Usterki występujące w Cupra Formentor

Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

Rybak pisze: 26 lut 2024, 11:00 ale musi podejmować świadomie decyzję, że jak zrobi sobie chip tuning i mu poleci skrzynia to gwarant raczej sprawdzi logi komputera.
Chiptuning to zmiana oprogramowania sterownika, flesh się zapisuje w sterowniku i go nie usuniesz niczym natomiast zwykłe kodowania nigdzie sie nie zapisują i nikt ich on-line nie widzi, serwisant musiałby bit po bicie w bajtach przeglądać żeby zauważyć że coś jest zmienione ale tam żadnej daty przy tym nie będzie. Tak samo z błędami, podepniesz choćby obd11 i kasujesz i błedów nie ma. I tu nie chodzi o to czy ktoś pierwszym czy drugim właścicielem. Mam znajomego co ma Forka w wersji 245hp kupiony u Plichty w Gdansku i też nikt nigdy z niczym do niego nie dzwonił. Twierdzę że jesteś przewrażliwiony i to Ty wprowadzasz ludzi w błąd. Na tym kończę i zdania nie zmienię chyba że mnie wyprowadzisz z błedu tak jak pisałem we wcześniejszym poście. Zrób to a powiem mea culpa.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2024, 11:14 przez Charls, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

alfiorz pisze: 26 lut 2024, 11:06 Słuchaj, nie mam czasu ani zamiaru bawić się w jakieś zabawy w dowody.
Nie pisałem o tym z Tobą tylko z kolegą @Rybak, nie Ciebie prosiłem o ściągnięcie klemy tak więc nie rozumiem Twojego oburzenia, proponuję się uspokoić :D Fakt post był bezpośrednio pod Twoim postem więc mogłeś to tak odebrać, w trakcie odpisywania koledze @Rybak napisałeś posta.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2024, 11:21 przez Charls, łącznie zmieniany 2 razy.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

forkowicz pisze: 26 lut 2024, 11:01
alfiorz pisze: 26 lut 2024, 10:53
forkowicz pisze: 26 lut 2024, 10:44
Apropo przerzucania biegów to Ty piszesz o trybie komfort? Tym autem w trybie komfort w każdej wersji silnikowej nie da sie normalnie jezdzic i jak nie chcesz zajechac dwumasy i tej skrzyni proponuje skrzynie ustawic caly czas w trybie Sport, wtedy ponizej 2k obrotow raczej nie spada i jezdzi sie duzo plynniej... I przy spokojnej jezdzie spalanie jest takie samo lub mniejsze nawet. Dużo ludzi panicznie boi sie trybu "sport" myśląc, że nie wiem, auto wybuchnie im albo bedzie spalało niebotyczne ilości paliwa a wcale tak nie jest...
Tak piszę o trybie komfort. Zupełnie da się tym normalnie jeździć. z 1500obr zupełnie przyzwoicie się zbiera. a jak trzeba szybciej przycisk na kierownicy w moment zmienia charakterystykę auta. Tak jak mówię, forek, którego miałem na jazdach testowych to zupełnie inne (gorsze) auto, ale też pamiętam, że on trzymał okolice 1200obr. jak chcesz, to po południu możemy się na jakimś WhatsApp połączyć i zobaczysz jak to jedzie przy spokojnym turlaniu się w trybie komfort.
1500 obrotów to przyzwoicie, na jeździe testowej forek zbierał się przy 1200-1300 co było porażką było słychac juz dwumas itd mega nie przyjemne. W moim forku odkad go mam od razu przelaczylem na sport, ale dzis sprawdze jak jest w Comfort z ciekawosci. Mimo to nie widze sensu takiej jazdy. Na sport przy spokojnym operowaniu gazu i tak pracuje kulturalnie i spokojnie a zawsze jak chce to jest zryw.
Po pierwsze to pomyliłem Cie z kolegą co pisał, ze ma forka z salonu na weekend :). Ty jak już masz swojego to sam sobie zobaczysz :). ale widzę że mamy spójne spostrzeżenia, też zauważyłem, ze przy 1200 dwumas aż jęczał, a reakcja na gaz była bardzo ospała. mój nawet jak w trybie indywidual ustawiłem testowo ECO nie schodzi w ogóle na 1200obr. tak w ogóle to nie zauważyłem żadnych różnic między silnikiem w trybie eco a comfort, może poza tym, że mam wrażenie, jakby pedał gazu stawiał większy opór.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

OK, myślę że każdy pozostanie przy swoim i czas zakończyć dyskusję bo schodzi na niewłaściwe tory.
Furmanos
Formenciarz
Posty: 72
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:47
Lokalizacja: Myślenice
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Furmanos »

Charls pisze: 26 lut 2024, 11:57 OK, myślę że każdy pozostanie przy swoim i czas zakończyć dyskusję bo schodzi na niewłaściwe tory.
Do mnie ASO nie dzwoniło co prawda ale często dostawałem wiadomości mail od nich takie jak poniżej :

