Usterki występujące w Cupra Formentor

Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Ok, tak tylko gwoli wyjaśnienia, bo ciągle to wypominasz :D Nie, że nie mogę znieść krytyki tylko odpukać nie mam żadnych problemów z samochodem. Komunikaty przy starcie są czasem irytujące i nic poza tym. Jeździ mi się świetnie i jestem bardzo zadowolony. Co do serwisu to nie tylko Cupra w innych markach też jest podobnie, że jak nie udowodnisz, nie pokażesz to jest zlew, kwestia jak trafisz. W Toyota na piszczące hamulce też usłyszałem mocniej pan hamuj. Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

Temat o usterkach w Formentorze a nie o wyższości jednej marki nad drugą, po co ta dyskusja. Nawet niech Toyota jest mistrzem bezawaryjności to jednak mnie to nie interesuje bo w mojej subiektywnej ocenie jest brzydka i mi się nie podoba i tyle, dlatego kupiłem Cuprę
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Charls pisze: 03 mar 2024, 12:13 Temat o usterkach w Formentorze a nie o wyższości jednej marki nad drugą, po co ta dyskusja. Nawet niech Toyota jest mistrzem bezawaryjności to jednak mnie to nie interesuje bo w mojej subiektywnej ocenie jest brzydka i mi się nie podoba i tyle, dlatego kupiłem Cuprę
Teraz ty? To może przeczytaj co napisałem, jak dalej masz chęć pisać o urodzie czy czymkolwiek to weź przeczytaj jeszcze raz, aż do skutku. Nie chodzi o urodę a o bezawaryjność, która leży i kwiczy (tak w nawiązaniu do hamulców 😂 ).
Czy Formentor jest ładny ? Tak.
Czy Formentor jest bezawaryjny? Zdecydowanie nie.
Czy kupiłbym jeszcze raz? Nie.

Podsumowując - ładna miska jeść nie daje 😉
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

Spoko, każdy ma prawo do subiektywnej oceny. Formentor jest ładny, mój jest bezawaryjny, hamulce są głośne ale tylko jak są zimne, po krótkiej jeździe już ich nie słyszę. Z brzydkiej miski jeść nie lubię, wolę chodzić głodny :lol: Czy jeszcze raz kupiłbym Formentora - zdecydowanie tak. Więcej nie będę się odnosił do innych marek bo na tę chwilę mnie żadna inna nie interesuje.
platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: platek71 »

Horde pisze: 27 lut 2024, 08:07 Niedopracowany infotaiment to chyba bolączka współczesnej motoryzacji, nawet wychwalana Toyota ma bugi.
W chwili obecnej to poza upierdliwymi komunikatami na starcie, nie zauważyłem innych problemów.
Jakie komunikaty na starcie męczą bułę? ;)
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kriss »

Bardzo męczący komunikat Brak paliwa.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

KiMCIO pisze: 03 mar 2024, 06:56
Horde pisze: 02 mar 2024, 20:35 Zgadza się to wątek o bugach Formentora, ale to Ty pierwszy w tym wątku wyjechałeś z Toyotą to nie odwracaj teraz kota ogonem.

Co ma ilość Toyoty do ilości Cupr, chodzi o to, że Toyota ma również błędy, a nie jak twierdzisz, że ich nie ma.
Po prostu nie chciałem wchodzić w szczegóły, ale co do bezawaryjności, zobacz gdzie jest vw a gdzie Toyota we wszelkich testach i statystykach usterkowości, to wiele wyjaśnia i zamyka temat. Powtórzę to jeszcze raz, bo nie możecie znieść krytyki po wydaniu sporej kwoty pieniędzy i idealizujecie auto które posiadacie - grupa vw ma problem z jakością w wielu obszarach, zarówno mechanicznym jak i elektronicznym, ale to nie jest problemem, bo usterki się zdarzają, problemem jest to, że mają to w absolutnie głębokim poważaniu, zbywają klientów mówiąc - robiliśmy testy, wszystko jest ok, u nas błędów nie ma itd. Jak nie przyjedziesz z nagraniem to robią z ciebie debila. Tak jak z szorującymi hamulcami - no przecież hamuje 😂 a że byle dotknięcie hamulca powoduje chrobot jak hamowanie bez klocków…życie ;-) inforaiment to inna bajka, było od groma aktualizacji i nadal są bugi. Jest też fajny test jaką firma jak mocno szpieguje użytkowników (monitorowanie)i na pierwszym miejscu - seat 😂

Temat porównania z toyota zakończony, cupra może sie jeszcze dużo od nich nauczyć.

