Ceramika

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Ceramika

Post autor: mar3k »

Czy ktoś z Was ma u siebie ceramikę? Jak to się sprawdza w praktyce i zainwestowalibyście jeszcze raz ;)?
Furmanos
Formenciarz
Posty: 57
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:47
Lokalizacja: Myślenice
Silnik: DNFB
Been thanked: 2 times

Re: Ceramika

Post autor: Furmanos »

U siebie mam ceramikę i PPF na froncie i tylnym zderzaku. Ogólnie auto łatwiej się myje , też trudniej się brudzi także według mnie warto.
Cupra Formentor VZ STAGE1 + ic do88 431KM 546NM
Awatar użytkownika
GOVELOZ
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 10:50

Re: Ceramika

Post autor: GOVELOZ »

U siebie mam HYPERNITY SH COATING od Fxa. Cudów nie ma - auto trzeba dalej myć ... no ale po umyciu afekt jest bardzo fajny. Pięknie się szkli a kolor jest głęboki. Tak jak kolega wyżej napisał, zdecydowanie łatwiej się myje ... a auto nawet jak się trochę przybrudzi - to dalej się świeci :D
Awatar użytkownika
CrokiET
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:49

Re: Ceramika

Post autor: CrokiET »

Dostałem ceramikę w "gratisie". Ku mojemu zaskoczeniu po 4 miesiącach w porządku się zachowuje, więc nie jest to najtańszy szrot, nałożony bez umiejętności, tylko porządna robota. Szacunek dla chłopaków z Biacomex Białystok.
VZ 310KM
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47

Re: Ceramika

Post autor: Michal »

W moim przypadku zaprzyjaźniona firma z dealerem nałoży bezbarwną folię full front (zderzak, reflektory, maska, błotniki, słupki a, nadszybie, lusterka) + progi, tylna część zderzaka.

Odnośnie ceramiki to tylko przypomnę dla tych, którzy nie wiedzą. Nie myjcie na myjniach bezdotykowych pierwszym programem. Tylko czystą wodą a najlepiej zdemineralizowaną.
A jeśli myjecie pod domem to sprawdźcie czy wasza chemia nadaje się do ceramiki.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Ceramika

Post autor: Krzysztof »

Michal pisze: 17 sie 2021, 12:53 W moim przypadku zaprzyjaźniona firma z dealerem nałoży bezbarwną folię full front (zderzak, reflektory, maska, błotniki, słupki a, nadszybie, lusterka) + progi, tylna część zderzaka.
Jak Cię to wyszło finansowo? Zastanawiam się nad ceramiką albo folią, jak już dowiem się, kiedy będzie samochód do odbioru.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47

Re: Ceramika

Post autor: Michal »

Krzysztof pisze: 17 sie 2021, 13:01
Michal pisze: 17 sie 2021, 12:53 W moim przypadku zaprzyjaźniona firma z dealerem nałoży bezbarwną folię full front (zderzak, reflektory, maska, błotniki, słupki a, nadszybie, lusterka) + progi, tylna część zderzaka.
Jak Cię to wyszło finansowo? Zastanawiam się nad ceramiką albo folią, jak już dowiem się, kiedy będzie samochód do odbioru.
w przybliżeniu, 6500 brutto za całość
za ceramikę chcieli 3700 brutto

ceramika nie chroni jednak przed kamieniami
Awatar użytkownika
PiTT
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:54

Re: Ceramika

Post autor: PiTT »

spoko opcja jest tez twardy wosk, koszt nie przekracza raczej 600zl a mocno ulatwia mycie, wiadomo nie jest to ceramika, ale tez w moim przypadku na paru autach w zupelnosci wystarczalo na ok rok mycia na bezdotykowych.
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 43
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Ceramika

Post autor: Andremil »

Ktoś jeszcze przerabiał ceramikę na macie? U mnie tak średnio to wychodzi - zostają kropelki wody po myciu których cienie widać po wyschnięciu - jedyne wyjście to wysuszenie powierzchni mikrofibrą...
Formentor VZ
Obrazek
Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Ceramika

Post autor: rydel »

Andremil pisze: 22 paź 2021, 12:02 Ktoś jeszcze przerabiał ceramikę na macie? U mnie tak średnio to wychodzi - zostają kropelki wody po myciu których cienie widać po wyschnięciu - jedyne wyjście to wysuszenie powierzchni mikrofibrą...
Dlatego zastanawiam się nad folią.
ODPOWIEDZ