Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Mateoosh
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2022, 13:32

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Mateoosh »

Umowa podpisana wczoraj, odbiór w drugiej połowie sierpnia.(2.0,190KM) Ale brałem co było w produkcji, bez kręcenia nosem.
W sumie nienajgorzej, ze „strat” - brak dachu panoramicznego, z „zysków” DCC, kamery 360, elektryczna klapa bagażnika, felgi 19, hak.
Nie wiem jakim cudem mam mieć również „duży”ekran (12)
Pozostałe elementy (beats audio, fotele kubełkowe, system wspomagania XL, bezprzewodowe ładowanie telefonu) zgodne z moimi preferencjami. No i kolor się nie zgadza z wymarzonym, ale co zrobić 😝
Hary
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2022, 16:38

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Hary »

mario1916 pisze: 08 lip 2022, 12:08 [quote=Hary post_id=1397 time=<a href="tel:1656020558">1656020558</a> user_id=375]
Mój jest planowany na produkcje w 27 tygodniu 2.0 190 km w full opcji łącznie z elektryczną klapą i kamery 360.Zamówiłem w 10.2021r. Jestem ciekawy czy pójdzie wszystko bez problemów.
Pochwal się jak możesz jakie są postępy z Twoim samochodem.
[/quote]


Auto ma status w produkcji,ma już nadany nr vin ale podejrzewam że brakuje jakiś części bo miał być produkowany w 27 tygodniu.Na chwile obecną będzie chyba taki jak chciałem czyli full opcja.
mario1916
Formenciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2022, 21:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mario1916 »

Hary pisze: 23 lip 2022, 15:13
mario1916 pisze: 08 lip 2022, 12:08 [quote=Hary post_id=1397 time=<a href="tel:1656020558">1656020558</a> user_id=375]
Mój jest planowany na produkcje w 27 tygodniu 2.0 190 km w full opcji łącznie z elektryczną klapą i kamery 360.Zamówiłem w 10.2021r. Jestem ciekawy czy pójdzie wszystko bez problemów.
Pochwal się jak możesz jakie są postępy z Twoim samochodem.

Auto ma status w produkcji,ma już nadany nr vin ale podejrzewam że brakuje jakiś części bo miał być produkowany w 27 tygodniu.Na chwile obecną będzie chyba taki jak chciałem czyli full opcja.
[/quote]

Mój stoi na takim statusie od 24 tygodnia. Ostatnie info od dealera, że do końca sierpnia temat ma być ogarnięty.
kpab
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2022, 14:46

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kpab »

U mnie to samo od 26 tygodnia auto stoi na produkcji.
mario1916
Formenciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2022, 21:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mario1916 »

Jak w sierpniu się sprawa nie wyjaśni to ja już chyba całkiem stracę wiarę w pozytywne zakończenie. ;)
Mateoosh
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2022, 13:32

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Mateoosh »

Mam info od dealera, że auta wyposażone w elektryczne zamykanie bagażnika i system kamer 360 są produkowane - także jest opcja, że w fabryce ogarnęli przynajmniej jakąś partię chipów.
Mój Formentor ma być do odbioru w drugiej połowie/pod koniec sierpnia, a z tego co wiem to zamawiany był w styczniu 2021😂
Póki co zaliczył około dwutygodniową obsuwę na etapie produkcji.
Swoją drogą, gdybym zamawiał auto z własną konfiguracją a nie wstrzelił się w to co było wolne, to umarłbym ze śmiechu gdybym dostał info, że mam czekać prawie dwa lata. No chyba, że byłby to Bentley a nie budżetowe wozidełko.
Expiexpi
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2022, 11:03

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Expiexpi »

Auto utknęło w produkcji, jak u innych.
Pytanie, czy w sierpniu Hiszpanie zamykają fabrykę i kolejny miesiąc czekania, czy pracują normalnie.
mario1916
Formenciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2022, 21:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mario1916 »

Mateoosh pisze: 29 lip 2022, 09:44 Mam info od dealera, że auta wyposażone w elektryczne zamykanie bagażnika i system kamer 360 są produkowane - także jest opcja, że w fabryce ogarnęli przynajmniej jakąś partię chipów.
Mój Formentor ma być do odbioru w drugiej połowie/pod koniec sierpnia, a z tego co wiem to zamawiany był w styczniu 2021😂
Póki co zaliczył około dwutygodniową obsuwę na etapie produkcji.
Swoją drogą, gdybym zamawiał auto z własną konfiguracją a nie wstrzelił się w to co było wolne, to umarłbym ze śmiechu gdybym dostał info, że mam czekać prawie dwa lata. No chyba, że byłby to Bentley a nie budżetowe wozidełko.
Można wiedzieć jaki dealer?
Mateoosh
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2022, 13:32

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Mateoosh »

Grupa Cichy-Zasada Poznań
mario1916
Formenciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2022, 21:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mario1916 »

Mój dealer Dynamica Jawornik mówi, że na razie cisza w temacie. Mówi, że część samochodów zjeżdża planowo, a część tak jak mój zostaje na statusie w produkcji oczekując na brakujące elementy. Twierdzi, że importer obiecuje dokończyć oczekujące samochody do końca sierpnia. Ja osobiście liczę, że do końca sierpnia zdążę odebrać samochód.

Prośba do wszystkich, którzy tak jak ja mają samochód na statusie w produkcji od kilku tygodni - wrzucajcie na forum info jeśli w waszym przypadku się coś zmieni. To chyba jedyne pewne źródło informacji. ;)
ODPOWIEDZ