Siła sygnału w Infotainment

Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: rsmiech »

A potem powiedzą że są jeszcze anteny w lusterkach.... Pełen profesjonalizm naprawy, gratuluję ASO. Wymieniają na pałe, niech Ci formentora wymienia. Niestety gwarancja nie obejmuje roszczeń o nowy pojazd, wolny od wad.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
Mariusz
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:28
Been thanked: 1 time

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: Mariusz »

MarcinX pisze: 16 sie 2023, 12:02 Czyli LTE jest tylko w tylnym zderzaku, czy równocześnie na dachu i w zderzaku?
Z manuala który jeden z użytkowników dał na forum wynika że anteny od LTE są 2 w zderzaku:
pozycje 6 i 8, ciekawe którą wymienią a może obie :D
Obrazek
Cupra Formentor 2.0TSI 190KM DSG4Drive

Midnight Black | 19'' MACHINED SPORT | Pre-Crash Assis | Pakiet XL z Media System+ | BeatsAudioTM | Alarm | Ambientowe oświetlenie | Hak | Adaptacyjne zawieszenie | Kubełki

Obrazek
MarcinX
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2023, 10:13
Been thanked: 1 time

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: MarcinX »

Mariusz pisze: 14 mar 2023, 15:54 Witajcie na wielu zdjęciach widzę że Infotainment i ikonki zasięgu dla wbudowanego SOS macie na 4 kreski i więcej, w moim przypadku mam jedną w porywach może 2 kreski zasięgu.
Co może być przyczyną tak słabej siły sygnału. Dodam że w AppleCar i połączonym telefonie mam zasięg full, czy słaby zasięg na wpływ na pobieranie aktualizacji. Można upgrade pobrać za pośrednictwem telefonu?
Ktoś coś :roll:
Byłem z tym samym w serwisie jakiś czas temu i dowiedziałem się, że... Te kreski to nie jest zasięg SOS tylko zasięg podłączonego telefonu (bt/carplay/androidauto). Zasięg SOS jest tylko sygnalizowany przez ten "globus" oraz kolor światła przy przycisku SOS. Podpinasz telefon z Androidem, czy iPhona?
Awatar użytkownika
Mariusz
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:28
Been thanked: 1 time

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: Mariusz »

Jak podpinam ios to mam siłę sygnału w applecar, gdy wyłączasz motor to przez chwilę widzisz po prawej stronie na górze siłę sygnału kary sim auta, tak to przynajmniej interpretuję. Sam nie wiem czy drążyć temat czy nie, kolejny montaż/demontaż zderzaka średnio mi się widzi. Wrócę z urlopu i będę dzwonił do ASO co tam im w logach wyszło.
Cupra Formentor 2.0TSI 190KM DSG4Drive

Midnight Black | 19'' MACHINED SPORT | Pre-Crash Assis | Pakiet XL z Media System+ | BeatsAudioTM | Alarm | Ambientowe oświetlenie | Hak | Adaptacyjne zawieszenie | Kubełki

Obrazek
Radek
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2023, 21:41

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: Radek »

To jest na 100% tylko wskaźnik zasięgu z telefonu. Jak wsiądziesz do auta bez telefonu, to żaden wskaźnik zasięgu się nie pojawia.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: slawlik »

Ja takie szybkie pytanie gdzie można zmienić nazwę użytkownika i w jaki sposób.
Radek
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2023, 21:41

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: Radek »

W aplikacji w telefonie.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: MacGul »

Radek pisze: 30 sie 2023, 08:30 To jest na 100% tylko wskaźnik zasięgu z telefonu. Jak wsiądziesz do auta bez telefonu, to żaden wskaźnik zasięgu się nie pojawia.
Przez chwile nie mailem sparowanego żadnego telefonu z autem i nie było wskaźnika. Po sparowaniu pojawił się.
VZ 310
Maciej
MarcinX
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2023, 10:13
Been thanked: 1 time

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: MarcinX »

U mnie problem "sam" się rozwiązał. Nie wiem co dokładnie było przyczyną problemu. Jedyne dwie rzeczy jakie mogły mieć na to wpływ:
- zaktualizowałem iPhona do wersji 17.X,
- usunąłem z telefonu nieaktywne karty e-sim (miałem jakieś stare, zagraniczne karty).

Teraz wskaźnik zasięgu działa poprawnie.
Awatar użytkownika
Mariusz
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:28
Been thanked: 1 time

Re: Siła sygnału w Infotainment

Post autor: Mariusz »

Witam,
tak szczerze to nie wiem czy zdejmowali całą, ale mieli na to dwa lub trzy dni bo przyszła z poznania inna niż powinna więc by nie składać i rozkładać auta dwa razy zostawiłem w salonie na kolejny dzień a salon auto zastępcze za free.
Do teraz nie zwróciłem specjalnie uwagi więc chyba nic nie popsuli, choć czasem coś trzeszczy przy słupku B ale to chyba kwestia spasowania które nie jest jakoś mega.
Generalnie z siłą sygnału to faktycznie jest to siła sygnału naszego telefonu a nie karty czy też esima cupry. Problem był niestety z iphonem, choć procedura serwisowa każe wymienić najpierw antenę na dachu a dopiero w kolejnym etapie antenę w zderzaku. Wszystko zrobione na gwarancji.
Cupra Formentor 2.0TSI 190KM DSG4Drive

Midnight Black | 19'' MACHINED SPORT | Pre-Crash Assis | Pakiet XL z Media System+ | BeatsAudioTM | Alarm | Ambientowe oświetlenie | Hak | Adaptacyjne zawieszenie | Kubełki

Obrazek
ODPOWIEDZ