Poziom wyciszenia

bartasrex
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2022, 11:33

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: bartasrex »

Mega, dzieki wielkie:)

Z ciekawosci, co poprawiasz ze znowu rozebrane?

Oraz pytanko, wiesz do czego sluza te gumowe zaslepki w miejscu na kolo zapasowe? Ja z rozpedu zakleilem je matami...
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 307
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: rsmiech »

ale, gdzie są zaślepki? Jest ewentualnie jedna, korek. Myślę, że nie będzie problemu. Mam nadzieję, że Cupra to nie Ford, który bardzo często łapał spore ilości wody w wnękę koła, wówczas taki korek się przydawał. :-)
Jak będziesz miał wszystko rozebrane, to się przejedź samochodem. Usłyszysz wtedy co i jak.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w zamkniętych profilach, okolice tylnych lamp i tylnego słupka, są włożone oryginalne gąbki w woreczkach foliowych ze znaczkiem WV w celu wygłuszenia.
Ja uzupełniłem te miejsca podobnie zabezpieczoną gęstą gąbką, wszędzie tam gdzie się dało, tylny próg klapy, błotniki przy podłodze w okolicach klapy odpowietrzającej i słupkach.
Poprawiam pod kanapą i podłogę z tyłu.
Załączniki
koło.jpg
koło.jpg (149.76 KiB) Przejrzano 677 razy
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
bartasrex
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2022, 11:33

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: bartasrex »

rsmiech pisze: 06 sie 2022, 15:58 ale, gdzie są zaślepki? Jest ewentualnie jedna, korek. Myślę, że nie będzie problemu. Mam nadzieję, że Cupra to nie Ford, który bardzo często łapał spore ilości wody w wnękę koła, wówczas taki korek się przydawał. :-)
Jak będziesz miał wszystko rozebrane, to się przejedź samochodem. Usłyszysz wtedy co i jak.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w zamkniętych profilach, okolice tylnych lamp i tylnego słupka, są włożone oryginalne gąbki w woreczkach foliowych ze znaczkiem WV w celu wygłuszenia.
Ja uzupełniłem te miejsca podobnie zabezpieczoną gęstą gąbką, wszędzie tam gdzie się dało, tylny próg klapy, błotniki przy podłodze w okolicach klapy odpowietrzającej i słupkach.
Poprawiam pod kanapą i podłogę z tyłu.
Ok, nie wspomnialem ze ja mam leona st300... Ale boczki i cala reszte robiera sie w identyczny sposob:)

Gabki widzialem, myslalem ze to raczej sluzy pochlanianiu wilgoci. Cos czuje ze czeka mnie jeszcze jeden zabieg w takim razie ;)
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 307
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: rsmiech »

leon st300, hm. Miałem możliwość testu tego modelu przez ok 500km w 2020. To z jego powodu jeżdżę teraz for forementorem. :-) Pamiętam, że wówczas nie miałem zastrzeżeń ani do wygłuszenia ani do działania DSG w przeciwieństwie do aktualnego Cupry Formentora. Przed zakupem również testowałem go przez jakieś 500km i tu w przeciwieństwie do leona, zauważyłem, że jest głośniejszy, skrzynia ma jeszcze większy lag i pali więcej, lecz pomimo to kupiłem.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: qbait »

I jak tam Panowie efekty? Udało się wyciszyć z powodzeniem?
cuprakrak
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2023, 19:41

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: cuprakrak »

Witam po założeniu Bridgestone 19 cali strasznie szumi dodatkowo na pedale gazu czuć mrowienie jakby z zawieszenia przenoszone były drgania . Na 18 zimowych był lepszy komfort.
Cupra Formentor 1.5 tsi dsg , magnetc tech, kubełki, pakiet copper+, pakiet xl media system+, kamera 360
Paweel
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Paweel »

Też założyłem letnie bridgestone turanza i przepaść w głośności. Nawet do uniroyali.

Ktoś zmieniał bridgestone na inne?
Black vz 2.0 310KM
KiMCIO
Formenciarz VZ5
Posty: 213
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: KiMCIO »

cuprakrak pisze: 25 kwie 2024, 20:16 Witam po założeniu Bridgestone 19 cali strasznie szumi dodatkowo na pedale gazu czuć mrowienie jakby z zawieszenia przenoszone były drgania . Na 18 zimowych był lepszy komfort.
To samo moja żona stwierdziła 😂
No nic, będzie musiała przywyknąć znów.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 90 times
Been thanked: 57 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Charls »

Paweel pisze: 28 kwie 2024, 17:42 Ktoś zmieniał bridgestone na inne?
Pirelli P zero też głośne. Na zimę będę kupował coś innego (jeszcze nie wiem co) ale 225/50/18 i wówczas zobacze czy jest efekt na plus
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 90 times
Been thanked: 57 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Charls »

Ktos wygłuszał wnetrze Formentora? Jaki koszt?
ODPOWIEDZ