Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Wu_M
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2023, 19:14

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Wu_M »

Kris2020 pisze: 10 sty 2023, 16:01 Witam, dzwoniłem wczoraj zapytać czy coś nowego wiadomo ale diler coś kręci albo sam nie wie kiedy będzie auto. W grudniu mówił że produkcja zaplanowana na styczeń a teraz inna osoba z salonu mówi że nie widzi terminu produkcji. Auto zamówione w lutym, cena już na rok modelowy 2023 , żeby się nie okazało ze bedzie rok modelowy 24. :D czy ktoś ma zamówiony również w okolicach luty, marzec 2022 i jeszcze nie ma informacji?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tą ceną, ale w moim przypadku zapewnienia ze strony salonu, że cena zostaje taka jak w momencie podpisania czyli z czerwca 2022 r. Nie ma mowy o jakichkolwiek podwyżkach ceny pomimo, że auto zostanie wyprodukowane już jako rok modelowy 2023 :) tak więc myślę, że nie ma co panikować z tymi zmianami cen dla tych co zamówili i wciąż oczekują :)
A tak poza tym to Cupra podniosła naprawdę minimalnie ceny swoich aut w porównaniu z tym co zrobiły inne marki. Przykładowo Mercedes z ceny katalogowej 159 tys. podniósł cenę na 176 tys. :)
Jedynie polecam brać pakiety serwisowe tym co się wahają, bo ich ceny mają wzrosnąć dosyć mocno. Nie wiem czy akurat będzie tak w przypadku Cupry, ale inni już podnieśli nawet o kilkanaście procent :)
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Wu_M pisze: 11 sty 2023, 21:03
Kris2020 pisze: 10 sty 2023, 16:01 Witam, dzwoniłem wczoraj zapytać czy coś nowego wiadomo ale diler coś kręci albo sam nie wie kiedy będzie auto. W grudniu mówił że produkcja zaplanowana na styczeń a teraz inna osoba z salonu mówi że nie widzi terminu produkcji. Auto zamówione w lutym, cena już na rok modelowy 2023 , żeby się nie okazało ze bedzie rok modelowy 24. :D czy ktoś ma zamówiony również w okolicach luty, marzec 2022 i jeszcze nie ma informacji?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tą ceną, ale w moim przypadku zapewnienia ze strony salonu, że cena zostaje taka jak w momencie podpisania czyli z czerwca 2022 r. Nie ma mowy o jakichkolwiek podwyżkach ceny pomimo, że auto zostanie wyprodukowane już jako rok modelowy 2023 :) tak więc myślę, że nie ma co panikować z tymi zmianami cen dla tych co zamówili i wciąż oczekują :)
A tak poza tym to Cupra podniosła naprawdę minimalnie ceny swoich aut w porównaniu z tym co zrobiły inne marki. Przykładowo Mercedes z ceny katalogowej 159 tys. podniósł cenę na 176 tys. :)
Jedynie polecam brać pakiety serwisowe tym co się wahają, bo ich ceny mają wzrosnąć dosyć mocno. Nie wiem czy akurat będzie tak w przypadku Cupry, ale inni już podnieśli nawet o kilkanaście procent :)
Niestety dalej temat stoi, status "w produkcji", dziś dostałem info. Macie może jakieś optymistyczne informacje ???, pozdrawiam.
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: RyBoL »

Pytanie do osób, które wciąż czekają na Formentory, które już powinny być. Braliście w swoich zamówieniach kamery cofania czy system kamer 360? Widzę, że w cenniku jest informacją o tym, że kamery cofania są niedostępne do zamówienia także wygląda to na jakiś bardzo duży problem z kamerami, że aż je wycofali.
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
jordan512
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: jordan512 »

RyBoL pisze: 21 sty 2023, 20:37 Pytanie do osób, które wciąż czekają na Formentory, które już powinny być. Braliście w swoich zamówieniach kamery cofania czy system kamer 360? Widzę, że w cenniku jest informacją o tym, że kamery cofania są niedostępne do zamówienia także wygląda to na jakiś bardzo duży problem z kamerami, że aż je wycofali.
Co prawda dopiero niedawno zamowilem ale dealer z poludnia kraju powiedzial mi ze aktualnie wziecie kamery 360 PRZYSPIESZA produkcje. Wczesniej byla to rzecz ktora zwalniala produkcje, natomiast na stronie sa niaktualne informacje. Wyglada jakby mieli za duzo tych kamer.

Zamowiony tydzien temu, czas oczekiwania 4-6 miesiecy, ostatni termin na wrzesien.
cn88
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2023, 10:39

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: cn88 »

Jaką wersję silnikową zamówiłeś? Brałeś kamery 360 czy zostałeś tylko przy cofania?
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

Tak mowia ze przyspiesza ale watpie. Zamowilem 190KM w sierpniu bez 360, w grudniu domowilem 360 i do tej pory cisza (nie ruszyla produkcja) wiec nie wiem jak to ma przyspieszyc :D poza tym nawet jak ruszy to sie czyta ze to nie oznacza ze za 2 miesiace auto otrzymasz :D bo na produkcji stoja miesiacami
jordan512
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: jordan512 »

Oskar pisze: 23 sty 2023, 14:24 Tak mowia ze przyspiesza ale watpie. Zamowilem 190KM w sierpniu bez 360, w grudniu domowilem 360 i do tej pory cisza (nie ruszyla produkcja) wiec nie wiem jak to ma przyspieszyc :D poza tym nawet jak ruszy to sie czyta ze to nie oznacza ze za 2 miesiace auto otrzymasz :D bo na produkcji stoja miesiacami
A jaki masz "ostateczny" termin odbioru ? Chodzi mi o ta date z 1 punktu umowy rezerwacyjnej, ciekawy jestem jak to wyglada.

Wzialem 2.0 z kamera 360. Po dodaniu koloru matowy mag tech dowiedzialem sie ze jeszcze bardziej to przedluzy ale mi to absolutnie nie przeszkadza.
cn88
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2023, 10:39

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: cn88 »

Ja zamawiałem pod koniec listopada i daty nie mam wpisanej żadnej :mrgreen:
Zamówiłem tylko z kamerą cofania bo wtedy jeszcze kamery 360 wydłużały produkcję. Kilka dni po zamówienie dostałem info że wstępna produkcja to maj od tego czasu nikt się ze mną nie kontaktował.
Mi też się nie śpieszy, jednak czuję że ten "maj" to będzie koniec tego roku ;)
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

Mi napisali 4-6 na początku. W 5 miesiącu poprawili sie na 6-8 :lol: a jak dzwoniłem to powiedzieli ze około roku będzie oczekiwania
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Oskar pisze: 25 sty 2023, 08:31 Mi napisali 4-6 na początku. W 5 miesiącu poprawili sie na 6-8 :lol: a jak dzwoniłem to powiedzieli ze około roku będzie oczekiwania
Oczekiwanie ok roku wskazali na silnik 1.5 czy 2.0 ?, chyba że motor tu nie ma znaczenia tylko wyposażenie. Wychodzi ( wg postów) na to że kamery są na dziś mega problemem i nie wiemy czy cofania czy 360, chyba że wskoczył jeszcze inny problem, powodzenia.
ODPOWIEDZ