Koszt wymiany oleju

Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 111
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5
Been thanked: 3 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Kriss »

Opanuj się,tam pracuje taki sam mechanik jak w większości warsztatów, on ma w dupie Twój olej i Twoje auto.
KiMCIO
Formenciarz VZ5
Posty: 202
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: KiMCIO »

Nic nie zobaczą, ale różnica pomiędzy częściami VW a innymi markami jest żadna, więc dla spokoju duszy można wrzucać oryginały. Nie panikuj, praktycznie każdy z nas już ma takie wymiany za sobą.
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: marcin90.10 »

Spokojnie Panowie ;) to mój pierwszy salonowy samochod więc wolę wiedzieć niż później żałować :)
Maxiu

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Maxiu »

Jeśli wrzucamy w koszty to pakiet olejowy w ASO (2 wymiany) za 1500 zł nie taki zły.
750 zł wymiana czyli 500 zł rzeczywisty koszt na firme (filtr, olej 5,7litr, robocizna, sprawdzenie błędów, wpis do książki serwisowej). To moim zdaniem nie warto kombinować. A jak już dla osoby prywatnej wiadomo że inaczej
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: rsmiech »

Gratuluje. Jak widać w firmie matematyka działa inaczej. No przecież za darmo. Nikt za usługę nie zapłacił. To tak jak "...z pracy załatwiłem..." tzn. ukradłem. Może jeszcze jedną dawkę na COVID?
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 517
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: TSI DPCA
Has thanked: 74 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Charls »

Jako że z matematyki na maturze miałem tylko 4 powiedzcie mi proszę, czy robiąc roczne przebiegi na poziomie 8000 km opłaca się kupować ten pakiet? Pytanie retoryczne :lol:
Maxiu

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Maxiu »

Ale buractwo na tym forum :D
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 517
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: TSI DPCA
Has thanked: 74 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Charls »

Maxiu pisze: 16 kwie 2024, 11:01 Ale buractwo na tym forum :D
Rozwiń proszę swoją myśl?!

EDIT: Panu @Maxiu już dziękujemy!
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: alfiorz »

Charls pisze: 16 kwie 2024, 10:19 Jako że z matematyki na maturze miałem tylko 4 powiedzcie mi proszę, czy robiąc roczne przebiegi na poziomie 8000 km opłaca się kupować ten pakiet? Pytanie retoryczne :lol:
hmmm a jakie znaczenie ma przebieg? firma daje cenę za 2 wymiany. jeden wymieni co 8tys, inny co 10, jeszcze inny co 30, a kolejny co rok bez zważania na przebieg.
Dla jednego ważny jest wpis z ASO, dla innego wystarczy niezależny serwis a jeszcze inny wystarczy że sobie sam pod domem wymieni. później przy sprzedaży tez trafisz na różnego kupującego, który różnie na to patrzy.
nie wiem jak w 1,5, ale w 2.0 dostęp do filtra i korka spustowego jest tak banalny, że sam, chodź nigdy tego nie robiłem poważnie zastanawiam się nad samodzielną wymianą oleju. bo zamiast co 15tys w serwisie co 7,5tys pod domem wyjdzie nawet taniej.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 517
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: TSI DPCA
Has thanked: 74 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszt wymiany oleju

Post autor: Charls »

alfiorz pisze: 16 kwie 2024, 12:11 jakie znaczenie ma przebieg?
A takie, że usługa jest ograniczona w czasie 2 lat i jeśli wymieniam co 12 tys. km olej to załapię się tylko na jedną wymianę a nie widzę sensu, aby wymieniać co 8 tys. km
jeden wymieni co 8tys, inny co 10, jeszcze inny co 30, a kolejny co rok bez zważania na przebieg.
Oceniam to pod swoim kątem, nie interesuje mnie praktyka innych
ODPOWIEDZ