Moc klimatyzacji

alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: alfiorz »

Ja z kolei uważam, że Formentor ma bardzo mocną klimatyzację. dmucha jak wściekła, na 4 już chce głowę urwać :). może w 1,5 jest słabsza klima montowana?
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: slawlik »

Ja w drugim samochodzie megane IV 2016 mam go od nowości klimatyzacja pracuje rewelacyjnie w porównaniu z forkiem jest bardziej intensywna ale odniosłem wrażenie że w forku dużo ciepła dostaje się przez przednia szybę w megane jest to mniej odczuwalne lub szyba posiada filtr uv A w forku tego nie ma.
Adam_Beg
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2023, 17:10

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: Adam_Beg »

alfiorz pisze: 19 sie 2023, 10:17 Ja z kolei uważam, że Formentor ma bardzo mocną klimatyzację. dmucha jak wściekła, na 4 już chce głowę urwać :). może w 1,5 jest słabsza klima montowana?
Mam 2.0 310 KM WZ. Przed zakupem formentora - testowałem kilka aut od opla po peugota, vw czy audi i tutaj jest dziwna ta klimatyzacja - na 18 stopniach po paru minutach w każdym samochodzie robiło się zimno. w cuprze niekoniecznie. tłumacze sobie panoramą, ale jest zasłonięta.
Awatar użytkownika
NoBu
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 08 kwie 2023, 13:53

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: NoBu »

Ja w vz5 po 1 tyg jeżdżenia położyłem się do łóżka na 2tyg z antybiotykiem bo klima na 18/19 w upały jak w Oplu po prostu mi zatoki rozwaliła.

Obecnie jeżdżę na 22/23 w upały + 1/2 st nawiewu i nie na twarz.

Co prawda mam dziwne uczucie że generalnie auto bardzo mocno nagrzewa się w środku (duszno jest) a klima chamsko bardzo chłodnym powietrzem wali mi w twarz, jakby chłodzenie wnętrza nie było takie równomierne optymalne tylko punktowe.

Póki co ogarnąłem żeby się nie klasc do łóżka po dłuższej jeździe a dalej będę testował ale chłodzi raczej strasznie, niż za słabo (wolałbym ta słabsza opcje)
:arrow: Czarna Mentorka VZ5 :oops:
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: Rybak »

Arteon zapewne ma dużo lepiej izolowane szyby przez co nie odczuwasz jak grzeje w Ciebie słońce jeżeli akurat promienie padają na klatkę/rękę. A przez to same plastiki też nie nagrzewają się aż tak bardzo i potem nie promieniują.
ODPOWIEDZ