Usterki występujące w Cupra Formentor

piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: piotriix »

Pisałeś o panelu i do niego odnosił się mój wpis.
Czyli co ma piernik.....
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Pisałem o różnych rzeczach, nie tylko o panelu:

"..Odpukać, ale poza panelem nie mam problemów, w najnowszym sofcie czujniki się nie wyłączają, nie restartuje tablet. Owszem cześć czujników przy bardzo złej pogodzie przestaje działać przez zabrudzenia, mróz, ale jest to normalne, prawidłowe działanie..."

Zła pogoda dotyczyła czujników, radzę czytać uważniej, jakie czujniki masz na panelu...
Kunbo
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2023, 09:17

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kunbo »

Formentor kupiony we wrześniu. Przebieg 3400 km. Obecnie oprogramowanie 1940.
Jak było zimniej nie działało otwieranie. Pomagało dłuższe przytrzymanie czujnika zamykania ale nie zawsze, szczególnie w drzwiach pasażera. Poza tym jak temp spadła poniżej -5 to po odpaleniu silnika, wyjściu z pojazdu i otwarcia tylnych lewych drzwi - samochód łączył się z serwisem. Udało mi się to nagrać i pojechałem do ASO to zgłosić (Plichta Gdańsk na Lubowidzkiej). Jak się okazało temat z otwieraniem jest im znany i zwalili na pogodę, ale jeśli chodzi o samoczynne dzwonienie to zrobili oczy. Dopiero po przeczytaniu tego wątku widzę że większość ma podobne problemy, a ASO musiało o tym wiedzieć więc mi ściemniali. Jestem już umówiony na wymianę panelu. Mają dać znać jak przyjedzie.
Ponadto zauważone usterki:
- bagażnik nie zawsze działa z czujnika na nogę i raz otworzył się do połowy
- front assist potrafi działać w ograniczeniu mimo, że wszystko jest czyste
- side assist raz działa, raz nie. Po zgłoszeniu w ASO stwierdzili że winny był brudny czujnik ale to bzdura bo dalej jest tak samo
- często w aplikacji mam komunikat że światła są włączone, co oczywiście jest nieprawdą
- fotel nie zawsze się ustawia do kluczyka.
- podczas jazdy system chce zmienić ustawienia kierowcy mimo że użytkownik jest prawidłowy,
- problem z łączeniem z AA ale mi akurat pomogło wejście w tryb programisty i poprzestawianiu ustawień.
To tyle.
Dodam tylko że może warto jak będziemy w ASO żądać od nich na piśmie, że nie są w stanie wyeliminować danego problemu tj. odblokowania auta z klamki? Ja w każdym razie planuje tak zrobić jak będę na wymianie panelu.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

@Kunbo w aplikacji nie zawsze jest stan aktualny, tylko ostatnio znany, kolega wyjaśniał chyba w tym wątku wcześniej. Aby był stan aktualny musisz w aplikacji pociągnąć w dół i przytrzymać kilka sekund wtedy aktualizuje stan, łączy się z samochodem.
Kunbo
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2023, 09:17

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Kunbo »

Horde pisze: 18 gru 2023, 18:32 @Kunbo w aplikacji nie zawsze jest stan aktualny, tylko ostatnio znany, kolega wyjaśniał chyba w tym wątku wcześniej. Aby był stan aktualny musisz w aplikacji pociągnąć w dół i przytrzymać kilka sekund wtedy aktualizuje stan, łączy się z samochodem.
Wiem o tym, ale to nie pomaga.
Adrianb9410
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2023, 23:56

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Adrianb9410 »

Cześć. Ogólnie kupiłem forka vz z 2 ręki, sprowadzony z niemiec. Leasing w G&G auto. Wszystko prześwietlone jak to pan sprzedający potwierdził. Podjechałem pod blok i chciałem zarejestrować użytkownika głównego - bez sukcesu.
Rok temu miałem tez forka vz tylko miał wypadek - kasacja. Użyłem konta jakie używałem w tym forku. Zalogować się do aplikacji mogę, w samochodzie również. natomiast mam całkowity bak dostępu do funkcji Cupry Connect. Utwożyłem nowe konto, również je opłaciłem - ponownie mogę być zalogowany w samochodzie i w telefonie - bez żadnych możliwości użytkowania aplikacji. Zarejestrować nowego konta w samochodzie nie mogę... Do sedna brak możliwości uworzenia użytkownika głównego, brak aplikacji sklep/store, brak możliwości utworzenia użytkownika głównego na obu kontach. Po zresetowaniu systemu do ustawień fabrycznych bez zmian. Czy ktoś może wiedzieć w czym tkwi problem? Ktoś miał podobnie???
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: KiMCIO »

