Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 517
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: TSI DPCA
Has thanked: 74 times
Been thanked: 46 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Charls »

A po zamówieniu skonfigurowanego auta możesz domawiać jeszcze jakieś dodatki? Nie mówię tutaj o dywanikach gumowych czy welurowych albo piesku z kiwającą głową. Co masz na myśli pisząc "ale dodatków, gadzetów do samochodu jest cała masa"?
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

marcin90.10 pisze: 18 mar 2024, 22:07
alfiorz pisze: 18 mar 2024, 08:05 Kwestia gadżetów - było negocjować przed podpisaniem umowy. wg mnie to już keczup po frytkach.
Spokojnie, nic jeszcze nie podpisywałem. Na razie samochód zamówiony i czekam, dopiero jak będzie w kraju ruszą dokumenty. Dlatego pytam czy już mogę coś negocjować.
Co do koloru to będzie Magnetic Tech. Detailer to mój znajomy więc termin raczej znajdzie ;) Chyba odpuszczę te tablice...za dużo zachodu
Miałem na myśli zamówienie. Już wynegocjowałeś dobry rabat. Teraz to co najwyżej gest ze strony sprzedawcy.

Odnośnie lakieru - Magnetic Tech jest genialny jeśli chodzi o maskowanie brudu. Auto po 2 tygodniach bez mycia wygląda lepiej niż czarny po 2 dniach. Ale tak samo dobrze maskuje wszelkie niedociągnięcia/uszkodzenia. Także jak nie masz dużego doświadczenia i dobrego oka - nie masz szans na ocenę czy lakier nie jest uszkodzony. mam na myśli drobne otarcia, czy hologramy po niewłaściwym myciu, bo jakieś grube ewidentne babole pewnie zobaczysz. mało tego kiedy jest nieumyty brud i resztki kleju z folii ochronnych możesz wziąć za uszkodzenia. A jak uwagi zgłosi detailer - to w salonie możesz usłyszeć - to nie my - to on.
ps. tak mi się jeszcze przypomniało - zwróć uwagę na kierownicę, czy skóra nie jest pozaciągana. Zweryfikuj, czy przyszli kierowcy nie noszą biżuterii z ostrymi krawędziami, bo bardzo łatwo uszkodzić skórę na kierownicy (np. zamkiem od kurtki przy wsiadaniu)
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: marcin90.10 »

alfiorz pisze: 19 mar 2024, 09:17 Przegląd tematu: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?
Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?Cytuj alfiorz
autor: alfiorz » 19 mar 2024, 09:17

marcin90.10 pisze: ↑
alfiorz pisze: ↑Kwestia gadżetów - było negocjować przed podpisaniem umowy. wg mnie to już keczup po frytkach.
Spokojnie, nic jeszcze nie podpisywałem. Na razie samochód zamówiony i czekam, dopiero jak będzie w kraju ruszą dokumenty. Dlatego pytam czy już mogę coś negocjować.
Co do koloru to będzie Magnetic Tech. Detailer to mój znajomy więc termin raczej znajdzie Chyba odpuszczę te tablice...za dużo zachodu
Miałem na myśli zamówienie. Już wynegocjowałeś dobry rabat. Teraz to co najwyżej gest ze strony sprzedawcy.

Odnośnie lakieru - Magnetic Tech jest genialny jeśli chodzi o maskowanie brudu. Auto po 2 tygodniach bez mycia wygląda lepiej niż czarny po 2 dniach. Ale tak samo dobrze maskuje wszelkie niedociągnięcia/uszkodzenia. Także jak nie masz dużego doświadczenia i dobrego oka - nie masz szans na ocenę czy lakier nie jest uszkodzony. mam na myśli drobne otarcia, czy hologramy po niewłaściwym myciu, bo jakieś grube ewidentne babole pewnie zobaczysz. mało tego kiedy jest nieumyty brud i resztki kleju z folii ochronnych możesz wziąć za uszkodzenia. A jak uwagi zgłosi detailer - to w salonie możesz usłyszeć - to nie my - to on.
ps. tak mi się jeszcze przypomniało - zwróć uwagę na kierownicę, czy skóra nie jest pozaciągana. Zweryfikuj, czy przyszli kierowcy nie noszą biżuterii z ostrymi krawędziami, bo bardzo łatwo uszkodzić skórę na kierownicy (np. zamkiem od kurtki przy wsiadaniu)
Dzięki za porady.
Teraz pytanie z innej beczki ponieważ zamówiłem 1.5 ja cały czas jeżdżę firmowymi busami. Samochodem jeździć będzie na codzień żona, ja od święta. Natomiast jeździłem ostatnio wersja 2.0 i zrobiła na mnie wrażenie. Nie jestem typem człowieka z ciężka nogą, jeżdżę przepisowo ale lubię mieć czasami pod nogą coś w zanadrzu. Do kiedy można wprowadzać zmiany w zamowieniu? Planowana produkcja to 15 tydzień tego roku a więc 8-14 kwiecień. Czy da się coś zrobić czy już musztarda po obiedzie?
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

