Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Jordi
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2024, 22:49
Lokalizacja: Zgorzelec

Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Post autor: Jordi »

Witam!
Mam mały problem z moim Formentorem.

Hak się nie wysuwa (przycisk haka również nie świeci w bagażniku) oraz czujnik otwierania stopą bagażnika.

Od czego byście zaczęli ? Przycisk otwierania haka podmieniałem na nowy i jest to samo.

Zacząć może od odłączenia aku ? Błędów żadnych nie ma. W serwisie Cupry 3 godziny ostatnio sprawdzali i też nie wiedzą co to może być, auto po gwarancji niestety.

Następny termin w serwisie dopiero za miesiąc, a spróbowałbym sam coś pogrzebać.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Post autor: KiMCIO »

Jak się nie świeci to prąd:
Bezpieczniki, wiązka.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Post autor: Charls »

Skoro 3 godziny w serwisie sprawdzali to przypuszczam że bezpieczniki sprawdzili. Sprawdź miernikiem czy do przycisku zwalniania haka i do modułu PDC dochodzi w ogóle prąd. Twardy reset sterowników poprzez odłączenie akumulatora na kilka minut jak najbardziej możesz zrobić.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Post autor: alfiorz »

Auto nie jest po jakieś naprawie blacharskiej tyłu? Może jakaś wiązka nie jest wpięta lub jest przecięta/uszkodzona (kuna?). Można zacząć od diagnozy od strony sterownika, czy idą sygnały sterujące. Może trzeba zdjąć zderzak i zweryfikować czy wszystko jest na miejscu i we właściwym stanie. masz instrukcję serwisową, żeby sprawdzić jak idą kable w zderzaku? Ktoś tu gdzieś na forum wrzucał linka do dokumentacji serwisowej auta.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Post autor: KiMCIO »

Charls pisze: 04 kwie 2024, 09:06 Skoro 3 godziny w serwisie sprawdzali to przypuszczam że bezpieczniki sprawdzili.
Ja nie mam takiej wiary…
Jordi
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2024, 22:49
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Hak + Czujnik otwierania bagażnika przestały działać

Post autor: Jordi »

No właśnie tyl był naprawiany bo komuś się zapomniało zahamować. Tylko to było za kadencji poprzedniego właściciela 2 lata temu. A przy zakupie haka nie sprawdziłem :(

Zacznę od odłączenia aku na parę minut. Potem ściągnę z tyłu zderzak i popatrzę czy wszystko podpięte. Widziałem w papierach, że był hak wymieniany + jego sterownik. Może nowego sterownika nie zakodowali?
ODPOWIEDZ