Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Awatar użytkownika
Joanna
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2021, 12:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Joanna »

Niestety i ja dostałam wiadomość mailową od dilera 🙄.
Zamówiłam 1.5 w automacie i jak kolega powyżej uważam, że szukają w mniejszych pojemnościach osób które zrezygnują. A kamera 360 to coś co było na górze moich wyposażeniowych potrzeb to samo zresztą klapa...

Orientujecie się jak wyglada kwestia rezygnacji z zamowienia? 7 mcy w plecy, a z drugiej strony obawiam się że zrezygnuje z opcji na których mi zależy a auto i tak odbiorę za rok.

Tyle hajsu to kosztuje i tyle po drodze przeszkód które odbierają z tego radość 🙊
Jaro
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2022, 06:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Jaro »

Tylko czy warto rezygnować z zamówienia. Chyba mamy zagwarantowaną cenę taką jak w umowie. Od tego czasu już były podwyżki u wszystkich. Jak zrezygnuje i zamówię inne auto to już na pewno po nowych cenach nie takich jak te 5-7 miesięcy temu.
Ja na razie zostawiłem opcje kamery 360 i klapę. Zobaczymy co się wydarzy. Poza tym nie ma pewności że jak zrezygnuje to dostanę auto marzec/kwiecień.
Jeszcze nie czytałem tak dokładnie umowy czy jest tam coś co może przemawiać na naszą korzyść w przypadku gdy nie dotrzymają tego terminu dostarczenia auta który był w umowie.
Jakoś dla VZ5 to te części mają skoro się pojawił w cenniku, no chyba że po za mówieniu odbiór w 2024 :)
Smook82
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 08:21

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Smook82 »

Joanna pisze: 31 sty 2022, 17:17 Niestety i ja dostałam wiadomość mailową od dilera 🙄.
Zamówiłam 1.5 w automacie i jak kolega powyżej uważam, że szukają w mniejszych pojemnościach osób które zrezygnują. A kamera 360 to coś co było na górze moich wyposażeniowych potrzeb to samo zresztą klapa...

Orientujecie się jak wyglada kwestia rezygnacji z zamowienia? 7 mcy w plecy, a z drugiej strony obawiam się że zrezygnuje z opcji na których mi zależy a auto i tak odbiorę za rok.

Tyle hajsu to kosztuje i tyle po drodze przeszkód które odbierają z tego radość 🙊
Witaj.
Moja narzeczona zamawiała Formenora 1,5 DSG pod koniec sierpnia w Carsed Warszawa. Wyprodukował się pod koniec grudnia i od 2 tyg. Magda śmiga już nową Cupra. Z wyposażenia dodatkowego oprócz automatu była m.in el. klapa ( to był must have), elementy ledowe na desce we wnętrzu, i jakiś pakiet bezpieczeństwa. Kamer nie 360 nie chciała, w serii jest tylna i w zasadzie wystarcza. W swoim aucie innej marki mam takie wyposażenie i to wg mnie zbędny bajer.
W Carsedzie uzyskaliśmy info, że mają teraz ciśnienie na produkcje 1,5 i w zasadzie 85% aut które przychodzą są w tej wersji. Być może coś nawet na stocku się pojawi, bo pracownicy zamawiali niby dla siebie z rabatem pracowniczym. Szczerze, ja bym jeszcze zaczekał, bo na ten moment na wszystko się czeka (koleżanka zamówiła BMW 4GC w sierpniu i ma dostać w lipcu 2022r), chyba, że podoba Ci się Lexus UX, one są od ręki dostępne.
Życzę szybkiej dostawy samochodu!!! i pozdrawiam
kubakw8
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2022, 08:33

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kubakw8 »