Raz, że już trochę późno, dwa, że 2.0 może być problem. na facebooku ludziki pisali, że 2.0 190KM ma być wstrzymana produkcja. Zapytaj w salonie (płaciłeś zaliczkę?) może akurat do nich coś jedzie na plac i akurat tobie przypasuje. Pamiętaj, że w 2.0 190KM jest mniejszy bagażnik - tylko górne położenie z uwagi na napęd na 4 koła. Ale też zobacz na otomoto, bo są 3 sztuki 2.0 245KM 2023rok bez przebiegu za ~175tysięcy
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: marcin90.10 »

alfiorz pisze: 23 mar 2024, 14:23 Raz, że już trochę późno, dwa, że 2.0 może być problem. na facebooku ludziki pisali, że 2.0 190KM ma być wstrzymana produkcja. Zapytaj w salonie (płaciłeś zaliczkę?) może akurat do nich coś jedzie na plac i akurat tobie przypasuje. Pamiętaj, że w 2.0 190KM jest mniejszy bagażnik - tylko górne położenie z uwagi na napęd na 4 koła. Ale też zobacz na otomoto, bo są 3 sztuki 2.0 245KM 2023rok bez przebiegu za ~175tysięcy
Zawieszona jest produkcja skrzyn manualnych do 3 kwartału tego roku i nie wiadomo czy wznowią.
Tak zaliczka wpłacona. Wiem że bagażnik o 30 L mniejszy bo przeglądałem taki temat na tym forum. Zastanawiam się czy jestem wstanie coś zdziałać z tym silnikiem. Biję się z myślami
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: UsZ_ »

marcin90.10 pisze: 23 mar 2024, 15:10 Zawieszona jest produkcja skrzyn manualnych do 3 kwartału tego roku i nie wiadomo czy wznowią.
Tak zaliczka wpłacona. Wiem że bagażnik o 30 L mniejszy bo przeglądałem taki temat na tym forum. Zastanawiam się czy jestem wstanie coś zdziałać z tym silnikiem. Biję się z myślami
Jak masz okazję to lepiej mieć 190 KM i napęd na 4 koła niż 245 i napęd na ośkę. Takie jest moje zdanie.
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

UsZ_ pisze: 27 mar 2024, 07:49
marcin90.10 pisze: 23 mar 2024, 15:10 Zawieszona jest produkcja skrzyn manualnych do 3 kwartału tego roku i nie wiadomo czy wznowią.
Tak zaliczka wpłacona. Wiem że bagażnik o 30 L mniejszy bo przeglądałem taki temat na tym forum. Zastanawiam się czy jestem wstanie coś zdziałać z tym silnikiem. Biję się z myślami
Jak masz okazję to lepiej mieć 190 KM i napęd na 4 koła niż 245 i napęd na ośkę. Takie jest moje zdanie.
zależy jak używa. Jeśli dużo trasy i autostrad to 245 w osce ma same zalety. mniejsze/podobne spalanie i lepsze osiągi przy wyższych prędkościach, gdzie 190KM już puchnie, a napęd na 4 koła nic nie wnosi.
marcin90.10
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2024, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: marcin90.10 »

Udało się mi się dostać 2.0 identycznego jak chcialem. Akurat 2 dni temu wjechał do Kraju ;)
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 55
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Fermentor »

___
2.0 190KM DSG 4Drive MY23
ODPOWIEDZ