Hamulce BREMBO

Awatar użytkownika
dodos
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2021, 09:57

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: dodos »

Michal pisze: 07 wrz 2021, 12:14
dodos pisze: 07 wrz 2021, 11:18 Mam 15tys w VZ i wybieram się na wymianę oleju i klocków z przodu. Zamówiłem takie:

https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulc ... MTBiNDk%3D

Gdyby ktoś szukał oleju i filtra to też podsyłam link (trzeba kupić 5+1L)

https://allegro.pl/oferta/oe-vag-vw-lon ... MTc0OTY%3D

https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-m ... YzI4NzE%3D
Czy do układu nie wchodzi czasem 6,6l ?
Czytałem na grupie że niecałe 6L i tym się sugerowałem
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: Andremil »

Dzisiaj wymieniłem sobie klocki z przodu bo po 10k km zaczęły hałasować przy ostrzejszym hamowaniu no i tak jak ludzie pisali - okazało się, że przyczyną było rzeczywiście pojawienie się nitów w okładzinie klocka - badziew że hej - zobaczymy jak ATE będą się zachowywać... (trzeba jeszcze zaczekać na klocki firm typu HAWK, CR, Ferrodo itp no chyba, że pasują od jakiegoś modelu Audi)


Obrazek
Formentor VZ
Obrazek
wieczny_sztos
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2022, 18:49

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: wieczny_sztos »

Witam.
Pytanie o hamulce, a mianowicie czy można dokupić BREMBO jeśli ma się oryginalne bo gdzieś człowiek się wachał czy warto inwestować 11k i zrezygnował, teraz jest przekonany że jednak się przydadzą?
Bastek333
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2021, 12:55

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: Bastek333 »

wieczny_sztos pisze: 09 lut 2022, 15:08 Witam.
Pytanie o hamulce, a mianowicie czy można dokupić BREMBO jeśli ma się oryginalne bo gdzieś człowiek się wachał czy warto inwestować 11k i zrezygnował, teraz jest przekonany że jednak się przydadzą?
Zakladam ze w ktorejs audicy pewnie sa te zaciski i tarcze :) - wiec pewnie nawet taniej wyjdzie niz te z ASO :)
HatefulEvil
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:00

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: HatefulEvil »

wieczny_sztos pisze: 09 lut 2022, 15:08 Witam.
Pytanie o hamulce, a mianowicie czy można dokupić BREMBO jeśli ma się oryginalne bo gdzieś człowiek się wachał czy warto inwestować 11k i zrezygnował, teraz jest przekonany że jednak się przydadzą?
Podobno lepiej się sprawdzają jakies tarcze z caymana bodajże. Któreś porsche. Na te brembo wszędzie psioczą.
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: Andremil »

wieczny_sztos pisze: 09 lut 2022, 15:08 Witam.
Pytanie o hamulce, a mianowicie czy można dokupić BREMBO jeśli ma się oryginalne bo gdzieś człowiek się wachał czy warto inwestować 11k i zrezygnował, teraz jest przekonany że jednak się przydadzą?
Z danych klocków ATE wychodzi, że te same klocki pasują do
AUDI: RS3(8PA) z roku 01.2011-12.2012, TT(8J3) z roku 05.2011-06.2014, TT Roadster (8J9) z roku 03.2012-06.2014
VW: Touareg VAN (7P5) 3.0 TDI rok 05.2011-12.2014, Touareg 4,2 V8 TDI/4,2 V8 FSI/3.6 V6 FSI (7P5, 7P6) rok 01.2010-03.2018 itp
SEAT: Leon ST 2.0 Cupra (5F8) z roku 11.2016 + itd

Czyli teoretycznie heble z tych aut będą pasowały :-)

BTW znalazłem takie oto - w Subaru dawały rade

https://auto.brakeparts.pl/auto/17784-k ... b-586.html

Albo takie:

https://www.car-project.pl/pl/p/Klocki- ... 6-RC5-/822

ale CL zawsze mocno pyliły ;-)
Formentor VZ
Obrazek
Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: Waldek »

Witam, czy komuś zrobili te gówniane brembo na gwarancji? Bo wybieram się do ASO w marcu- auto ma kilka wad i czeka mnie pewnie przeprawa z serwisem, oczywiście brembo wibrują, trą i zostawiają paskudne wyżłobienia na tarczach. Jeżeli komuś naprawiali to na gwarancji to czy nie robili żadnych problemów żeby uznać tą wadę? Czy jest szansa na wymianę tarcz i klocków czy może będą chcieli mi wcisnać że jest to element eksploatacyjny i mam wymieniać komplecik z przodu co 5k km?
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: Andremil »

Waldek pisze: 12 mar 2022, 14:55 Witam, czy komuś zrobili te gówniane brembo na gwarancji? Bo wybieram się do ASO w marcu- auto ma kilka wad i czeka mnie pewnie przeprawa z serwisem, oczywiście brembo wibrują, trą i zostawiają paskudne wyżłobienia na tarczach. Jeżeli komuś naprawiali to na gwarancji to czy nie robili żadnych problemów żeby uznać tą wadę? Czy jest szansa na wymianę tarcz i klocków czy może będą chcieli mi wcisnać że jest to element eksploatacyjny i mam wymieniać komplecik z przodu co 5k km?
Obawiam się, że umyją ręce ... :shock:
Formentor VZ
Obrazek
Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: Waldek »

Oczywiście nic nie zrobili, hamulce "sportowe"- mają napier*alać po kierownicy- tak twierdzi mistrz serwisu ale na piśmie tego dać nie chce więc rzeczoznawca i sprawę załatwię przez prawnika- to, że nawet nie sprawdzono i nie rozebrano hamulców jest rażącym niedopatrzeniem i może wpływać na moje i mojej rodziny bezpieczeństwo więc sprawy nie odpuszczę.
flormen
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2022, 13:49

Re: Hamulce BREMBO

Post autor: flormen »

witam
macie taki problem z brembo, że po ostrzejszej jeździe ,przy małej prędkości i pełnym skręcaniu czy to w prawo czy to w lewo jest głośny odgłos obcierania ? pozdro
ODPOWIEDZ