VZ 310KM pytanie o olej

Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: Charls »

MisterBolt pisze: 26 cze 2024, 13:02 Trzeba jechać do nich żeby mieć gwarancję? Wiesz czy będzie mi to migać cały czas jak minie termin?
Jak chcesz zachować gwarancję musisz wymienić u nich lub zgodnie z GVO w innym serwisie/warsztacie który ma uprawnienia do dokonaniu wpisu w książkę elektroniczną.

Dopóki nie zresetujesz wskazania to komunikat będzie cały czas.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: slawlik »

W samochodzie jest jeszcze czujnik jakości oleju i może dlatego wcześniej ci się serwis wymiany zapalił
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1132
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: Charls »

Czujnik jakości który działa na podstawie algorytmu jak liczba rozruchów, obciążenie termiczne silnika, pokonywane dystanse itp... bo z badaniem oleju to on nie ma nic wspólnego. Co do kwestii to Cupra ma stałe przeglądy co 30 tys. km lub 2 lata w zależności co nastąpi wcześniej lub 15 tys. km w zależności od kodu PR QI4 lub QI6 o ile się nie mylę no chyba że się e mylę więc niech mnie ktoś poprawi :D . Niech kolega może dobrze obliczy dni lub kilometry.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: rsmiech »

Na 30kkm pojechałem do ASO dla świętego spokoju i na kawę. Przy każdej samodzielnej wymianie oleju, co około 10kkm (pierwsza po 2kkm) korygowałem sobie przez OBD11 okres i dystans do serwisu. Niestety będziesz miał cały czas ten komunikat.
Czyli teraz masz 23kkm? Interwał serwisoy jest co 30kkm lub 2 lata. To umówisz się z nimi wtedy co prędzej nastąpi. A komunikat usuniesz przez OBD11 lub z zestawu wskaźnków. Ustaw pokrętłem na kierownicy na środkowym panelu pomiędzy licznikami widok formentora gdzie pojawia się dzienny przebieg oraz zasięg (jest on jednak zasłaniany przez komunikat "przytrzymaj przycisk OK aby wejść do ustawien") wejdź w te ustawienia i tam możesz zresetować termin serwisu czy oleju.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: VZ 310KM pytanie o olej

Post autor: MisterBolt »

Mam 13kkm. Teraz wiadomo dlaczego dopiero teraz wyświetla mi te info o wymianie oleju. Bo jak wymieniałem po 2kkm to po jakimś czasie odkryłem te opcje i sam zresetowałem, a teraz nie mogłem tego znaleźć bo miałem inny widok zegarów włączony, na którym nie ma tej opcji wejścia w menu serwisowe 😅
Dzięki rsmiech, problem zażegnany 🥳
2023 VZ 310KM
ODPOWIEDZ