Cześć
Trochę dramatyzujesz, ale rozumiem jakby mnie serwis zlewał to też bym się wkurzał. Jeśli chodzi o "awaryjność" Cupry to moim zdaniem sprowadza się do mało istotnych elementów, aczkolwiek mocno psujących pozytywny obraz całości. Zwłaszcza, że nie są to kosztowne i trudne do wyeliminowania bolączki - wystarczy trochę dobrej woli i to raczej na poziomie korporacji niż obsługi w ASO. Chociaż gdybym ocenić Cuprę po kontakcie z salonem we Wrocławiu, to po pierwsze nie jeździłbym teraz Cuprą, po drugie miałbym takie samo zdanie jak Ty. Przed zakupem robiłem dość dokładną kwerendę 'awaryjności" i zdecydowanie wolę nawet na własny koszt przed czasem wymienić klocki na inne iż fabryczne, czy nawet obszyć sobie fotel porządną skóra, niż np. kopać się z serwisem o uszkodzony silnik 1,2Puretech, czy inny biorący olej, czy tez psujące się seriami skrzynie biegów u innego producenta. Toyota tez ma swoje za uszami, między innymi bardzo słabą, żeby nie powiedzieć brak ochrony antykorozyjnej podwozia (jak inni dalekowschodni producenci). i jakoś ludzie to akceptują i albo sami zabezpieczają, albo olewają temat i nie ma miliona płacztematów w internetach o tym. czy też ostatni fuckup ze zbyt słabymi akumulatorami. I tez znajomy na własną rękę zakładał mocniejszy aku w nowym yarisie cross, bo serwis miał wywalone na to, że mu się co chwila aku rozładowuje do zera.
Rozumiem też pracowników ASO, że muszą działać wg korporacyjnych procedur, co bardzo wydłuża czas diagnozy/naprawy i jest irytujące dla klienta (ale też dla nich). według tego co przekazali mi w ASO, każdą decyzję (nawet o wgraniu nowego softu) podejmuje centrala. Jak wgrają na własną rękę a centrala nie zatwierdzi, to robią to na własny koszt. Problem jest zwłaszcza z usterkami, które pojawiają się i znikają, a centrala wymaga "dowodów" zepsucia.
U mnie tez były jakieś drobne problemy z infotainmentem, ale na tyle sporadyczne, ze nie chciało mi się specjalnie jeździć, żeby wgrali 1940, między czasie samo się wgrało i większość problemów zniknęła. od listopada jeszcze nie ładowałem aku, a jeżdżę prawie tylko po mieście, czasem jakaś krótka trasa max 100km. a kamery, co się zawieszały co 2 tygodnie zawiesiły się raz przez 4 miesiące. windows 10 ma już 10 lat a i tak co miesiąc nowe aktualizacje. więc zanim Cupra swój infotainment naprawi.... ma jeszcze trochę czasu :).Poza tym hamulce nie piszczą, panel nie dzwoni, amortyzatory prawy chyba w normie (chociaż jak mi tu ludzie pisali, że mają problem, to jak jeżdżę i słucham to mam wrażenie, że prawa strona jest nieco głośniejsza niż lewa - i sam się zastanawiam, czy to problem czy autosugestia). Jedynie co to wyciągnięta skóra na fotelu mnie irytuje, ale kupiłem z premedytacją opcję ze skórą, jak coś to sobie u rzemieślnika obszyję porządnie.
U ciebie jak dalej hałasują klocki - kontroluj tarcze czy ci nity nie wycierają tarczy po palcem szybciej wyczujesz niż zobaczysz.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2024, 10:23 przez alfiorz, łącznie zmieniany 1 raz.
platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: platek71 »

