Dezaktywacja układu start-stop /Aktualizacja w pierwszym poście wątku/

Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Charls »

PiotrG pisze: 12 kwie 2024, 16:32 W moim VZ nie działa.
Na grupie FB użytkownik VZ5 potwierdza, że ten układ który ja zamontowałem u niego również działa.
bozak
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 06 paź 2021, 10:01

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: bozak »

Czy wpinając tę przejściówkę z Ali trzeba odpinać akumulator lub jakieś bezpieczniki?
2.0/190
freestyler
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 14 kwie 2024, 21:46
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: freestyler »

Witam Panowie. Czy ktoś znalazł działający emulator wyłączenia START STOP w VZ?
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Charls »

bozak pisze: 25 kwie 2024, 18:20 Czy wpinając tę przejściówkę z Ali trzeba odpinać akumulator lub jakieś bezpieczniki?
Wszelkie poważniejsze grzebanie w instalacji zaleca się przeprowadzać z odpiętym akumulatorem zwłaszcza jeśli robisz coś bezpośrednio przy BCM, bo robisz to w momencie, kiedy nie jest uśpiony bo. np. lampki wnętrza świecą.
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: forkowicz »

bozak pisze: 25 kwie 2024, 18:20 Czy wpinając tę przejściówkę z Ali trzeba odpinać akumulator lub jakieś bezpieczniki?
Nie. Ale lepiej robic to na wylaczonym zapłonie rzecz jasna zeby wszystko bylo wygaśniete w aucie. Inaczej sypnie błędami choinką na desce ale przejedziesz kilka kilometrów i wszystko wróci do normy.
Theologos
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2024, 09:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Theologos »

Jednak zdarza się że przy 1.5 ten moduł z Ali nie działa... Jeżeli ktoś potrzebuje na testy to mogę oddać za połowę ceny + koszty przesyłki.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Charls »

Theologos pisze: 09 maja 2024, 07:18 przy 1.5 ten moduł z Ali nie działa...
O którym dokładnie module piszesz? Pokaż aukcję. Ten cały owinięty taśmą czy ten z plastikowym pudełkiem? Poza tym to pewnie kwestia egzemplarza, nie od dziś wiadomo, że z ali trafiają się buble
Theologos
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2024, 09:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Theologos »

Charls pisze: 09 maja 2024, 08:15
Theologos pisze: 09 maja 2024, 07:18 przy 1.5 ten moduł z Ali nie działa...
O którym dokładnie module piszesz? Pokaż aukcję. Ten cały owinięty taśmą czy ten z plastikowym pudełkiem? Poza tym to pewnie kwestia egzemplarza, nie od dziś wiadomo, że z ali trafiają się buble
Zamówiłem z czarnym pudełkiem, nie owinięty izolacją, link miałem gdzieś tu z forum, więc zakładam że jest poprawny, nie mniej jednak może być bubel, po wpięciu zero reakcji i same problemy z autem, po odpięciu wszystko wróciło do normy. Wezmę sprawdzę to jeszcze raz, przejścia itd. i się zobaczy.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Charls »

Theologos pisze: 09 maja 2024, 09:03 Wezmę sprawdzę to jeszcze raz, przejścia itd. i się zobaczy.
Zawsze i wszędzie może trafić się felerny egzemplarz, tego nie da sie uniknąć, na szczęście mój działa jak należy.

Swoją drogą ludzie często panikują i szybko wypinają emulator bo po wypięciu kostki z BCM czy zdjęciu klemy z akumulatora robi się choinka na desce i myślą że to z winy emulatora a tak się zawsze dzieje i emulator nie ma na to wpływu. Kilka osób do mnie w tej sprawie pisało na priv. Trzeba się przejechać kawałek, aby czujniki ABS i czujnik kąta skrętu kierownicy się zaadaptował
Theologos
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2024, 09:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dezaktywacja układu start-stop

Post autor: Theologos »

Charls pisze: 09 maja 2024, 09:28
Theologos pisze: 09 maja 2024, 09:03 Wezmę sprawdzę to jeszcze raz, przejścia itd. i się zobaczy.
Zawsze i wszędzie może trafić się felerny egzemplarz, tego nie da sie uniknąć, na szczęście mój działa jak należy.

Swoją drogą ludzie często panikują i szybko wypinają emulator bo po wypięciu kostki z BCM czy zdjęciu klemy z akumulatora robi się choinka na desce i myślą że to z winy emulatora a tak się zawsze dzieje i emulator nie ma na to wpływu. Kilka osób do mnie w tej sprawie pisało na priv. Trzeba się przejechać kawałek, aby czujniki ABS i czujnik kąta skrętu kierownicy się zaadaptował
Miałem tego świadomość że będzie choinka, ale w moim przypadku nawet auto nie odpaliło po wpięciu, więc dałem sobie już spokój i w ostateczności odkręcę przewód przy aku ;)
ODPOWIEDZ