Jaro pisze: 31 sty 2022, 17:39 Jakoś dla VZ5 to te części mają skoro się pojawił w cenniku, no chyba że po za mówieniu odbiór w 2024 :)
Pytałem o VZ5 w kontekście naszej sytuacji i dla VZ5 oczywiście części się znajdą, bo kamera 360 i klapa to tam wyposażenie standardowe i firma zakłada, że wszystkie 7000 sztuk ma powstać w 2022r., więc one będą zabierać komponenty z tańszych egzemplarzy. Jest to nie fair, ale rozumiem, bo na VZ5 zarabiają najwięcej. Generalnie poza VZ5 to im uboższa konfiguracja, tym szybciej potrafią wyprodukować auto. Pewnie stąd większa liczba wersji 1.5, bo one pewnie najczęściej są konfigurowane "budżetowo".
Jaro pisze: 31 sty 2022, 17:39 Tylko czy warto rezygnować z zamówienia. Chyba mamy zagwarantowaną cenę taką jak w umowie. Od tego czasu już były podwyżki u wszystkich. Jak zrezygnuje i zamówię inne auto to już na pewno po nowych cenach nie takich jak te 5-7 miesięcy temu.
Ja na razie zostawiłem opcje kamery 360 i klapę. Zobaczymy co się wydarzy. Poza tym nie ma pewności że jak zrezygnuje to dostanę auto marzec/kwiecień.
Jeszcze nie czytałem tak dokładnie umowy czy jest tam coś co może przemawiać na naszą korzyść w przypadku gdy nie dotrzymają tego terminu dostarczenia auta który był w umowie.
Moim zdaniem nie warto teraz rezygnować. Tak jak piszesz, masz gwarancję ceny, a nie jestem pewien, czy dla nowych zamówień wciąż obowiązują takie same zasady. Wydaje mi się, że przy dłuższych oczekiwaniach już tę gwarancję ceny wycofali. A czas oczekiwania jest wszędzie dość długi. Jasne, niektóre modele niektórych marek można mieć teoretycznie w 4 miesiące, ale raczej wybierając auto dla siebie na ładnych kilka lat wybieramy coś co nam się podoba, a nie to co akurat będzie szybciej. Pomijam te przypadki, gdzie osoby czekają już po 8-9 miesięcy bez wyznaczonej daty produkcji, bo to jest niepoważne. Natomiast termin w umowie jest moim zdaniem jedynie szacowany i nie sądzę, żeby coś się dało ugrać nawet przy bardzo długiej obsuwie.

Ja zrezygnowałem tylko z kamery 360. Byłoby dobrze ją mieć, ale czujniki dookoła auta + kamera cofania są wystarczające. Nie mam odwagi sprawdzić prawdziwości zapewnień o odbiorze w 2023r. Elektryczną klapę zostawiam, bo podobno jest z nią znacznie mniejszy problem, ale będę się starał monitorować sytuację.
Awatar użytkownika
Joanna
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2021, 12:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Joanna »

Smook82 pisze: 31 sty 2022, 20:28
Joanna pisze: 31 sty 2022, 17:17 Niestety i ja dostałam wiadomość mailową od dilera 🙄.
Zamówiłam 1.5 w automacie i jak kolega powyżej uważam, że szukają w mniejszych pojemnościach osób które zrezygnują. A kamera 360 to coś co było na górze moich wyposażeniowych potrzeb to samo zresztą klapa...

Orientujecie się jak wyglada kwestia rezygnacji z zamowienia? 7 mcy w plecy, a z drugiej strony obawiam się że zrezygnuje z opcji na których mi zależy a auto i tak odbiorę za rok.