Kunbo pisze: 18 gru 2023, 15:31 Formentor kupiony we wrześniu. Przebieg 3400 km. Obecnie oprogramowanie 1940.
Jak było zimniej nie działało otwieranie. Pomagało dłuższe przytrzymanie czujnika zamykania ale nie zawsze, szczególnie w drzwiach pasażera. Poza tym jak temp spadła poniżej -5 to po odpaleniu silnika, wyjściu z pojazdu i otwarcia tylnych lewych drzwi - samochód łączył się z serwisem. Udało mi się to nagrać i pojechałem do ASO to zgłosić (Plichta Gdańsk na Lubowidzkiej). Jak się okazało temat z otwieraniem jest im znany i zwalili na pogodę, ale jeśli chodzi o samoczynne dzwonienie to zrobili oczy. Dopiero po przeczytaniu tego wątku widzę że większość ma podobne problemy, a ASO musiało o tym wiedzieć więc mi ściemniali. Jestem już umówiony na wymianę panelu. Mają dać znać jak przyjedzie.
Ponadto zauważone usterki:
- bagażnik nie zawsze działa z czujnika na nogę i raz otworzył się do połowy
- front assist potrafi działać w ograniczeniu mimo, że wszystko jest czyste
- side assist raz działa, raz nie. Po zgłoszeniu w ASO stwierdzili że winny był brudny czujnik ale to bzdura bo dalej jest tak samo
- często w aplikacji mam komunikat że światła są włączone, co oczywiście jest nieprawdą
- fotel nie zawsze się ustawia do kluczyka.
- podczas jazdy system chce zmienić ustawienia kierowcy mimo że użytkownik jest prawidłowy,
- problem z łączeniem z AA ale mi akurat pomogło wejście w tryb programisty i poprzestawianiu ustawień.
To tyle.
Dodam tylko że może warto jak będziemy w ASO żądać od nich na piśmie, że nie są w stanie wyeliminować danego problemu tj. odblokowania auta z klamki? Ja w każdym razie planuje tak zrobić jak będę na wymianie panelu.
Witam w klubie! Te ASO to porażka, kłamią, kombinują, liczą że właścicielom się znudzi reklamowanie.
No nic, w nowym roku będę starał się sprzedać to auto i zamienić na jakieś które działa.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: MacGul »

Co do brudnych czujników parkowania to takie coś w internatach znalazłem :
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/ ... 3-0001.pdf
VZ 310
Maciej
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Horde »

Co do panelu to ...aso przysłało wiadomość "Poznaj funkcje w podsufitówce - na wszelki wypadek" :D
Widać nie znam funkcji i nie umiem obsługiwać i stąd te szaleństwa panelu :D
Swoją drogą od momentu połączenia już więcej nie dzwonił, ale nie wiem, czy to przypadek, czy wyższe temperatury na zewnątrz.
Teraz jedynie mam objaw, że panel nie zawsze działa, czasem jest martwy i nie reaguje na żaden przycisk.
Przy okazji odpowiedziałem na maila i przekazałem jakie to nowe funkcjonalności ma panel, których nie znają ;)
Awatar użytkownika
Dideq
Formenciarz VZ
Posty: 144
Rejestracja: 14 gru 2023, 07:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Dideq »

Kunbo pisze: 18 gru 2023, 15:31 Formentor kupiony we wrześniu. Przebieg 3400 km. Obecnie oprogramowanie 1940.
Jak było zimniej nie działało otwieranie. Pomagało dłuższe przytrzymanie czujnika zamykania ale nie zawsze, szczególnie w drzwiach pasażera. Poza tym jak temp spadła poniżej -5 to po odpaleniu silnika, wyjściu z pojazdu i otwarcia tylnych lewych drzwi - samochód łączył się z serwisem. Udało mi się to nagrać i pojechałem do ASO to zgłosić (Plichta Gdańsk na Lubowidzkiej). Jak się okazało temat z otwieraniem jest im znany i zwalili na pogodę, ale jeśli chodzi o samoczynne dzwonienie to zrobili oczy. Dopiero po przeczytaniu tego wątku widzę że większość ma podobne problemy, a ASO musiało o tym wiedzieć więc mi ściemniali. Jestem już umówiony na wymianę panelu. Mają dać znać jak przyjedzie.
Ponadto zauważone usterki:
- bagażnik nie zawsze działa z czujnika na nogę i raz otworzył się do połowy
- front assist potrafi działać w ograniczeniu mimo, że wszystko jest czyste
- side assist raz działa, raz nie. Po zgłoszeniu w ASO stwierdzili że winny był brudny czujnik ale to bzdura bo dalej jest tak samo
- często w aplikacji mam komunikat że światła są włączone, co oczywiście jest nieprawdą
- fotel nie zawsze się ustawia do kluczyka.
- podczas jazdy system chce zmienić ustawienia kierowcy mimo że użytkownik jest prawidłowy,
- problem z łączeniem z AA ale mi akurat pomogło wejście w tryb programisty i poprzestawianiu ustawień.
To tyle.
Dodam tylko że może warto jak będziemy w ASO żądać od nich na piśmie, że nie są w stanie wyeliminować danego problemu tj. odblokowania auta z klamki? Ja w każdym razie planuje tak zrobić jak będę na wymianie panelu.
Jakie opcje poprzestawiałeś w trybie programisty, jeśli mogę wiedzieć? Dzięki. :)
ODPOWIEDZ