Piszczące hamulce

Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Horde »

JANUSZ003 pisze: 23 gru 2023, 19:24 Tak jak napisałem dla nie których jest to nie wielki problem a innym może to przeszkadzać .
Oczywiście rozumiem, że może to przeszkadzać, szczególnie w nowym samochodzie.
Jeździsz tylko w mieście? Próbowałeś kilka razy mocniej zahamować i nadal masz piszczenie?
Korzystasz z auto-hold?
Przerabiałem to w innym samochodzie stąd sądzę, że to nie jest problem tylko Formentora.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Piszczące hamulce

Post autor: slawlik »

Problem ten występuje tylko w skrzyni autoamtycznej bo dojeżdżając do miejsca parkingowego naciskasz hamulec delikatnie a samochod dalej chcę jechać myślę że w manualu tego problemu nie ma.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Horde »

Tylko, że mam automat i nie zauważyłem tego problemu.
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Fermentor »

Fermentor pisze: 16 gru 2023, 22:27 No kicha trochę z tymi hamulcami. :/ U mnie ~8000 przebiegu a hamulce przy manewrach parkingowych jak popiskiwały tak popiskują dalej, zwłaszcza przy cofaniu... :shock:
15.000 km jak piszczały tak piszczą dalej przy manewrach. I nie, nie jeżdżę tylko w koło komina i jak emeryt... :D Jak trzeba zapierd... i ostro daję po heblach... :D
Wymiana klocków na bank nie będzie w ASO bo mi wsadzą takie same piszczałki... Nie piszcie, że automaty tak mają bo tak nie jest. No chyba, że VAGi. :P
___
2.0 190KM DSG 4Drive
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 310
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 27 times

Re: Piszczące hamulce

Post autor: KiMCIO »

Tak samo wymienię je poza ASO, bo to i tak nie podlega gwarancji.
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Fermentor »

Taki update przy okazji przeglądu. Wg ASO klocki, tarcze i zaciski OK - wszystko jest w porządki a ten typ tak ma... :shock: Luz techniczny i już.
A może jednak wymienić na klocki z podkładkami (nie wiem czy oryginalne nie mają) albo jakaś pasta specjalistyczna oddzielająca plecy kloca od zacisku...? Aby zniwelować wibracje/ piszczenie...
Nosz kufa... w życiu żaden nowy samochód nie wymagał takich szpagatów aby zniwelować piszczenie... :P
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Piszczące hamulce

Post autor: rsmiech »

Może pomóc zrobienie fazy, spilowanie krawędzi klocka przedniej i tylnej, żeby się na ostro nie wgryzal w tarcze w ramach " luzu technologicznego"
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
ODPOWIEDZ