Awarie systemu infotainment

MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

Co do 1810 to mam pytać najwcześniej w połowie stycznia.

Maciej
VZ 310
Maciej
Wru
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2022, 09:46

Re: Awarie

Post autor: Wru »

To ja może bardziej optymistycznie, żeby nie było że wszyscy mają problemy.

190 KM DSG, zamówiony w kwietniu 2021, odebrany w sierpniu. Wersja HW jak na zdjęciu poniżej.
Jak odebrałem to SW 17xx, teraz 1804.

Przez pół roku i 10tkm wystąpiło:
- raz się tablet zwiesił i po chwili zresetował
- raz kamera się podwiesiła (po ponownym uruchomieniu działała)
- ze 2-3 razy na chwilę wyskoczył jakiś komunikat (typu sprawdź lewe światło przeciwgielne czy Lane Asist się wyłączył) ale albo sam znikał po chwili albo znikał po następnym uruchomieniu pojazdu
- raz mi się przełączył profil na gościa (ale to chyba było w trakcie upgrade'u) i ręcznie musiałem wybrać swój
Generalnie to są jakieś drobiazgi, wcale nie wpływają na mój odbiór samochodu. A frajda z jazdy spora, zapie... aż miło.
Radio, klima, AA (po kablu) itp wszystko działa bez problemu.

Więc wydaje mi się że te największe wtopy to były problemy wieku dziecięcego i już to pousuwali w nowszych egzemplarzach...

20220114_123619.jpg
20220114_123619.jpg (194.17 KiB) Przejrzano 2987 razy
Formentor 190 KM DSG '21
Smook82
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 08:21

Re: Awarie

Post autor: Smook82 »

Witam
Dokładnie przed 10 min narzeczona do mnie dzwoni, że ekran nie działa, po uruchomieniu auta w ogóle się nie włączył. Kazałem uruchomić ponownie samochód, ale efektu brak. Samochód odebrany tydzień temu od dealera!!! i już takie jaja:(
Proszę podpowiedzcie jak to cudo zrestartować? zostaje tylko odpięcie klem akumulatora na 15 min? Może jest inny sposób na restart systemu.
Z góry dzięki za rady!!!
Awatar użytkownika
Werciakowata
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2021, 16:23

Re: Awarie

Post autor: Werciakowata »

Smook82 pisze: 26 sty 2022, 17:49 Witam
Dokładnie przed 10 min narzeczona do mnie dzwoni, że ekran nie działa, po uruchomieniu auta w ogóle się nie włączył. Kazałem uruchomić ponownie samochód, ale efektu brak. Samochód odebrany tydzień temu od dealera!!! i już takie jaja:(
Proszę podpowiedzcie jak to cudo zrestartować? zostaje tylko odpięcie klem akumulatora na 15 min? Może jest inny sposób na restart systemu.
Z góry dzięki za rady!!!
Można przytrzymać guzik włączania tabletu przez dłuższą chwilę i wtedy resetuję się sam tablet :)
Cupra Formentor VZ, 310KM, 2.0.
Warszawa
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Awarie

Post autor: Andremil »

Smook82 pisze: 26 sty 2022, 17:49 Proszę podpowiedzcie jak to cudo zrestartować?
Przytrzymaj On/Off około 10 sek - robi się restart. Niestety czasem nie pomaga i trzeba odczekać chwilę a czasem dłużej.
BTW - u mnie również 26.01 tablet się zawiesił i nic nie pomagało... ale w tym samym czasie zauważyłem bardzo ciekawa sprawę: tabel zaliczył zwiechę w momencie wywalenia błędu sytemu SOS -> pokazywał cały czas, że wgrywa dane użytkownika no i oczywiście oprócz przełączenia miedzy ekranami "wgrywanie danych"/"ustawienie klimy" (w bardzo ograniczonym zakresie) nic nie można było zrobić (ani muzy, ani nawigacji - nic) - resety też nie pomagał. Najciekawsze działo się na "zegarach" - co chwila wywalało komunikaty że "system rozpoznawania znaków działa w ograniczonym zakresie" ale co dziwne system rozpoznawał nietypowe znaki (wcześniej pokazywał tylko ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania) - jakie było moje zdziwienie gdy na wyświetlaczu pojawiały się generalnie miniaturki znaków ostrzegawczych typu: ostry zakręt, uwaga zwierzyna, uwaga droga kręta itp. Po postoju auta (około 15 min) auto urochomilo się bez błędów, no i system rozpoznawania znaków wrócił do normalnego trybu. Czy komuś zdarzyło się podobne zachowanie systemu auta?
Formentor VZ
Obrazek
Smook82
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 08:21

Re: Awarie

Post autor: Smook82 »

Witam. Ekran po ok 15 min wrócił do normalnej pracy. Odbyło się to w czasie jazdy. Dzwoniliśmy do serwisu i uzyskaliśmy informację, że prawdopodobnie doszło do zdalnego update"u,
oskfry
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 01 gru 2021, 22:17

Re: Awarie

Post autor: oskfry »

Hej, wszystko było bezproblemowo, az tu nagle dzisiaj przestały grać głośniki. Radio, Spotify z androida, rozmowa przez telefon, pogubiło ustawienia beats...


Ktos miał taki problem?
2.0 TSI 190 KM
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

U mnie raz było ze grał tylko jeden głośnik na podszybiu. reset radia dal rade

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: mar3k »

Z nowym softem (na razie rollują go na wschodzie, niestety znów jesteśmy klientami drugiej kategorii), temat będzie do zamknięcia. Ponoć znikają wszystkie problemy, tablet kosmicznie przyspiesza + aktywuje się wireless AA i CP.

Może w końcu zatrudnili jakiś normalny team developerski, a nie taki składający się ze stażystów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: Krzysztof »

mar3k pisze: 15 lut 2022, 10:05 Z nowym softem (na razie rollują go na wschodzie, niestety znów jesteśmy klientami drugiej kategorii), temat będzie do zamknięcia. Ponoć znikają wszystkie problemy, tablet kosmicznie przyspiesza + aktywuje się wireless AA i CP.

Może w końcu zatrudnili jakiś normalny team developerski, a nie taki składający się ze stażystów :mrgreen:
Ja mam nadzieję, bo ostatnio miałem dwa razy reset systemu (za każdym razem przy Yanosiku, którego uznaję za winowajcę) :roll:
ODPOWIEDZ