Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

TomekT pisze: 12 wrz 2021, 15:18
Strasznie długo, zwłaszcza, że patrząc po forum brytyjskim, do salonów płyną już realizacje zamówień majowych. Co masz dodatkowego w konfiguracji? Ja zamawiałem 190 KM w czerwcu i forek ma się produkować w najbliższym tygodniu, według informacji sprzed ~miesiąca. Póki co, ani odwołane, ani potwierdzone.
Właśnie nic szczególnego nie mam, ładowarka, alarm i nawigacja, bez szklanego dachu, DCC, czy kubełków... Handlowiec mówi, że nic nie może i trzeba czekać , tylko irytujące jest , że auta zamówione 2 miesiące później spływają do salonów.
Zamówienia nie są realizowane na podstawie terminu zgłoszenia. Na produkcję puszczane są partie o podobnej konfiguracji, dlatego jedni czekają dłużej, inni krócej.
Poza tym fabryka w Hiszpanii według tamtejszego daily news i oraz informacji z ich forum stoi w piątki i czasami też w czwartki.


Ja dostałem już tyle sprzecznych informacji, że poprosiłem o kontakt tylko wtedy gdy będzie już coś potwierdzone.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Krzysztof »

Przy okazji, gdybyście chcieli na bieżąco śledzić informacje o zatrzymaniu albo ograniczeniu produkcji w Martorell, polecam hiszpańską stronę cocheglobal.com. Wg najnowszych wieści jutro i pojutrze (13-14.09.2021) produkcja będzie wstrzymana z wiadomych przyczyn:
https://www.cocheglobal.com/industria/s ... 0_102.html
Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, więc nie dziwię się, że dilerzy często nie mówią nic konkretnego.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

Jeszcze wyczytałem, że priorytet produkcji ma hybryda. Poza nią najwięcej produkują 1.5 oraz 2.0 310.
2.0 190 mają zwiększyć produkcję końcem września / początkiem października.

Ja pewnie dłużej poczekam. U mnie jest wszystko z wyjątkiem pełnej skóry i panoramy.
wielkimurad
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2021, 18:16

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wielkimurad »

Hej,
Informacja z wczoraj.
Skonczyly sie wyswietlacze 12 caly. Z tego powodu zostal wycofany pakiet Comfort oraz Navi+ dla zwyklego Formentora. Nie ma juz mozliwosci zamowienia Formentora (oprocz VZ) z tym ekranem i z nawigacją...
Samochodu juz zamowione z powyzszymi pakietami będą dostarczane z ekranem 10 cali o z ceną pomniejszoną o 500 zl.
słabo.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

wielkimurad pisze: 16 wrz 2021, 07:59 Hej,
Informacja z wczoraj.
Skonczyly sie wyswietlacze 12 caly. Z tego powodu zostal wycofany pakiet Comfort oraz Navi+ dla zwyklego Formentora. Nie ma juz mozliwosci zamowienia Formentora (oprocz VZ) z tym ekranem i z nawigacją...
Samochodu juz zamowione z powyzszymi pakietami będą dostarczane z ekranem 10 cali o z ceną pomniejszoną o 500 zl.
słabo.
Skąd to info?
wielkimurad
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2021, 18:16

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wielkimurad »

od dealera i z konfiguratora
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Krzysztof »

Z najnowszego artykułu nt. zatrzymania produkcji w Martorell (co nastąpiło znów w tym tygodniu):

"The Martorell factory will continue to suffer stoppages due to (...) the strategy of the Volkswagen group and other manufacturers to ration this component and give priority to higher-value models and electric ones to avoid fines for exceeding the emission limits of CO2 from the European Commission." (To automatyczne tłumaczenie z hiszpańskiego.)

Biorąc pod uwagę, że zbliża się koniec roku i koncerny wiedzą, ile im brakuje do utrzymania limitów CO2 (a pewnie sporo brakuje Seatowi / Cuprze), można liczyć się z odsuwaniem produkcji benzyniaków na rzecz plug-inów. Produkcja mojego miała się już rozpocząć, według wieści sprzed miesiąca. Nie rozpoczęła się.
mike
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2021, 00:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mike »

Ja w połowie czerwca zamówiłem 190 ze wszystkim oprócz panoramy, skóry i webasto. Niby ma być pod koniec października, tak twierdzi dealer, choć przy zamawianiu maksymalny termin był podany na 5.5 mc.

Na razie żadnego info w jedną czy drugą stronę. Pocieszające jest to, że nowsze wersje dostaną lepsze oprogramowanie / sprzęt, ale znów martwi mnie ten 10 calowy ekran. To w sumie dalej dużo i 12 nie wydaje się konieczna, o ile cala reszta śmiga podobnie. Ma ktoś ten 10 calowy i może się wypowiedzieć? A najlepiej jeszcze porównać do 12?
rogal127
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2021, 09:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: rogal127 »

Porto7777 pisze: 19 sie 2021, 10:15 Zamówiłem 190 kucyków w marcu. dach panorama ,dcc ,beats,hak ,skora. Potwierdzona produkcja 37 tydzien.Odbior polowa pazdziernika Zaliczka 5.tys w razie rezygnacji zwrotna
Cześć, ja też mam potwierdzona produkcję 190km na 37 tydzień, i sprzedawca ma dzwonić do mnie jak już auto będzie w Polsce. Wiesz może coś więcej? Do kiedy można się spodziewać zakończenia produkcji z 37 tygodnia np?
Porto7777
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2021, 10:02

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Porto7777 »

Prawdopodobnie w tym tygodniu ,bedę dzwonił do salonu w piątek
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