Aktualizacje

Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Charls »

Dziś testowo zmienilem kodowania dotyczące prywatności i logowania wg poniższej instrukcji. Po włączeniu infotainment od razu praktycznie jest gotowy, nie wyświetla sie komunikat dzień dobry, witamy, zaloguj sie jako uzytkownik itp ... :P Minusem (zależy dla kogo oczywiście) jest to, że w ustawieniach znika ikona "Użytkownicy", i nie mamy dostępu do usług, po prostu przestajemy widzieć tę zakładkę ale aplikacja w telefonie działa normalnie
9. Pomiń/usuń ekran logowania (SFD)
Pomija to ekran logowania (ładowanie ustawień…). To już się nie pojawia. Oznacza to, że dostęp do systemu informacyjno-rozrywkowego można uzyskać niemal natychmiast.
STG 5F → Adaptacja → „function_configuration_pso”
Ustaw wartość „pso_function” na „deactivated” (domyślnie: „activated”)
Ustaw wartość „iaa_function_new” na „deactivated” (domyślnie: „activated”)
Ustaw wartość „iaa_function” na „deactivated” (domyślnie: „activated”)
50. Włącz tryb prywatności (SFD)
Spowoduje to wizualną dezaktywację „użytkownika”. Nie ma już możliwości wyboru gościa ani wyboru użytkownika. Zaleta: Znaczące zwiększenie prędkości. Aplikacja nadal działa. Uwaga: Jeżeli system jest ustawiony na ustawienia fabryczne, należy ponownie odwrócić to kodowanie, w przeciwnym razie prawidłowe zalogowanie nie będzie możliwe, możesz go ponownie aktywować.
STG 5F → Adaptacja → „privacy_mode“
Ustaw wartość „supress_privacy_mode“ na „aktiviert" (Domyślnie: „nicht aktiviert“)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Dideq »

W Cuprach po lifcie nowy infotainment ze zmienionym interfejsem. Ciekawe czy obecny soft będzie dalej wspierany i czy wrzucą nowy interfejs do starszych aut. Na 99% nie bo nie widziałem takich zabiegów w przeszłości, ale może nas zaskoczą.
Pepe29
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2023, 06:40
Been thanked: 2 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Pepe29 »

Na razie to oni nie mogą sobie poradzić z obecnym oprogramowaniem. Nawet jeszcze nie ma 1969 przez OTA. Powinna też być możliwość ściągnięcia aktualizacji z oficjalnej strony Cupry. Obecnie można znaleźć pliki na forum albo pobrać z jakichś zewnętrznych stron.
1.5 TSI DSG 2023
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Dideq »

Dla mnie to wygląda jakby bebechy różne stosowali w tych komputerach (albo jakości nie trzymają). U mnie kompletnie nic się nie dzieje poza komunikatami że zmieniono ustawienia. Wiem że to wyskakuje jak zmienię coś w aucie i nie zapiszę, albo jak dodam w aplikacji cel podróży i wyślę do auta. Po prostu trafiłem dobrze w sztukę.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Charls »

U mnie sporadycznie komunikat o zmianie ustawień choć od czasu zmiany ustawień w personalizacji był tylko raz. Poza tym żadnych innych problemów z autem. Infotainment działa płynnie, nie zawiesza się. Może duży wpływ na to ma fakt, że nie korzystam z wyboru użytkowników i jeżdżę wyłącznie na jednym profilu
Pepe29
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2023, 06:40
Been thanked: 2 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Pepe29 »

U mnie często wyskakuje komunikat o udostępnianiu lokalizacji. Czasami przy uruchomieniu resetuje się.
1.5 TSI DSG 2023
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Matador »

Jak aktywować CUPRA CONNECT GEN3 w Twoim CUPRA Leon, Ateca lub Formentor | CUPRA

Masz zupełnie nowego CUPRA Formentor, Ateca lub Leon? Aktywuj usługi online CUPRA CONNECT GEN3, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego połączonego samochodu. Wsiądź do pojazdu i postępuj zgodnie z naszym prostym przewodnikiem krok po kroku, aby korzystać z szeregu połączonych usług: Zablokuj i odblokuj samochód, nawiguj do ostatniej pozycji parkingowej, otrzymuj powiadomienia antykradzieżowe oraz sprawdzaj stan drzwi i świateł dla spokoju ducha, wszystko w zaciszu własnego domu, dzięki aplikacji My CUPRA. Masz system Navi? Uaktualnij go do nawigacji online, znajduj stacje benzynowe lub stacje ładowania, sprawdzaj ceny parkingów i uzyskaj dostęp do stacji radiowych na żywo z całego świata. Możesz także wysłać swoje ulubione cele i zaplanowane trasy z aplikacji do samochodowego systemu nawigacji. I wiele więcej !

Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacje

Post autor: marcin90.10 »

Jak to wkońcu jest z tymi aktualizacjami? Mam świeży samochód, 2024 a wersję oprogramowania 1940 a podobno jest już 1970. Przy wejściu w sprawdź aktualizacje nic nie pokazuje. Jak to zaktualizować?
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Charls »

A potrzebne Ci to? Ja wczoraj w serwisie na przeglądzie zastrzegłem sobie, że nie mają nic aktualizować, nic przywracać do ustawień fabrycznych itp... a też mam 1940
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Fermentor »

Przy przeglądzie olejowym poprosiłem o aktualizacje softu do aktualnej wersji 1969. Wszystko działa OK, nie ma już tych wyskakujących okien z 1940... przynajmniej do teraz ;)
Jedna rzecz mnie trochę dziwi. W nowej wersji przy cofaniu na podglądzie kamerki jakby pulsują linie, może obraz... :shock: Wcześniej tego nie było. Czy też tak macie w 1969 ??? Czy może coś się już chrzani z samą kamerką? ;)
___
2.0 190KM DSG 4Drive
ODPOWIEDZ