Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Awatar użytkownika
Joanna
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2021, 12:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Joanna »

Vladyslav Samoiliuk pisze: 06 lut 2022, 23:34
JanPio pisze: 06 lut 2022, 21:00 Formentor vz zamowiony grudzien 2021. Jak zrezygnuje z kamer i el klapy to sierpien 2022. Jak nie to polowa roku 2023 a pewno jak podejrzewam koniec 2023.Masakra. Nie rezygnuje czekam.
Witam. Zamówiłem samochód w listopadzie 2021 w Warszawie w autoryzowanym salonie Cupra. Podpisaliśmy umowę, że samochód otrzymam do 31 maja. Pytam z ciekawości, czy ma Pan umowę, kiedy będzie samochód wyprodukowany ? Bo jak zaczynam czytać, to wszyscy czekają rok i dłużej bez podanej daty produkcji. Również dostałem info, że albo rezygnuje z kamery 360, albo będę czekać do 2023r. Ok, rezygnuje. Ale nie wiem czy ta umowa z podanym terminem w maju coś daje czy to tylko formalność ?
Zamawiałam w lipcu i na zamówieniu mam datę dostarczenia samochodu 30.05.2022. Myśle, że to tylko formalność, jedyne na co możemy liczyć to oddanie zaliczki 🙄.
lekkl
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: lekkl »

Jak już pisałem 190 km bez fajerwerków zamówiłem w marcu 2021 Wg.mojego dilera nie mam jeszcze ustalonego terminu produkcji ale czekam cierpliwie. Nie załamuj się!!!!
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Krzysztof »

Joanna pisze: 07 lut 2022, 14:11
Vladyslav Samoiliuk pisze: 06 lut 2022, 23:34
JanPio pisze: 06 lut 2022, 21:00 Formentor vz zamowiony grudzien 2021. Jak zrezygnuje z kamer i el klapy to sierpien 2022. Jak nie to polowa roku 2023 a pewno jak podejrzewam koniec 2023.Masakra. Nie rezygnuje czekam.
Witam. Zamówiłem samochód w listopadzie 2021 w Warszawie w autoryzowanym salonie Cupra. Podpisaliśmy umowę, że samochód otrzymam do 31 maja. Pytam z ciekawości, czy ma Pan umowę, kiedy będzie samochód wyprodukowany ? Bo jak zaczynam czytać, to wszyscy czekają rok i dłużej bez podanej daty produkcji. Również dostałem info, że albo rezygnuje z kamery 360, albo będę czekać do 2023r. Ok, rezygnuje. Ale nie wiem czy ta umowa z podanym terminem w maju coś daje czy to tylko formalność ?
Zamawiałam w lipcu i na zamówieniu mam datę dostarczenia samochodu 30.05.2022. Myśle, że to tylko formalność, jedyne na co możemy liczyć to oddanie zaliczki 🙄.
Widzę tu również roszczenie odszkodowawcze za szkodę poniesioną na skutek niewykonania zobowiązania w terminie. Co może być szkodą? Np. koszt wynajęcia samochodu podobnej klasy. Nie wiem jakie są w tej chwili w umowach rezerwacyjnych klauzule siły wyższej, one mogłyby ograniczać odpowiedzialność za opóźnienie.
Darek
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2022, 09:39

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Darek »

Mój formentor po rezygnacji z klapy i kamer zaplanował się na 12 tydzień roku.
Bastek333
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2021, 12:55

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Bastek333 »

Darek pisze: 09 lut 2022, 19:21 Mój formentor po rezygnacji z klapy i kamer zaplanował się na 12 tydzień roku.
A zamowienie kiedy skladales ?
Darek
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2022, 09:39

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Darek »

Bastek333 pisze: 09 lut 2022, 20:29
Darek pisze: 09 lut 2022, 19:21 Mój formentor po rezygnacji z klapy i kamer zaplanował się na 12 tydzień roku.
A zamowienie kiedy skladales ?
28 września 2021
kpab
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2022, 14:46

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kpab »

Zamówiony 04.12, 1.5 DSG, Magnetic Tech, felgi 19", comfort+, kamery 360 wyrzucone, schowek z ładowaniem bezprzewodowym, fotele elektryczne, pakiet navi XL - brak daty produkcji, dealer (Cupra Jawornik) mówi o okolicach czerwca 🙁
chucky80
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2022, 19:28

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: chucky80 »

Witam. Ja również czekam na Formentora. Mój ma być w wersji 1.5 DSG z dość podstawowym wyposażeniem. Po odjęciu kamer 360 zostało już tylko oświetlenie ambientowe, ładowarka bezprzewodowa, alarm i naturalnie kolor. Zamówienie mam z 6.09.2021 z umownym terminem odbioru na 6.03.2022. Ale jak do tej pory zero konkretów. Sprzedawca z Cupra Studio w Warszawie miga się jak może żeby mi nic nie powiedzieć. Najwiecej co od niego wyciągnąłem to, ze „pojawiają się przybliżone daty oczekiwanej produkcji wskazującej na pierwszy kwartał”. Raz w miesiącu dzwoni do mnie miła pani z Dynamica i każda dotychczasowa rozmowę zaczyna od - „dzwonię do pana aby poinformować o braku zmian w pana zamówieniu”. Logika wskazuje ze takie modele jak moj powinny się produkować szybko. Ale albo tu nie ma żadnej logiki albo jest coś czego sprzedawca mi nie mówi, a może nie wie…
wlkbizon
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2022, 06:23

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wlkbizon »

Land Rover przynajmniej podszedł do klientów iście po dżentelmeńsku i wysłał pismo wprost, że oni mojego Discovery Sport nie są w stanie wyprodukować co najmniej do 2023 roku i jeśli chcę to od razu zwracają mi 20 000 zł zaliczki. Mimo, że kary umowne płaciliby dopiero od lipca 2022 roku. Na szczęście w Białymstoku znalazłem Formentora, który jest aktualnie w produkcji. W marcu odbiór. Mały samochód ale trzeba przebiedować, jak to wszyscy podkreślają w tych pieniądzach lepiej nie kupisz. Właściwie to aktualnie sytuacja wygląda tak, że z tego co mówił sprzedawca Land Rovera za nie długo kupić cokolwiek to będzie sukces :)
Boxik
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2021, 20:41

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Boxik »

Ja początkowo zamówiłem swojego 2.0 190 KM na początku marca 2021 ( Comfort,Beats,Kamery 360, Ładowarka Indukcyjna , Niebieskie Skóry z El. Regulacją i Później dołożyłem Klapę). Planowany odbiór miał być do końca sierpnia 2021. W wrześniu 2021 jeszcze nie znano daty produkcji . Nie mogłem już czekać i na szczęście udało się wziąć od ręki 2.0 310 KM .
Z ciekawostek znajomy zamówił w tym samym czasie ( tydzień po mnie) 2.0 190 KM w podstawowej wersji tylko z pakietem Comfort. Auto odebrał przed pod koniec 2021 r.
Z tego co wiem to w grudniu dalej nie było daty produkcji mojego poprzedniego zamówienia.
VZ 310 Petrol Blue
ODPOWIEDZ