Koszt wymiany oleju

DyL
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 01 wrz 2021, 15:32

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: DyL »

Na zleceniu usługi jest zaznaczone, że olej i filtr własne. Na potwierdzeniu wykonania usługi (czyli to co widać w historii w ASO) nie mam informacji, że części/materiały były moje.
Bronek007
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 27 paź 2021, 10:11

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Bronek007 »

Z doświadczenia z nissanem qashqaiem, w którym w trakcie trwania gwarancji zawsze kupowałem własne oleje i filtry a jedynie usługę brałem w ASO - dochodziłem swoich praw gwarancyjnych, silnik brał strasznie dużo oleju. Finalnie blok silnika został wymieniony na nowy ale musiałem przedstawić faktury, imienne dowody zakupu na oleje i filtry wymieniane w trakcie gwarancyjnym do weryfikacji serwisu. Wniosek - trzeba to kolekcjonować i trzymac.
1,5 TSI, 7 dsg
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 74
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Iwanka »

Wymieniam samodzielnie olej (Mobil1 0W20 ESP X2 i filtr orginalny VW) za 300zl. Filtry pozostale, czyli powietrza i kabinowy bede wymienial co 10tys km. Na razie mam na liczniku 4000km i pierwsza wymiane oleju za saba - profilaktycznie.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2023, 20:15 przez Iwanka, łącznie zmieniany 2 razy.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
mariolux
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2023, 21:25

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: mariolux »

Ile oleju wchodzi do 1,5 DsG???
Wie ktoś???
Chodzi mi o silnik oczywiście 😉
saint
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2022, 22:29

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: saint »

Carsed, Łapuszańska 72 Wawa
Forek 1.5 manual
Przegląd, wymiana oleju + filtr (materiały klienta) 439 pln
Dodatkowo zakupione na alle...
Olej i filtr oleju 256pln i wymienione we własnym zakresie filtr kabinowy węglowy + filtr powietrza silnika 56 pln
Załączniki
Screenshot_20230424_193517_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20230424_193517_Samsung Internet.jpg (136.72 KiB) Przejrzano 2332 razy
Screenshot_20230424_193746_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20230424_193746_Samsung Internet.jpg (120.9 KiB) Przejrzano 2332 razy
kariszak
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2023, 10:52

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: kariszak »

Cześć!

Zakupiłem nowy Cupra Formentor 1.5 benzyna w Kwietniu 2022 i już wybiło , żeby udać się na serwis (30 000 km). Kilka pytań mi się narodziło - jak ktoś może podpowiedzieć będę wdzięczny.

1. Ktoś się orientuje ile ta usługa oleju i przegląu kosztuje w pełni zrobiona w ASO?
2. Widzę, że wklejacie linki do własnych części/olejów - czy nie utracę gwarancji przyjeżdżając z własnym olejem zakupionym na allegro?
3. Ile rzeczy potrzebnych do tej wizyty mogę zakupić poza ASO ? Tak aby nie utracić gwarancji.
4. Czy orpócz oleju i serwisu na tej pierwszej wizycie warto wymienić filtry węglowe kabinowe itp?

Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Krzysztof »

1. Ktoś się orientuje ile ta usługa oleju i przegląu kosztuje w pełni zrobiona w ASO?
2. Widzę, że wklejacie linki do własnych części/olejów - czy nie utracę gwarancji przyjeżdżając z własnym olejem zakupionym na allegro?
3. Ile rzeczy potrzebnych do tej wizyty mogę zakupić poza ASO ? Tak aby nie utracić gwarancji.
4. Czy orpócz oleju i serwisu na tej pierwszej wizycie warto wymienić filtry węglowe kabinowe itp?
1. W wersji 190 za cały przegląd, wymianę wszelkich filtrów, oleju i serwis klimatyzacji zapłaciłem ok. 1400 zł brutto, przy czym nie miałem żadnych materiałów własnych.
2. Jeśli będą to części zgodne z wymaganiami producenta, nic się nie stanie z gwarancją. Serwis zapewne wpisze jakiego rodzaju olej został zastosowany. Jeśli weźmiesz coś markowego w tej samej klasie lepkości itd., będzie wszystko OK. Oczywiście jeśli olej okaże się felerny, bo np. będzie podróbką z giełdy, to będzie twój problem. Mi sam serwisant podpowiedział, żeby brać swój olej, bo mają po prostu drogo. Bez problemu za połowę ceny z serwisu kupisz oryginalny olej VW na allegro.
3. Olej, filtry, więcej nie potrzeba.
4. Zdecydowanie.
Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Paleus »

Po czym Wy poznajecie, że ten olej org vw z alle jest faktycznie oryginalny?
Carlitos
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2023, 01:32

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Carlitos »

Moim zdaniem to on nie jest taki gorzki 8-)

A tak serio to po pierwsze jak niska cena to musi być coś nie tak. Można kupić olej taniej, ale nie np 2x taniej. To nie będą jakieś olbrzymie różnice w cenie czy to allegro czy intercars.
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 74
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Iwanka »

Carlitos pisze: 30 sie 2023, 16:43 Moim zdaniem to on nie jest taki gorzki 8-)

A tak serio to po pierwsze jak niska cena to musi być coś nie tak. Można kupić olej taniej, ale nie np 2x taniej. To nie będą jakieś olbrzymie różnice w cenie czy to allegro czy intercars.
Allegro to ostatnie miejsce gdzie kupilbym olej. Filtry tak, ale olej tylko z zaufanego sklepu szczegolnie oleje VW czy inne popularne.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
ODPOWIEDZ