Obrazek
Cupra Formentor VZ STAGE1 + ic do88 431KM 546NM
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: forkowicz »

alfiorz pisze: 26 lut 2024, 11:19
forkowicz pisze: 26 lut 2024, 11:01
alfiorz pisze: 26 lut 2024, 10:53

Tak piszę o trybie komfort. Zupełnie da się tym normalnie jeździć. z 1500obr zupełnie przyzwoicie się zbiera. a jak trzeba szybciej przycisk na kierownicy w moment zmienia charakterystykę auta. Tak jak mówię, forek, którego miałem na jazdach testowych to zupełnie inne (gorsze) auto, ale też pamiętam, że on trzymał okolice 1200obr. jak chcesz, to po południu możemy się na jakimś WhatsApp połączyć i zobaczysz jak to jedzie przy spokojnym turlaniu się w trybie komfort.
1500 obrotów to przyzwoicie, na jeździe testowej forek zbierał się przy 1200-1300 co było porażką było słychac juz dwumas itd mega nie przyjemne. W moim forku odkad go mam od razu przelaczylem na sport, ale dzis sprawdze jak jest w Comfort z ciekawosci. Mimo to nie widze sensu takiej jazdy. Na sport przy spokojnym operowaniu gazu i tak pracuje kulturalnie i spokojnie a zawsze jak chce to jest zryw.
Po pierwsze to pomyliłem Cie z kolegą co pisał, ze ma forka z salonu na weekend :). Ty jak już masz swojego to sam sobie zobaczysz :). ale widzę że mamy spójne spostrzeżenia, też zauważyłem, ze przy 1200 dwumas aż jęczał, a reakcja na gaz była bardzo ospała. mój nawet jak w trybie indywidual ustawiłem testowo ECO nie schodzi w ogóle na 1200obr. tak w ogóle to nie zauważyłem żadnych różnic między silnikiem w trybie eco a comfort, może poza tym, że mam wrażenie, jakby pedał gazu stawiał większy opór.
Spoko, no problemo :-)

Wlasnie jechalem forkiem do sklepu i sprawdzilem tryb skrzyni "Comfort" i rzeczywiscie 1450-1500 zmienial przy spokojnej bardzo jezdzie i dwumas już nie odzywał sie, bylo to niby plynnie ale u mnie w terenie górzystym to i tak jest męczarnia tego silnika uwazam... I oczywiscie nie odnotowałem żadnego niższego spalania dzieki temu na tym samym odcinku wzgledem trybu sport... Ale dobrze wiedziec ze wzgledem egzemplarza demo jest to poprawione / lepiej zestrojone. Moze na jakies mega spokojne trasy po rownych drogach lub wiekszosc z górki wlacze sobie ten tryb od czasu do czasu, ale poki co zostaje przy Sport wokół komina.
Paweel
Formenciarz
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Paweel »

Jeśli już jest dyskusja.
To jeździcie w trybie comfort ze skrzynią ustawioną na sport.
Czy całkowicie w trybie sport?
Black vz 2.0 310KM
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: forkowicz »

Paweel pisze: 26 lut 2024, 13:49 Jeśli już jest dyskusja.
To jeździcie w trybie comfort ze skrzynią ustawioną na sport.
Czy całkowicie w trybie sport?
Ja jeszcze w trybie individual tak, że wszystko ustawione na sport (w tym skrzynia), a zawieszenie na full komfort (najbardziej miekkie jakie sie da maks w lewo wokół komina po slabych jakosci drogach). Amortyzuje wtedy fajnie miekko a drogi i tak na zakretach sie wystarczajaco trzyma.

EDIT -> Oczywiscie dzwiek silnika z glosnikow tez jest wylaczony.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2024, 14:22 przez forkowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

forkowicz pisze: 26 lut 2024, 14:10
Paweel pisze: 26 lut 2024, 13:49 Jeśli już jest dyskusja.
To jeździcie w trybie comfort ze skrzynią ustawioną na sport.
Czy całkowicie w trybie sport?
Ja jeszcze w trybie individual tak, że wszystko ustawione na sport (w tym skrzynia), a zawieszenie na full komfort (najbardziej miekkie jakie sie da maks w lewo wokół komina po slabych jakosci drogach). Amortyzuje wtedy fajnie miekko a drogi i tak na zakretach sie wystarczajaco trzyma.
to ja mam indywidual dokładnie odwrotnie :). ustawienia jak w komfort, zawieszenie pomiędzy sport a cupra i wyłączone podbicie dźwięku. jeżdżę głównie w komfort, a jak jest się gdzie pobawić - jakieś zakręty, czy wyprzedzić coś trzeba to przyciskiem na kierownicy w sport lub manetki.
platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: platek71 »

Wyłączanie SS jest tak schowane? Dużo się trzeba naklikać?
ODPOWIEDZ