Tyle hajsu to kosztuje i tyle po drodze przeszkód które odbierają z tego radość 🙊
Witaj.
Moja narzeczona zamawiała Formenora 1,5 DSG pod koniec sierpnia w Carsed Warszawa. Wyprodukował się pod koniec grudnia i od 2 tyg. Magda śmiga już nową Cupra. Z wyposażenia dodatkowego oprócz automatu była m.in el. klapa ( to był must have), elementy ledowe na desce we wnętrzu, i jakiś pakiet bezpieczeństwa. Kamer nie 360 nie chciała, w serii jest tylna i w zasadzie wystarcza. W swoim aucie innej marki mam takie wyposażenie i to wg mnie zbędny bajer.
W Carsedzie uzyskaliśmy info, że mają teraz ciśnienie na produkcje 1,5 i w zasadzie 85% aut które przychodzą są w tej wersji. Być może coś nawet na stocku się pojawi, bo pracownicy zamawiali niby dla siebie z rabatem pracowniczym. Szczerze, ja bym jeszcze zaczekał, bo na ten moment na wszystko się czeka (koleżanka zamówiła BMW 4GC w sierpniu i ma dostać w lipcu 2022r), chyba, że podoba Ci się Lexus UX, one są od ręki dostępne.
Życzę szybkiej dostawy samochodu!!! i pozdrawiam
Trochę mam presję na samochód, bo za 3mce nie będę miała czym jeździć 🙈. Jeśli chodzi o 1.5 to ja akurat dosyć mocno swoją doposażyłam. Ma mi starczyć na dobrych kilka lat i w takiej wersji właśnie samochod chciałam, dlatego zamówiłam nowy zamiast wziąć w lipcu z placu i już dawno jeździć. Jeśli chodzi o minusy zerwania umowy to na pewno to, że teraz wszystko droższe niż w lipcu '21 a druga sprawa też będzie trzeba czekać a już czekam 7 mcy. Gdyby jescze rezygnacja z opcji dawała gwarancje terminu ;) .

No nic chyba rozejrzę się za jakaś cesją leasingu na fajnie doposażony samochod- nie cuprę oczywiście.
Adam1333
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2022, 15:20

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Adam1333 »

Witam właśnie dziś też dostałem wiadomość że albo zrezygnuję z kamer 360 albo nie wiadomo kiedy samochód będzie . To już po porostu żenada nie dość że czekam prawie rok to jeszcze takie niespodzianki .
Jaro
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2022, 06:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Jaro »

Ja zrezygnowałem tylko z kamery 360. Byłoby dobrze ją mieć, ale czujniki dookoła auta + kamera cofania są wystarczające. Nie mam odwagi sprawdzić prawdziwości zapewnień o odbiorze w 2023r. Elektryczną klapę zostawiam, bo podobno jest z nią znacznie mniejszy problem, ale będę się starał monitorować sytuację.
A czy można wiedzieć o ile pomniejszyli Ci cenę auta po rezygnacji z tych kamer 360 ?
To było kiedyś w pakiecie comfort więc ciekawe jak to policzą
kubakw8
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2022, 08:33

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kubakw8 »

Jaro pisze: 31 sty 2022, 23:56 A czy można wiedzieć o ile pomniejszyli Ci cenę auta po rezygnacji z tych kamer 360 ?
To było kiedyś w pakiecie comfort więc ciekawe jak to policzą
Ja miałem poza pakietem, więc mi odejmą po prostu cenę za tę opcję, która była w konfiguracji samochodu.

Jak będzie w przypadku "rozebrania" pakietu to nie wiem. Mogą obniżyć cenę o kwotę opcji zamawianej oddzielnie (co byłoby wg mnie uczciwe patrząc też na niedogodności jakie mamy z winy producenta), albo będą wyliczać jakieś magiczne formuły ile w wycenie ich księgowych ta opcja w pakiecie była warta (nie zdziwię się jeżeli jednak tak będzie).
Awatar użytkownika
Joanna
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2021, 12:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Joanna »

Jaro pisze: 31 sty 2022, 23:56
Ja zrezygnowałem tylko z kamery 360. Byłoby dobrze ją mieć, ale czujniki dookoła auta + kamera cofania są wystarczające. Nie mam odwagi sprawdzić prawdziwości zapewnień o odbiorze w 2023r. Elektryczną klapę zostawiam, bo podobno jest z nią znacznie mniejszy problem, ale będę się starał monitorować sytuację.
A czy można wiedzieć o ile pomniejszyli Ci cenę auta po rezygnacji z tych kamer 360 ?
To było kiedyś w pakiecie comfort więc ciekawe jak to policzą
Zapytałam o to mojego sprzedawcę i powiedział, że kamery 360 to około 2tys (ceny lipcowe).
Awatar użytkownika
Joanna
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2021, 12:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Joanna »

Czy ktoś z was już zrezygnował z tych opcji i dostał nowy proponowany termin produkcji?
ODPOWIEDZ