Usterki występujące w Cupra Formentor

Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Niedopracowany infotaiment to chyba bolączka współczesnej motoryzacji, nawet wychwalana Toyota ma bugi.
W chwili obecnej to poza upierdliwymi komunikatami na starcie, nie zauważyłem innych problemów.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Horde pisze: 27 lut 2024, 08:07 Niedopracowany infotaiment to chyba bolączka współczesnej motoryzacji, nawet wychwalana Toyota ma bugi.
W chwili obecnej to poza upierdliwymi komunikatami na starcie, nie zauważyłem innych problemów.
Zero bugów przez rok, więc dementuje problemy toyoty.

Natomiast w cupra non stop coś wyskakuje, a to zmiana profilu, a to że coś nie działa, niedorobiony jest ten system i nie ma co go bronić pomimo wydania dużych pieniędzy 😎
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

KiMCIO pisze: 27 lut 2024, 08:49
Horde pisze: 27 lut 2024, 08:07 Niedopracowany infotaiment to chyba bolączka współczesnej motoryzacji, nawet wychwalana Toyota ma bugi.
W chwili obecnej to poza upierdliwymi komunikatami na starcie, nie zauważyłem innych problemów.
Zero bugów przez rok, więc dementuje problemy toyoty.

Natomiast w cupra non stop coś wyskakuje, a to zmiana profilu, a to że coś nie działa, niedorobiony jest ten system i nie ma co go bronić pomimo wydania dużych pieniędzy 😎
Niczego nie bronie bo i tak nie widzę żadnej konkurencji, alternatywy dla Formentora, a jak czytam o problemach innych marek to widzę, że u nas nie jest tak źle. :D Tak jak pisałem, u mnie poza komunikatami na starcie, nie mam żadnych problemów. Info o nie działaniu jakiegoś czujnika występuje tylko w wypadku złych warunków atmosferycznych i zakrycia czujnika przez śnieg, błoto itp. ale to jest normalna sytuacja. Poza tym nic mi nie wyskakuje, jest ok. Fajnie, że u Ciebie w Toyocie jest ok, tylko się cieszyć. Natomiast jak czytam o problemie wyznaczanie tras powyżej 100km w nawigacji, usuwania zamiast naprawie funkcji w MyToyta, czy nawet wstrzymania wydawania samochodów bo jest problem z funkcją zdalnego parkowania to nie jest tak różowo jak starasz się pisać :D Wystarczy poczytać fora toyoty.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Co będę czytał jak mam takie pod domem? Najlepszy test to test życia i użytkowania. Też zależy jaki model, ja mam klasyczną corollę. W zeszłym tygodniu trasa 1400 km o ani kłopotów z mapami ani niczym, do tego kilka godzin spotkań w trasie, więc jednocześnie mapy, teams lub aplikacje video oraz podcastowe ;-)

Co do cupry - widocznie masz szczęście ja i mój kolega nie mamy szczęścia ;-) tak jak pisałem trzeba przywyknąć do niepełnosprawności. Te przestawianie fotela, lusterko przy cofaniu - niby to jest, ale działa jak chce i komu chce. A w salonie powiedzą - wszystko ok, tak ma być 😂
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Slavek »

Określanie ogólnie marki jako dobrej bo mój egzemplarz jest ok, jest tak samo "dobre" jak określanie marki jako gorszej bo mój egzemplarz nie jest ok i jest raczej słabe.
2.0 190 koni
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Jest więcej toyot i więcej Cupr na których opieram swoją opinię. Policzmy też statystyki ile jest cupr na rynku a ile toyot ;-)

Jasne?

A poza tym to nie wątek o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą tylko wątek z bugami Cupry.


Miłego dnia!
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Zgadza się to wątek o bugach Formentora, ale to Ty pierwszy w tym wątku wyjechałeś z Toyotą to nie odwracaj teraz kota ogonem.

Co ma ilość Toyoty do ilości Cupr, chodzi o to, że Toyota ma również błędy, a nie jak twierdzisz, że ich nie ma.
platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: platek71 »

Charls pisze: 26 lut 2024, 23:23
platek71 pisze: 26 lut 2024, 19:29 Widziałem na YT, że widget SS można sobie wyciągnąć na pulpit główny i po kłopocie :)
Masz na myśli taki układ?

Obrazek
Furmanos
Formenciarz
Posty: 72
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:47
Lokalizacja: Myślenice
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Furmanos »

platek71 pisze: 02 mar 2024, 22:00
Charls pisze: 26 lut 2024, 23:23
platek71 pisze: 26 lut 2024, 19:29 Widziałem na YT, że widget SS można sobie wyciągnąć na pulpit główny i po kłopocie :)
Masz na myśli taki układ?

Obrazek
Na starszych wersjach oprogramowania była taka możliwość.
Cupra Formentor VZ STAGE1 + ic do88 431KM 546NM
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Horde pisze: 02 mar 2024, 20:35 Zgadza się to wątek o bugach Formentora, ale to Ty pierwszy w tym wątku wyjechałeś z Toyotą to nie odwracaj teraz kota ogonem.

Co ma ilość Toyoty do ilości Cupr, chodzi o to, że Toyota ma również błędy, a nie jak twierdzisz, że ich nie ma.
Po prostu nie chciałem wchodzić w szczegóły, ale co do bezawaryjności, zobacz gdzie jest vw a gdzie Toyota we wszelkich testach i statystykach usterkowości, to wiele wyjaśnia i zamyka temat. Powtórzę to jeszcze raz, bo nie możecie znieść krytyki po wydaniu sporej kwoty pieniędzy i idealizujecie auto które posiadacie - grupa vw ma problem z jakością w wielu obszarach, zarówno mechanicznym jak i elektronicznym, ale to nie jest problemem, bo usterki się zdarzają, problemem jest to, że mają to w absolutnie głębokim poważaniu, zbywają klientów mówiąc - robiliśmy testy, wszystko jest ok, u nas błędów nie ma itd. Jak nie przyjedziesz z nagraniem to robią z ciebie debila. Tak jak z szorującymi hamulcami - no przecież hamuje 😂 a że byle dotknięcie hamulca powoduje chrobot jak hamowanie bez klocków…życie ;-) inforaiment to inna bajka, było od groma aktualizacji i nadal są bugi. Jest też fajny test jaką firma jak mocno szpieguje użytkowników (monitorowanie)i na pierwszym miejscu - seat 😂

Temat porównania z toyota zakończony, cupra może sie jeszcze dużo od nich nauczyć.

Cześć
ODPOWIEDZ