VZ 310KM pytanie o olej

Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: rsmiech »

Ważne, żeby zmienić. Pomiędzy 1-a 3kkm. Ja zmieniłem chyba przy 2.2. Jak będzisz zmieniał olej, zachowaj filtr, jak odcieknie rozetnij i zobacz czy dużo opiłów było, silikonu i innego poproducyjnego gg...
Gdzieś na formu są moje fotki
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Paweel
Formenciarz
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: Paweel »

forkowicz pisze: 25 lut 2024, 22:10
Paweel pisze: 25 lut 2024, 21:15 Kombinujesz strasznie moim zdaniem. Ale ok. Jeśli chcesz.

Po jaki ..uj pytasz się w serwisie czy możesz wymienić olej.
To tak jak byś się pytał czy możesz zmienić kola.
Guzik to ich obchodzi. Wymieniasz i tyle.

A co do pytań.
Wymieniałem sam w sobote. Przy przebiegu 2500km
Mam 310KM.

Oleju wchodzi książkowo 6.6l. Ale przy wymianie zawsze trochę starego zostaje.
Mi weszło około 5.5l.

Dodatkowo potrzebujesz filtr I korek miski olejowej (dokladnie śrubę z podkładką). Śruba się nie zużywa. Tylko podkladkę dobrze by było abyś miał nową przy wymianie aby się ułożyła i olej nie wyciekał spod korka.

Sama wymiana to pół godziny roboty z wypiciem browara.
Wszędzie łatwy dostęp. Filtr od góry wykręcasz kluczem. Podejście Super.

Korek miski olejowej blisko że sięgniesz ręką. Nie potrzeba podnośnika czy innych cudów. Kawałek szmaty abyś wilka nie dostał od ziemi. I tyle.
Korka nic nie zasłania. Wiec nie musisz odkręcać jakiś osłon spod silnika. Klucz torx (Tylko nie pamiętaj jaki rozmiar), odkręcasz
Spuszczasz stary, nalewasz nowy i gotowe.
Dzieki za odpowiedz to wiele ułatwia. Dlaczego kombinuje? Nie bede placił 900zl za 30 minut robocizny w ASO bo tyle realnie wychodzi i jeszcze wiecej czasu strace na jazde do nich niz zrobienie tego samemu. Czyli da sie to zrobic w garazu nawet bez kanału? Jesli tak to rzeczywiscie sam bym ogarnął natomiast boje sie tylko tego że nie bede miał podkładki na robocizne na olej ze zostal zalany przy konkretnym przebiegu przy ew. Gwarancji i odsprzedaży. Jedynie bedzie faktura na sam olej, ale w sumie to wystarczy. Czyli oprocz oleju, filtra i korka z uszczelka metalowa nie wymieniales zadnych śrub trzech od miski olejowej?
To że nie wymieniasz w serwisie to dobrze kombinujesz. Sam za taką kasę nie wymieniam. Nie o tym pisałem. Jeśli wymieniasz u mechanika to powinien dobrać Ci podzespoły do wymiany. (I albo kupić, albo wskazać numery do kupienia). Ale nieważne. Jeśli ogarniasz sam to możesz ogarniać do końca bez mechanika. A więc części. (Znajdź mój poprzedni post i tam wrzuciłem numery katalogowe wszystkich rzeczy potrzebnych do wymiany). A wymiana. Ogarniesz Sam w pół godziny. Z dwoma narzedziami: klucz do odkrecenia filtra. Nawet żabką odkręcisz jak nie masz klucza do filtra. Torx 45 do korka (jak pisał ktos w poprzedniej wiadomości)
I jakąś bańkę aby stary olej do niej sciekł. (Ja zwykle biorę 5 litrową po płynie do spryskiwaczy, odcinam długi bok i kładę pod auto)
Black vz 2.0 310KM
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: alfiorz »

Bańka 5l może być mało. Do forka wg instrukcji wchodzi 6.5l, zleci pewnie koło 6 litrów. Konstrukcja tego silnika aż zachęca do samodzielnej wymiany.
W zeszłym roku serwisy wymieniały pierwszy olej po kosztach części warunkiem było nie więcej niż 5tys przebiegu. Zapytaj, może dalej tak robią.
Ja w swoim wymieniałem na 800km i na 3tys. i dalej zamierzam co 7-8tysięcy.
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: forkowicz »

alfiorz pisze: 26 lut 2024, 10:07 Bańka 5l może być mało. Do forka wg instrukcji wchodzi 6.5l, zleci pewnie koło 6 litrów. Konstrukcja tego silnika aż zachęca do samodzielnej wymiany.
W zeszłym roku serwisy wymieniały pierwszy olej po kosztach części warunkiem było nie więcej niż 5tys przebiegu. Zapytaj, może dalej tak robią.
Ja w swoim wymieniałem na 800km i na 3tys. i dalej zamierzam co 7-8tysięcy.
Dzięki zapytam, rzeczywiscie gdzies czytalem na grupie FB, że robią niby "po kosztach" chociaż różne z tym były opinie. Bo jesli zamiast 1200pln ma byc na przyklad 900 czy 800 to dalej jest złodziejstwo. Jedynie plus, że jest wpis w książce serwisowej, że rzeczywiście przy tym przebiegu wymieniłem, ale w sumie na tym aż tak mi nie zależy, bo faktura na olej będzie i jeśli przyszły kupujący jest chociaż trochę normalny to uwierzy, że wymieniłem, bo chyba nie kupiłem tego oleju po to żeby go wylać lub wlać do traktora...
fajfel_89
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2024, 15:15

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: fajfel_89 »

A możecie podać linka z konkretnym korkiem i uszczelką bo na stronach to znajduje różne niby. Model VZ310
Paweel
Formenciarz
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: Paweel »

fajfel_89 pisze: 28 lut 2024, 11:42 A możecie podać linka z konkretnym korkiem i uszczelką bo na stronach to znajduje różne niby. Model VZ310
https://allegro.pl/oferta/korek-sruba-s ... 2107793976
Black vz 2.0 310KM
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: rsmiech »

2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: forkowicz »

Na motostacja.pl jest ori OE za 10zl chyba komplet. Pewne zrodlo i dobre ceny.
fajfel_89
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2024, 15:15

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: fajfel_89 »

Bardzo Wam dziękuję!
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: MisterBolt »

rsmiech pisze: 25 lut 2024, 22:34 Oczywiście. Bez kanału, tylko ostatnio musiałem podjechać poluzować srube do diagnosty na kanał bo po wymianie przy 30kkm w ASO tak dokręcili śrubę, że nie mogłem jej od przodu ruszyć. Wcześniejsze 3 wymiany bez problemu. Nawet nie dawałem nowej podkładki nic nie ciekło. A w ASO dopieprzyli bo nie dali nowej śruby tylko dorzucili drugą podkładkę.
To był twój pierwszy przegląd olejowy w ASO?
Bo mi się wyświetliło właśnie w samochodzie, że za 30dni wymiana oleju, a 1kkm temu sam wymieniałem :D
Trzeba jechać do nich żeby mieć gwarancję? Wiesz czy będzie mi to migać cały czas jak minie termin?
Każdy ma chyba inny interwał ustawiony jak im się tam kliknęło przed oddaniem samochodu. Ja mam 20kkm czyli jeszcze niecałe 7kkm brakuje, a dni jakoś dziwnie musieli ustawić bo rok od odbioru to minął 2 miesiące temu.
2023 VZ 310KM
ODPOWIEDZ