Sterowanie głosowe po polsku?

Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Sterowanie głosowe po polsku?

Post autor: Dideq »

Czy w Forkach jest w końcu sterowanie głosowe po polsku? Dealer mówił że jest, niby mówi po polsku ale może ja nie "umiem w polski" bo mnie pani cuprowa nie rozumie cały czas. :mrgreen:

Jak to z tym jest? Da się zadzwonić z systemu wbudowanego, czy wyznaczyć trasę po polsku?
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 10 times

Re: Sterowanie głosowe po polsku?

Post autor: piotriix »

Da się ale googlowski działa lepiej.
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Sterowanie głosowe po polsku?

Post autor: Dideq »

piotriix pisze: 18 mar 2024, 09:48 Da się ale googlowski działa lepiej.
A możesz zdradzić tę tajemną wiedzę jakie komendy stosujesz? Bo ja nie umiem. :(
Dyziorek777
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2023, 17:15

Re: Sterowanie głosowe po polsku?

Post autor: Dyziorek777 »

Potwierdzam, Asystent Google działa dużo lepiej. Aby używać asystenta google trzeba wpierw posiadać aktywny Android Auto w smartfonie i połączeniu musi być typu Full link w panelu - wszystko jest opisane w instrukcji.
Wtedy wystarczy w panelu wybrać ikonkę Android Auto , potem na ekranie Android Auto w panelu dotknąć ikonkę mikrofonu i powiedzieć np "Jedz na ulice Krakowska 80". Zwykle podanie takiego adresu wystarcza aby aktywował nawigacje pod wskazany adres w danym mieście. Oczywiście można powiedzieć 'Jedz do Krakowa' to wytyczy trasę np. z Warszawy do Krakowa.
TSI 1.5 DSG Magnetic Tech, pakiet Copper+
Mar
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2024, 13:40
Has thanked: 3 times

Re: Sterowanie głosowe po polsku?

Post autor: Mar »

Z połączonym Android Auto wystarczy przytrzymać przycisk na kierownicy (nie krótko kliknąć tylko chwilę przytrzymać). Jestem prawie pewien że asystent Google włącza się wtedy nawet jak nie jesteś na ekranie Android Auto.

Natomiast z panią cuprową też nie byłem w stanie się dogadać. :)
ODPOWIEDZ