Usterki występujące w Cupra Formentor

MattS
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:27

Re: Usterki waszych aut

Post autor: MattS »

Dodam jeszcze, że samochodem nie zrobiłem nawet metra, o czym nie wiedział pracownik serwisu, który przyszedł z hali. Jak mu pokazałem jak działa dach zapytał mnie, czy jeżdżę po szutrowych drogach bo dach jest czuły na kurz. Jak mu powiedziałem, że samochód stał u Was miesiąc i stoi w miejscu w którym go zostawiliście to się zmieszał i wsiadł do samochodu zobaczyć co się dzieje.
Dam Wam znać jaki to serwis ale najpierw dam im szanse wyjścia z sytuacji. Odnośnie monitoringu, samochód był u nich długo i podróżował warsztat-parking. Wątpię aby monitoring zapisywali tak długo.
MY23, 2.0 190hp
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Ja ci mówię jakie będą wymówki, a nie jaka była prawda 😉
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

... pewnie warsztat-parking... po szutrowych drogach... :D ;)
Powodzenia!

A z innej beczki... też macie reakcje czujników z opóźnieniem??? Np. minę blisko inne auto na parkingu bokiem a sygnał pojawia się dopiero jak już jestem za tym autem. Dojeżdżam do przeszkody przodem na kilka cm... cisza, staję a ten głupek zaczyna dopiero wyć. Z hardcoreowej opcji hamowania przy manewrowaniu już dawno się wyleczyłem... przy wyjeżdżaniu tyłem z garażu mijałem dwa słupki a forek hamował jak głupi po jakiś 2 m za nimi... Zaczynam się bać :D przechodni z tyłu auta na parkingach... bo reaguje paranoicznie... wydaje się all pod kontrolą... kulam się powoli a jak na horyzoncie pojawi się człowiek jebbbbb i stoi dęba... :D w życiu bym go nawet nie dotknął... normalnie paranoic mode... :shock:
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Nie chce znów być poprawny, ale niczego takiego nie zauważyłem. Czujniki reagują tak jak powinny, bez opóźnienia. Kiedyś o mało nie uderzyłem w samochód cofając i zatrzymał się gwałtownie przed tym samochodem z takim impetem, że pomyślałem, że uderzyłem i wyszedłem sprawdzić :D Podobnie miałem jak za szybko wjeżdżałem do garażu przy dużym spadzie i potraktował podłogę jako przeszkodę więc nauczyłem się wolniej wjeżdżać :D
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

Porozmawiam zatem z serwisem przy najbliższym przeglądzie. NA PEWNO POMOGĄ.... :lol:
___
2.0 190KM DSG 4Drive
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: alfiorz »

Fermentor pisze: 11 mar 2024, 20:15 A z innej beczki... też macie reakcje czujników z opóźnieniem??? Np. minę blisko inne auto na parkingu bokiem a sygnał pojawia się dopiero jak już jestem za tym autem. Dojeżdżam do przeszkody przodem na kilka cm... cisza, staję a ten głupek zaczyna dopiero wyć. Z hardcoreowej opcji hamowania przy manewrowaniu już dawno się wyleczyłem... przy wyjeżdżaniu tyłem z garażu mijałem dwa słupki a forek hamował jak głupi po jakiś 2 m za nimi... Zaczynam się bać :D przechodni z tyłu auta na parkingach... bo reaguje paranoicznie... wydaje się all pod kontrolą... kulam się powoli a jak na horyzoncie pojawi się człowiek jebbbbb i stoi dęba... :D w życiu bym go nawet nie dotknął... normalnie paranoic mode... :shock:
Gdzieś w opcjach chyba jest regulacja czułości asystentów. Potwierdzam, że jest problem z algorytmem przy mijaniu z autem na parkingu - reaguje z opóźnieniem na obiekty oddalające się. Minęliśmy obiekt, jest on już kilka metrów za autem, a asystent dopiero zaczyna tarabanić. Natomiast mam wrażenie, że jeśli jedziesz tempem ślimaczym z nogą lekko na hamulcu, to żadne hamowanie awaryjne nie działa i pozwoli wjechać w przeszkodę. miałem zrobić test na jakimś pudełku kartonowym ale jakoś jeszcze nie zebrałem się.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2024, 08:42 przez alfiorz, łącznie zmieniany 2 razy.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Z hamowaniem awaryjnym jest tak jak piszesz, wystarczy bardzo wolno jechać i nie zadziała.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »


:D
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Charls »

rsmiech pisze: 12 mar 2024, 08:58
:D
To wręcz taki standard w obecnej motoryzacji, w Peugeocie 3008 II miałem tak średnio licząc od 20 do 30 błędów po podłączeniu diagboxa także nie strasz nowych bo wszędzie jest teraz tak samo :lol:
Dyziorek777
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2023, 17:15

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Dyziorek777 »

Horde pisze: 12 mar 2024, 08:39 Z hamowaniem awaryjnym jest tak jak piszesz, wystarczy bardzo wolno jechać i nie zadziała.
Akurat takie działanie ma sens - w innym przypadku dojeżdżanie do ściany w garażu byłoby strasznie frustrujące. Na 30cm od ściany wali po hamulcach, potem na 20cm i 10cm - to chyba bym wtedy wydarł ten czujnik i do licha z gwarancja.
TSI 1.5 DSG Magnetic Tech, pakiet Copper+
ODPOWIEDZ