Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
MIchal149
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2022, 10:14

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: MIchal149 »

Wczoraj zadzwoniła do mnie Pani z Dynamika w sprawie zamówienia. Poza tym, że się przedstawiła i wyciągnąłem od niej kilka info to nie wiem nic dalej. Moje info może rozwieje trochę wątpliwości:

1. Dealer ma bazę zamówień która codzienne jest aktualizowana z tym jakie fabryka daje info o kolejnych etapach- jeśli jest zmiana statusu taki koordynator kontaktuje się z zamawiającym i przekazuje info.
2. Jeśli w ciągu miesiąca od pierwszego kontaktu nic się nie zmieniło( brak zmiany statusu zamówienia), pani dzwoni i informuje, że nic się nie zmieniło: D
3. W PL tylko Dealer ma możliwość weryfikacji statusu zamówionego samochodu- z tego co się dowiedziałem podobno w innych krajach zamawiający sam może to sprawdzać ale u nas to nie działa.
4. kolejny kontakt z jej strony najpóźniej będzie 20.01.2023 chyba ze fabryka wcześniej zmieni status mojego zamówienia:)


Tak by to wyglądało :D
Lududuloq
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:09

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Lududuloq »

MIchal149 pisze: 20 gru 2022, 08:28 Wczoraj zadzwoniła do mnie Pani z Dynamika w sprawie zamówienia. Poza tym, że się przedstawiła i wyciągnąłem od niej kilka info to nie wiem nic dalej. Moje info może rozwieje trochę wątpliwości:

1. Dealer ma bazę zamówień która codzienne jest aktualizowana z tym jakie fabryka daje info o kolejnych etapach- jeśli jest zmiana statusu taki koordynator kontaktuje się z zamawiającym i przekazuje info.
2. Jeśli w ciągu miesiąca od pierwszego kontaktu nic się nie zmieniło( brak zmiany statusu zamówienia), pani dzwoni i informuje, że nic się nie zmieniło: D
3. W PL tylko Dealer ma możliwość weryfikacji statusu zamówionego samochodu- z tego co się dowiedziałem podobno w innych krajach zamawiający sam może to sprawdzać ale u nas to nie działa.
4. kolejny kontakt z jej strony najpóźniej będzie 20.01.2023 chyba ze fabryka wcześniej zmieni status mojego zamówienia:)


Tak by to wyglądało :D
Do mnie zadzwonił wczoraj sprzedawca z informacją, że auto jest już wyprodukowane i w ciągu 3-4 tygodni będzie w salonie :D
Cupra Szczecin
Lududuloq
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:09

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Lududuloq »

Dodam tylko, że auto zamówiliśmy pod koniec października jako "dostępne od ręki" i miało być u nas w połowie listopada.
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Lududuloq pisze: 21 gru 2022, 13:52 Dodam tylko, że auto zamówiliśmy pod koniec października jako "dostępne od ręki" i miało być u nas w połowie listopada.

hej
a jak wersja i dodatki, dzięki
Lududuloq
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:09

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Lududuloq »

wojciech pisze: 21 gru 2022, 15:27
Lududuloq pisze: 21 gru 2022, 13:52 Dodam tylko, że auto zamówiliśmy pod koniec października jako "dostępne od ręki" i miało być u nas w połowie listopada.

hej
a jak wersja i dodatki, dzięki
1.5 TSI 150 KM DSG,

Fotele kubełkowe, elektrycznie regulowane
Pakiet Comfort +
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

1.5 wychodzi na to ze sie szybciej produkują. Ja zamówiłem 2 sztuki: 1.5 i 2.0 w sierpniu. 1.5 maja skladac na dniach a o 2.0 nic nie wiadomo.
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Oskar pisze: 22 gru 2022, 10:36 1.5 wychodzi na to ze sie szybciej produkują. Ja zamówiłem 2 sztuki: 1.5 i 2.0 w sierpniu. 1.5 maja skladac na dniach a o 2.0 nic nie wiadomo.
ok, tylko żeby sprawnie przeszedł ( 1.5) przez produkcję, nieraz stoją tam po kilka tygodni, mój też 1.5 wszedł do prod ok 15 listopada i dalej na produkcji :(
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

wojciech pisze: 22 gru 2022, 11:14
Oskar pisze: 22 gru 2022, 10:36 1.5 wychodzi na to ze sie szybciej produkują. Ja zamówiłem 2 sztuki: 1.5 i 2.0 w sierpniu. 1.5 maja skladac na dniach a o 2.0 nic nie wiadomo.
ok, tylko żeby sprawnie przeszedł ( 1.5) przez produkcję, nieraz stoją tam po kilka tygodni, mój też 1.5 wszedł do prod ok 15 listopada i dalej na produkcji :(
Ja bym sie cieszyl nawet z takiego toku produkcji :D moze brakuje tych kamer standardowych dlatego wszystkim wciskaja 360
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Forementowcy, pochwalcie się zmianami poświątecznymi w statusach zamówień :D
Kris2020
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2022, 21:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kris2020 »

wojciech pisze: 29 gru 2022, 08:30 Forementowcy, pochwalcie się zmianami poświątecznymi w statusach zamówień :D
Dostałem informację o produkcji w połowie stycznia. Zamówiony koniec lutego
ODPOWIEDZ