Trochę dramatyzujesz, ale rozumiem jakby mnie serwis zlewał to też bym się wkurzał. Jeśli chodzi o "awaryjność" Cupry to moim zdaniem sprowadza się do mało istotnych elementów, aczkolwiek mocno psujących pozytywny obraz całości. Zwłaszcza, że nie są to kosztowne i trudne do wyeliminowania bolączki - wystarczy trochę dobrej woli i to raczej na poziomie korporacji niż obsługi w ASO. Chociaż gdybym ocenić Cuprę po kontakcie z salonem we Wrocławiu, to po pierwsze nie jeździłbym teraz Cuprą, po drugie miałbym takie samo zdanie jak Ty. Przed zakupem robiłem dość dokładną kwerendę 'awaryjności" i zdecydowanie wolę nawet na własny koszt przed czasem wymienić klocki na inne iż fabryczne, czy nawet obszyć sobie fotel porządną skóra, niż np. kopać się z serwisem o uszkodzony silnik 1,2Puretech, czy inny biorący olej, czy tez psujące się seriami skrzynie biegów u innego producenta. Toyota tez ma swoje za uszami, między innymi bardzo słabą, żeby nie powiedzieć brak ochrony antykorozyjnej podwozia (jak inni dalekowschodni producenci). i jakoś ludzie to akceptują i albo sami zabezpieczają, albo olewają temat i nie ma miliona płacztematów w internetach o tym. czy też ostatni fuckup ze zbyt słabymi akumulatorami. I tez znajomy na własną rękę zakładał mocniejszy aku, bo serwis miał wywalone na to, że mu się co chwila aku rozładowuje do zera.
Rozumiem też pracowników ASO, że muszą działać wg korporacyjnych procedur, co bardzo wydłuża czas diagnozy/naprawy i jest irytujące dla klienta (ale też dla nich). według tego co przekazali mi w ASO, każdą decyzję (nawet o wgraniu nowego softu) podejmuje centrala. Jak wgrają na własną rękę a centrala nie zatwierdzi, to robią to na własny koszt. Problem jest zwłaszcza z usterkami, które pojawiają się i znikają, a centrala wymaga "dowodów" zepsucia.
U mnie tez były jakieś drobne problemy z infotainmentem, ale na tyle sporadyczne, ze nie chciało mi się specjalnie jeździć, żeby wgrali 1940, między czasie samo się wgrało i większość problemów zniknęła. od listopada jeszcze nie ładowałem aku, a jeżdżę prawie tylko po mieście, czasem jakaś krótka trasa max 100km. a kamery, co się zawieszały co 2 tygodnie zawiesiły się raz przez 4 miesiące. windows 10 ma już 10 lat a i tak co miesiąc nowe aktualizacje. więc zanim Cupra swój infotainment naprawi.... ma jeszcze trochę czasu :).Poza tym hamulce nie piszczą, panel nie dzwoni, amortyzatory prawy chyba w normie (chociaż jak mi tu ludzie pisali, że mają problem, to jak jeżdżę i słucham to mam wrażenie, że prawa strona jest nieco głośniejsza niż lewa - i sam się zastanawiam, czy to problem czy autosugestia). Jedynie co to wyciągnięta skóra na fotelu mnie irytuje, ale kupiłem z premedytacją opcję ze skórą, jak coś to sobie u rzemieślnika obszyję porządnie.
U ciebie jak dalej hałasują klocki - kontroluj tarcze czy ci nity nie wycierają tarczy po palcem szybciej wyczujesz niż zobaczysz.
O co chodzi z ładowaniem akumulatora, bo chyba przeoczyłem problem???
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

rejestrator jazdy z funkcja parkingową + gwizdek na kuny, do tego krótkie jazdy po mieście skutkowały niskim poziomem naładowania akumulatora. auto odpalało bez problemu, ale tablet się restartował czasem 3x dziennie, czasem co 3 dni. U mnie rozwiązaniem było ładowanie akumulatora ładowarką do pełna co ok. 1,5 miesiąca i tablet nie restartował się. Po aktualizacji 1940 problem zniknął.
platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Usterki waszych aut

Post autor: platek71 »

Dzięki 🙂. Ja też z Wro - rozumiem, że serwis Cupry w Motorpolu taki sobie?
ODPOWIEDZ