Szurające hamulce

Adam_emm
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2023, 22:34
Has thanked: 1 time

Re: Szurające hamulce

Post autor: Adam_emm »

U mnie to samo, 5k przebiegu, a odgłos hamowania jakbym klocków w ogóle nie miał, tragedia. Zrobiłem kilka ostrych hamowań, ale niestety nic to nie dało. Zero nalotu na tarczach, wszystko wygląda ok, ale hałas z przedniej osi to jakiś kosmos.
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Szurające hamulce

Post autor: Dideq »

Takie po prostu są materiały klocków i tarcz. Na pocieszenie, poprzednim autem jeździłem od nowości 5 lat. Szurały cały czas. Musimy z tym żyć. Jeśli ich trwałość będzie bardzo dobra to i niech sobie szurają. ;)
Liener
Formenciarz
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2023, 23:52
Lokalizacja: WA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szurające hamulce

Post autor: Liener »

Ostatnio strasznie zaczęło mnie irytować szuranie dobiegające z tylnej osi - auto ma 7000 km przebiegu. W serwisie "nasmarowali" klocki, bo "Panie każdy formentor szura". Podpowie ktoś jakie konkretne klocki kupić na tył do wersji 1,5 150km?
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Szurające hamulce

Post autor: Kriss »

U mnie nic nie szura 15 tys km
DyL
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2021, 15:32
Been thanked: 1 time

Re: Szurające hamulce

Post autor: DyL »

Liener pisze: 11 mar 2024, 13:15 Ostatnio strasznie zaczęło mnie irytować szuranie dobiegające z tylnej osi - auto ma 7000 km przebiegu. W serwisie "nasmarowali" klocki, bo "Panie każdy formentor szura". Podpowie ktoś jakie konkretne klocki kupić na tył do wersji 1,5 150km?
Ja kupiłem komplet Rotinger:
- tarcze RT1915,
- klocki RT 1PD36740.

Na przód dałem tarcze Rotinger, a klocki Textar.

Nastała cisza :)
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Szurające hamulce

Post autor: piotriix »

DyL pisze: 11 mar 2024, 13:40
Liener pisze: 11 mar 2024, 13:15 Ostatnio strasznie zaczęło mnie irytować szuranie dobiegające z tylnej osi - auto ma 7000 km przebiegu. W serwisie "nasmarowali" klocki, bo "Panie każdy formentor szura". Podpowie ktoś jakie konkretne klocki kupić na tył do wersji 1,5 150km?
Ja kupiłem komplet Rotinger:
- tarcze RT1915,
- klocki RT 1PD36740.

Na przód dałem tarcze Rotinger, a klocki Textar.

Nastała cisza :)
Mam w delcie zestaw Rotinger, a klocki Textar hamuje aż miło
Liener
Formenciarz
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2023, 23:52
Lokalizacja: WA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szurające hamulce

Post autor: Liener »

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy przy wymianie trzeba cofać zaciski komputerowo? Pytam w kontekście wymiany samemu.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Szurające hamulce

Post autor: rsmiech »

wymianie tyłu, trzeba tylko cofać m.in. komputerowo. xD
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Kapiszon
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:09

Re: Szurające hamulce

Post autor: Kapiszon »

Na grupie FB niedawno gościu pisał że wymienili mu tył tarcze plus klocki przy szurających hamulcach. Silnik 1.5 i przebieg coś około 15 tyś. Już przez telefon umówili go od razu na wymianę. :shock: Serwis autorund Kielce. Ja niestety mam 4 h jazdy w jedną stronę to nie sprawdzę. Nawet może i bym się umówił ale szkoda mi gnać na drugi koniec Polski żeby odesłali mnie z kwitkiem. Byłem w serwisie w Bydgoszczy i było ten typ tak ma i h.. :| Może ktoś jest z okolicy kilec i by to sprawdził? A i gościu z serwisu stwierdził że jestem 20 ty w tym tygodniu -byl piątek. Śmiech na sali z tymi Formentorami. Ja mam 14 tys i szura tył jakby okładziny nie było już a klocek nieruszony prawie.
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Szurające hamulce

Post autor: UsZ_ »

Kapiszon pisze: 21 mar 2024, 14:37 Na grupie FB niedawno gościu pisał że wymienili mu tył tarcze plus klocki przy szurających hamulcach. Silnik 1.5 i przebieg coś około 15 tyś. Już przez telefon umówili go od razu na wymianę. :shock: Serwis autorund Kielce. Ja niestety mam 4 h jazdy w jedną stronę to nie sprawdzę. Nawet może i bym się umówił ale szkoda mi gnać na drugi koniec Polski żeby odesłali mnie z kwitkiem. Byłem w serwisie w Bydgoszczy i było ten typ tak ma i h.. :| Może ktoś jest z okolicy kilec i by to sprawdził? A i gościu z serwisu stwierdził że jestem 20 ty w tym tygodniu -byl piątek. Śmiech na sali z tymi Formentorami. Ja mam 14 tys i szura tył jakby okładziny nie było już a klocek nieruszony prawie.
U mnie szurały jak silnik był na docieraniu. Po dotarciu, zmiana stylu jazdy, efektywniejsze korzystanie z mocy i hamulcy. Nie słyszę szurania :) Wkurza mnie za to szuranie przy skręconych kołach, ale to podobno problem gum na przegubach półosi. Trzeba by to nasmarować jakimś smarem siliknowym.
ODPOWIEDZ