pomoże. Wystarczy odłączyć aku na 30s., 1min. Możesz tez zdemontować panel, jest na zatrzaskach, następnie odłączyć i podłączyć wtyczkę z wiązką.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: slawlik »

rsmiech pisze: 23 lut 2024, 17:15 Chwilowo pomoże. Wystarczy odłączyć aku na 30s., 1min. Możesz tez zdemontować panel, jest na zatrzaskach, następnie odłączyć i podłączyć wtyczkę z wiązką.
Pokazałby ktoś w którym miejscu są zatrzaski i jak się do tego zabrać. Odłączenie samego panela to trzeba wcześniej odpinać akumulator.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

slawlik pisze: 23 lut 2024, 16:31 A na panel w podsufitce odłączenie akumulatora na 30 min coś da bo tak mi zasugerował w serwisie.
Nic nie da, tylko wymiana.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: slawlik »

KiMCIO pisze: 23 lut 2024, 18:02
slawlik pisze: 23 lut 2024, 16:31 A na panel w podsufitce odłączenie akumulatora na 30 min coś da bo tak mi zasugerował w serwisie.
Nic nie da, tylko wymiana.
Kwestia tylko taka czy jak nie odepnę akumlatora ale facetowi z serwisu powiem ze odpiąłem i dalej usterka się pokazuje to czy oni są w stanie sprawdzić że nie odpiąłem akumulatora.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Usunięcie usterki to jego robota, nie twoja. Więc ma zrobić tak, żeby usterka nie występowała. A nie mówić ci, że masz odpiąć aku czy stanąć na rzęsach. W tych serwisach to już im całkiem się w głowach pomieszało.

I o to mi właśnie chodzi - nie, że usterka wystąpiła, ale że mają klienta w głębokim poważaniu - cieszymy się, że wywaliłeś swoje wszystkie oszczędności, a teraz wal sie 😂 jak masz problem - to masz problem 😂 a ja wymyślę jakąś głupotę, żebyś się odczepił.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

slawlik pisze: 23 lut 2024, 18:09
KiMCIO pisze: 23 lut 2024, 18:02
slawlik pisze: 23 lut 2024, 16:31 A na panel w podsufitce odłączenie akumulatora na 30 min coś da bo tak mi zasugerował w serwisie.
Nic nie da, tylko wymiana.
Kwestia tylko taka czy jak nie odepnę akumlatora ale facetowi z serwisu powiem ze odpiąłem i dalej usterka się pokazuje to czy oni są w stanie sprawdzić że nie odpiąłem akumulatora.
są w stanie sprawdzić, nawet online będą wiedzieć. po pierwszym uruchomieniu po odpięciu aku wywali ci chyba wszystkie możliwe błędy asystentów itd. trzeba zrobić krótką jazdę i kolejne odpalenie już jest ok. zanim doczytałem o bezpieczniku F21 od kamer zdjąłem klemę i na drugi dzień miałem telefon z serwisu, czy wszystko z autem ok, bo dostali raport z błędami.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

Nic nie wywali jeśli będzie to robił na wyłączonym zapłonie, trzeba tylko się kawałek przejechać żeby zrobić adaptację układu wspomagania i ESP/ABS. Nikt nic online nie wie, przestańcie pisać takie rzeczy. Odpinałem kilka razy akumulator i żadnych telefonów nie miałem. Poza tym jeżdżę z odpietą wtyczką start stop i też nikt nie dzwoni.
ODPOWIEDZ